Apartment Management System - en to ro_RO translation catalogue (1147 entries)

en:  (Allotted)
ro_RO:  (alocat)

en:  Unit
ro_RO:  Unitate

en:  Unit
ro_RO:  Unitate

en: (Occupied)
ro_RO: (Ocupat)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ro_RO: (filtrat din _MAX_ intrări totale)

en: 12/31/2017
ro_RO: 31.12.2017

en: 31/12/2017
ro_RO: 31.12.2017

en: : activate to sort column ascending
ro_RO: : activați pentru a sorta coloana crescător

en: : activate to sort column descending
ro_RO: : activați pentru a sorta coloana descendent

en: A/C Holder Name
ro_RO: Numele deținătorului A/C

en: API Key
ro_RO: Cheia API

en: APP Icon
ro_RO: Pictograma APP

en: Access Right
ro_RO: Drept de acces

en: Access Rights
ro_RO: Drepturi de acces

en: Account
ro_RO: Cont

en: Account Holder Name
ro_RO: Numele deținătorului contului

en: Account Information
ro_RO: informatii despre cont

en: Account No
ro_RO: Contul nr

en: Account Number
ro_RO: Numărul de cont

en: Account Type
ro_RO: Tip de cont

en: Accountant
ro_RO: Contabil

en: Accountant Access Right
ro_RO: Drept de acces contabil

en: Accountant Deleted Successfully.
ro_RO: Contabil a fost șters cu succes.

en: Accountant Information
ro_RO: Informații contabile

en: Accountant Inserted Successfully.
ro_RO: Contabil a fost introdus cu succes.

en: Accountant Updated Successfully.
ro_RO: Contabil actualizat cu succes.

en: Accountant deleted successfully
ro_RO: Contabil a fost șters cu succes

en: Accountant inserted successfully.
ro_RO: Contabil a fost introdus cu succes.

en: Accountant updated successfully.
ro_RO: Contabilul a fost actualizat cu succes.

en: Accounts
ro_RO: Conturi

en: Action
ro_RO: Acțiune

en: Active
ro_RO: Activ

en: Active Suggestion
ro_RO: Sugestie activă

en: Activity For Facility Booking
ro_RO: Activitate pentru rezervarea unității

en: Activity Name
ro_RO: Numele activității

en: Add
ro_RO: Adăuga

en: Add Accountant
ro_RO: Adăugați un contabil

en: Add Activity
ro_RO: Adăugați o activitate

en: Add Activity For Facility Booking
ro_RO: Adăugați activitate pentru rezervarea unității

en: Add Asset
ro_RO: Adăugați un activ

en: Add Assets
ro_RO: Adăugați active

en: Add Assets Category
ro_RO: Adăugați o categorie de active

en: Add Assign Slot
ro_RO: Adăugați un spațiu de atribuire

en: Add Booking Facility
ro_RO: Adăugați o facilitate de rezervare

en: Add Building
ro_RO: Adăugați clădire

en: Add Building Category
ro_RO: Adăugați o categorie de clădire

en: Add Category
ro_RO: Adăugați o categorie

en: Add Charges
ro_RO: Adăugați taxe

en: Add Charges Email Template
ro_RO: Adăugați șablon de e-mail pentru taxe

en: Add Charges Template
ro_RO: Adăugați șablon de taxe

en: Add Charges Types
ro_RO: Adăugați tipuri de taxe

en: Add Complaint
ro_RO: Adăugați reclamație

en: Add Complaint Email Template
ro_RO: Adăugați șablon de e-mail pentru reclamație

en: Add Complaint For Admin
ro_RO: Adăugați reclamație pentru administrator

en: Add Complaint For Admin Email Template
ro_RO: Adăugați o reclamație pentru șablonul de e-mail de administrator

en: Add Complaint Template
ro_RO: Adăugați șablon de reclamație

en: Add Compound
ro_RO: Adăugați compus

en: Add Designation
ro_RO: Adăugați denumire

en: Add Document
ro_RO: Adăugați document

en: Add Event
ro_RO: Adăugați un eveniment

en: Add Event Email Template
ro_RO: Adăugați șablon de e-mail pentru eveniment

en: Add Event Template
ro_RO: Adăugați șablon de eveniment

en: Add Expense
ro_RO: Adăugați cheltuieli

en: Add Expense Types
ro_RO: Adăugați tipuri de cheltuieli

en: Add Facility
ro_RO: Adăugați o facilitate

en: Add Gatekeeper
ro_RO: Adăugați Gatekeeper

en: Add Image
ro_RO: Adauga imagine

en: Add Income
ro_RO: Adăugați venit

en: Add Inventory
ro_RO: Adăugați inventar

en: Add Inventory Unit Category
ro_RO: Adăugați o categorie de unități de inventar

en: Add Invoice
ro_RO: Adăugați factură

en: Add Member
ro_RO: Adăugați membru

en: Add Message
ro_RO: Adăugați un mesaj

en: Add More Entry
ro_RO: Adăugați mai multe intrări

en: Add More Gate
ro_RO: Adăugați mai multe porți

en: Add More Unit
ro_RO: Adăugați mai multe unități

en: Add New
ro_RO: Adăuga nou

en: Add New FAQ
ro_RO: Adăugați noi întrebări frecvente

en: Add New Photo Gallery
ro_RO: Adăugați o nouă galerie foto

en: Add New Rules
ro_RO: Adăugați reguli noi

en: Add Notice
ro_RO: Adăugați o notificare

en: Add Notice Email Template
ro_RO: Adăugați șablon de e-mail de notificare

en: Add Notice Template
ro_RO: Adăugați șablon de notificare

en: Add Or Remove
ro_RO: Adăugați sau eliminați

en: Add Other User In system Template
ro_RO: Adăugați alt utilizator în șablonul de sistem

en: Add Payment
ro_RO: Adăugați Plata

en: Add Residential Unit
ro_RO: Adăugați o unitate rezidențială

en: Add Rule
ro_RO: Adăugați o regulă

en: Add Service
ro_RO: Adăugați serviciu

en: Add Slot
ro_RO: Adăugați un slot

en: Add Staff Category
ro_RO: Adăugați o categorie de personal

en: Add Staff Check-In
ro_RO: Adăugați înregistrarea personalului

en: Add Staff Checkin
ro_RO: Adăugați înregistrarea personalului

en: Add Staff Member
ro_RO: Adăugați membru al personalului

en: Add Tax
ro_RO: Adăugați taxă

en: Add Types
ro_RO: Adăugați tipuri

en: Add Unit Category
ro_RO: Adăugați o categorie de unități

en: Add Visitor Request
ro_RO: Adăugați cererea vizitatorului

en: Add visit Reason
ro_RO: Adaugă motivul vizitei

en: Address
ro_RO: Abordare

en: Address Information
ro_RO: infornații despre adresă

en: All
ro_RO: Toate

en: All Accountants
ro_RO: Toți Contabilii

en: All Committee Member
ro_RO: Toți membrii comitetului

en: All FAQ
ro_RO: Toate întrebările frecvente

en: All Gatekeeper
ro_RO: Tot Gatekeeper

en: All Member
ro_RO: Tot Membru

en: All Members
ro_RO: Toti membrii

en: All Month
ro_RO: Toată luna

en: All Staff Member
ro_RO: Tot membru al personalului

en: All User
ro_RO: Toti utilizatorii

en: All Users
ro_RO: Toți utilizatorii

en: Alloted Slots
ro_RO: Sloturi alocate

en: Allotted
ro_RO: Alocat

en: Allotted Start to End Date
ro_RO: Data de început până la sfârșit alocată

en: Allow Member To Multiple Units
ro_RO: Permiteți membrului să acceseze mai multe unități

en: Allow booking for multiple days
ro_RO: Permiteți rezervarea pentru mai multe zile

en: Already booking this facility Between this date.
ro_RO: Rezervați deja această facilitate Între această dată.

en: Already booking this facility Between this time.
ro_RO: Rezervați deja această facilitate între această oră.

en: Alt . Mobile Number
ro_RO: Alt . Numar de mobil

en: Alt Mobile Number
ro_RO: Număr mobil alternativ

en: Amount
ro_RO: Cantitate

en: Amount After Discount
ro_RO: Suma după reducere

en: Amount Charge
ro_RO: Sumă Taxă

en: Announcement
ro_RO: Anunţ

en: Apartment Address
ro_RO: Adresa apartamentului

en: Apartment Logo
ro_RO: Logo apartament

en: Apartment Management
ro_RO: Managementul apartamentului

en: Apartment Management System
ro_RO: Sistem de management al apartamentului

en: Apartment Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete housing society or neighborhood maintenance tasks. It has different user roles like Admin, Resident members, Gatekeeper and Accountant Users.
ro_RO: Sistemul de management al apartamentelor pentru pluginul wordpress este modalitatea ideală de a gestiona sarcinile complete ale societății de locuințe sau de întreținere a cartierului. Are diferite roluri de utilizator, cum ar fi Administrator, membri rezidenți, Gatekeeper și utilizatori contabili.

en: Apartment Name
ro_RO: Numele apartamentului

en: Apartment Number
ro_RO: Numărul apartamentului

en: Apartment Type
ro_RO: Tip apartament

en: Approve
ro_RO: Aproba

en: Approved
ro_RO: Aprobat

en: Approved Facility Template
ro_RO: Șablon de instalație aprobat

en: Approved Notice
ro_RO: Notificare aprobată

en: Approved Visitor Request Email Template
ro_RO: Șablon de e-mail pentru cererea vizitatorului aprobat

en: Approved Visitor Request Template
ro_RO: Șablon de cerere pentru vizitator aprobat

en: Apr
ro_RO: Aprilie

en: April
ro_RO: Aprilie

en: Are you sure want to delete this record?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această înregistrare?

en: Are you sure you want to delete this record?
ro_RO: Sigur doriți să ștergeți această înregistrare?

en: Asset
ro_RO: Atu

en: Asset Category
ro_RO: Categoria de active

en: Asset Cost
ro_RO: Costul activului

en: Asset Details
ro_RO: Detalii active

en: Asset Information
ro_RO: Informații despre active

en: Asset List
ro_RO: Lista de active

en: Asset Name
ro_RO: Nume material

en: Asset No
ro_RO: Nr. activ

en: Asset Number
ro_RO: Număr bunuri

en: Asset inserted successfully
ro_RO: Materialul a fost inserat cu succes

en: Asset updated successfully.
ro_RO: Materialul a fost actualizat cu succes.

en: Asset/ Inventory Tracker
ro_RO: Instrument de urmărire a bunurilor/inventarului

en: Assets
ro_RO: Active

en: Assets & Inventory
ro_RO: Active și inventar

en: Assets / Inventory Tracker
ro_RO: Instrument de urmărire a activelor/inventarului

en: Assets Category
ro_RO: Categoria de active

en: Assign Gate
ro_RO: Atribuiți Poarta

en: Assign Parking Slot Template
ro_RO: Atribuiți șablon de spațiu de parcare

en: Assign Slot
ro_RO: Atribuiți Slot

en: Assign Slot Details
ro_RO: Atribuiți detaliile slotului

en: Assign Slot Email Template
ro_RO: Atribuiți șablon de e-mail pentru slot

en: Assign Slot Information
ro_RO: Atribuiți informații despre slot

en: Assign Slot Link
ro_RO: Atribuiți Slot Link

en: Assigned Gate
ro_RO: Poarta atribuită

en: Aug
ro_RO: aug

en: Australian Dollar
ro_RO: Dolarul australian

en: Authentication Key
ro_RO: Cheie de autentificare

en: Available
ro_RO: Disponibil

en: Back to wp-admin
ro_RO: Înapoi la wp-admin

en: Badge ID
ro_RO: ID insignă

en: Bank Details
ro_RO: Detalii bancare

en: Bank Name
ro_RO: Numele băncii

en: Bank Transfer
ro_RO: Transfer bancar

en: Bill Date
ro_RO: Data facturii

en: Billing Period
ro_RO: Perioada de facturare

en: Book For
ro_RO: Carte pentru

en: Book For Activity
ro_RO: Carte pentru activitate

en: Booked
ro_RO: Rezervat

en: Booked User Name
ro_RO: Nume de utilizator rezervat

en: Booking Charge
ro_RO: Taxa de rezervare

en: Booking Charges
ro_RO: Taxe de rezervare

en: Booking Date
ro_RO: Data rezervarii

en: Booking Facilities
ro_RO: Facilități de rezervare

en: Booking Facility
ro_RO: Facilitatea de rezervare

en: Booking Facility Details
ro_RO: Detalii de rezervare

en: Booking For From Date
ro_RO: Rezervare pentru De la Data

en: Booking For From Time
ro_RO: Rezervare pentru din timp

en: Booking For To Date
ro_RO: Rezervare pentru Până în prezent

en: Booking For To Time
ro_RO: Rezervare pentru timp

en: Booking Status
ro_RO: Starea rezervării

en: Brazilian Real
ro_RO: Real brazilian

en: Building
ro_RO: Clădire

en: Building Block
ro_RO: Bloc de construcție

en: Building By Unit
ro_RO: Clădire după unitate

en: Building Category
ro_RO: Categoria de clădire

en: Building Information
ro_RO: Informații despre clădire

en: Building Member
ro_RO: Membru de clădire

en: Building Name
ro_RO: numele cladirii

en: Building Units
ro_RO: Unitati de constructii

en: Building Units settings
ro_RO: Setările unităților de construcție

en: Building/Group
ro_RO: Clădire/Grup

en: By Date
ro_RO: După dată

en: By Hour
ro_RO: La oră

en: COMPOUND:
ro_RO: COMPUS:

en: Canadian Dollar
ro_RO: Dolarul canadian

en: Cancel
ro_RO: Anulare

en: Care Taker
ro_RO: Îngrijitor

en: Cash
ro_RO: Bani lichizi

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Category Name
ro_RO: Numele categoriei

en: Category:
ro_RO: Categorie:

en: Charge Calculate By
ro_RO: Taxa Calculați după

en: Charge Calculate By
ro_RO: Taxa Calculați după

en: Charge Deleted successfully.
ro_RO: Taxa ștearsă cu succes

en: Charge End Date
ro_RO: Data de încheiere a taxării

en: Charge Per
ro_RO: Taxă Per

en: Charge Period
ro_RO: Perioada de încărcare

en: Charge Saved successfully.
ro_RO: Taxa salvată cu succes

en: Charge Start Date
ro_RO: Data începerii taxării

en: Charge Type
ro_RO: Tip de încărcare

en: Charge Updated successfully.
ro_RO: Taxa actualizată cu succes.

en: Charges
ro_RO: Taxe

en: Charges Amount
ro_RO: Suma taxelor

en: Charges Entry Label
ro_RO: Etichetă de intrare taxe

en: Charges Information
ro_RO: Informații despre taxe

en: Charges Name
ro_RO: Numele taxelor

en: Charges Payment
ro_RO: Plata taxelor

en: Charges Types
ro_RO: Tipuri de taxe

en: Charges type
ro_RO: Tipul taxelor

en: Check In Date
ro_RO: Data de check-in

en: Check In Time
ro_RO: Verifica in timp

en: Check Out
ro_RO: Verifică

en: Check Out Time
ro_RO: Ora de verificare

en: Check in Time
ro_RO: Verifica in timp

en: Check-In
ro_RO: Verifica

en: Check-In Date
ro_RO: Data check-in

en: Check-In Time
ro_RO: Verifica in timp

en: Check-Out
ro_RO: Verifică

en: Check-Out Time
ro_RO: Ora de checkout

en: Checked Out successfully
ro_RO: Verificat cu succes

en: Checkin
ro_RO: Verifica

en: Checkout
ro_RO: Verifică

en: Cheque
ro_RO: Verifica

en: Choose Gate
ro_RO: Alegeți Poarta

en: City
ro_RO: Oraș

en: Close
ro_RO: Închide

en: Close Complaint
ro_RO: Închidere plângere

en: Close Maintenance Request
ro_RO: Închideți cererea de întreținere

en: Close Request
ro_RO: Închide cererea

en: Closed
ro_RO: Închis

en: Comment
ro_RO: cometariu

en: Commercial
ro_RO: Comercial

en: Commercial Unit
ro_RO: Unitate Comercială

en: Commitee Member
ro_RO: Membru al comitetului

en: Committee Member
ro_RO: Membru al Comitetului

en: Committee Members
ro_RO: Membrii Comitetului

en: Complaint
ro_RO: Plângere

en: Complaint By
ro_RO: Plângere de către

en: Complaint Deleted Successfully.
ro_RO: Reclamația a fost ștearsă cu succes.

en: Complaint Description
ro_RO: Descrierea reclamației

en: Complaint Details
ro_RO: Detalii reclamație

en: Complaint From
ro_RO: Plângere de la

en: Complaint Information
ro_RO: Informații privind reclamația

en: Complaint Link
ro_RO: Link pentru reclamație

en: Complaint Nature
ro_RO: Natura plângerii

en: Complaint Status
ro_RO: Starea plângerii

en: Complaint Title
ro_RO: Titlul reclamației

en: Complaint Updated Successfully.
ro_RO: Reclamația a fost actualizată cu succes.

en: Complaint deleted successfully
ro_RO: Reclamația a fost ștearsă cu succes

en: Complaint inserted successfully
ro_RO: Reclamația a fost introdusă cu succes

en: Complaint inserted successfully.
ro_RO: Reclamația a fost introdusă cu succes.

en: Complaint updated successfully.
ro_RO: Reclamația a fost actualizată cu succes.

en: Complaints
ro_RO: Reclamații

en: Compose
ro_RO: Compune

en: Compound
ro_RO: Compus

en: Compound Details
ro_RO: Detalii compuse

en: Compound Units
ro_RO: Unități compuse

en: Confirm Password
ro_RO: Confirmă parola

en: Contact Name
ro_RO: nume de contact

en: Copyright ©2023 Mojoomla. All rights reserved.
ro_RO: Copyright ©2023 Mojoomla. Toate drepturile rezervate.

en: Corporate ID
ro_RO: ID-ul corporativ

en: Count
ro_RO: Numara

en: Country
ro_RO: Țară

en: Country Code
ro_RO: Codul tarii

en: Created By
ro_RO: Creat de

en: Created By:
ro_RO: Creat de:

en: Created Date
ro_RO: data creata

en: Current Password
ro_RO: Parola actuală

en: Current Password & New Password should not match.
ro_RO: Parola curentă și parola nouă nu ar trebui să se potrivească.

en: Czech Koruna
ro_RO: Coroana Cehă

en: Danish Krone
ro_RO: Coroana daneză

en: Dashboard
ro_RO: Bord

en: Dashboard Card setting For Accountant
ro_RO: Setarea cardului de bord pentru contabil

en: Dashboard Card setting For Gatekeeper
ro_RO: Setarea cardului de bord pentru Gatekeeper

en: Dashboard Card setting For Members
ro_RO: Setarea cardului de bord pentru membri

en: Dashboard Card setting For Staff Members
ro_RO: Setarea cardului de bord pentru membrii personalului

en: Datatable
ro_RO: Tabel de date

en: Datatable Header Settings
ro_RO: Setări antet pentru datatable

en: Date
ro_RO: Data

en: Date :
ro_RO: Data :

en: Date :
ro_RO: Data :

en: Date Format
ro_RO: Formatul datei

en: Date Type
ro_RO: Tip de dată

en: Date of Birth
ro_RO: Data nașterii

en: Date of birth
ro_RO: Data de nastere

en: Day
ro_RO: Zi

en: Deactive Suggestion
ro_RO: Sugestie deactivă

en: December
ro_RO: decembrie

en: December 12, 2017
ro_RO: 12 decembrie 2017

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete Selected
ro_RO: Sterge selectia

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Designation
ro_RO: Desemnare

en: Designation Name
ro_RO: Denumirea Nume

en: Discount Amount
ro_RO: Suma de reducere

en: Discount Amount :
ro_RO: Suma reducerii:

en: Do you really want to delete this record?
ro_RO: Chiar doriți să ștergeți această înregistrare?

en: Do you want to add penalty?
ro_RO: Doriți să adăugați penalizare?

en: Document Deleted Successfully.
ro_RO: Documentul a fost șters cu succes.

en: Document Information
ro_RO: Informații despre document

en: Document Inserted Successfully.
ro_RO: Documentul a fost inserat cu succes.

en: Document Submitted Date
ro_RO: Data transmiterii documentului

en: Document Title
ro_RO: Titlul documentului

en: Document Updated Successfully.
ro_RO: Document actualizat cu succes.

en: Document deleted successfully
ro_RO: Documentul a fost șters cu succes

en: Document inserted successfully
ro_RO: Documentul a fost introdus cu succes

en: Document updated successfully.
ro_RO: Documentul a fost actualizat cu succes.

en: Documents
ro_RO: Documente

en: Domain
ro_RO: Domeniu

en: Download
ro_RO: Descarca

en: Due Amount
ro_RO: Suma datorata

en: Due Amount :
ro_RO: Suma datorata :

en: Edit
ro_RO: Editați | ×

en: Edit Accountant
ro_RO: Editează contabil

en: Edit Asset
ro_RO: Editați materialul

en: Edit Assets
ro_RO: Editați elementele

en: Edit Assign Slot
ro_RO: Editare Atribuire Slot

en: Edit Booking Facility
ro_RO: Editați facilitatea de rezervare

en: Edit Charges
ro_RO: Editați taxele

en: Edit Complaint
ro_RO: Editați reclamația

en: Edit Document
ro_RO: Editați documentul

en: Edit Event
ro_RO: Editați evenimentul

en: Edit Expense
ro_RO: Editați Cheltuieli

en: Edit FAQ
ro_RO: Întrebări frecvente editate

en: Edit Facility
ro_RO: Editare facilitate

en: Edit Gatekeeper
ro_RO: Editează Gatekeeper

en: Edit Inventory
ro_RO: Editați inventarul

en: Edit Member
ro_RO: Editează membru

en: Edit Notice
ro_RO: Editare notificare

en: Edit Photo Gallery
ro_RO: Editați galeria foto

en: Edit Residential Unit
ro_RO: Editați unitatea rezidențială

en: Edit Rule
ro_RO: Editați regula

en: Edit Rules
ro_RO: Editați regulile

en: Edit Service
ro_RO: Serviciu de editare

en: Edit Slot
ro_RO: Editați Slot

en: Edit Staff Check-In
ro_RO: Editați înregistrarea personalului

en: Edit Staff Checkin
ro_RO: Editați înregistrarea personalului

en: Edit Staff Member
ro_RO: Editați membru al personalului

en: Edit Tax
ro_RO: Editați taxa

en: Edit Visitor Request
ro_RO: Editați cererea vizitatorului

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Email Already in use
ro_RO: E-mail deja folosit

en: Email ID
ro_RO: ID de e-mail

en: Email Subject
ro_RO: Subiectul emailului

en: Email Template
ro_RO: Șablon de e-mail

en: Email Templates
ro_RO: Șabloane de e-mail

en: Email Updated successfully
ro_RO: E-mail actualizat cu succes

en: Email id Already Exist.
ro_RO: Id-ul de e-mail există deja.

en: Email is not valid
ro_RO: E-mailul nu este valid

en: Emailid Already Exist.
ro_RO: Emailid există deja.

en: Employee
ro_RO: Angajat

en: Enable
ro_RO: Permite

en: Enable Charges
ro_RO: Activați taxe

en: Enable Mail Notifications
ro_RO: Activați notificările prin e-mail

en: Enable Sandbox
ro_RO: Activați Sandbox

en: End Date
ro_RO: Data de încheiere

en: End Time
ro_RO: Sfârșitul timpului

en: End Time should be greater than Start Time
ro_RO: Ora de încheiere ar trebui să fie mai mare decât Ora de început

en: End Time*
ro_RO: Sfârșitul timpului*

en: Enter New password.
ro_RO: Introduceți o nouă parolă.

en: Enter correct current password.
ro_RO: Introduceți parola curentă corectă.

en: Enter email subject
ro_RO: Introduceți subiectul e-mailului

en: Entry
ro_RO: Intrare

en: Envato License key
ro_RO: Cheie de licență Envato

en: Event
ro_RO: Eveniment

en: Event Approved successfully.
ro_RO: Evenimentul a fost aprobat cu succes.

en: Event Description
ro_RO: Descrierea evenimentului

en: Event Detail
ro_RO: Detaliu eveniment

en: Event Details
ro_RO: detaliile evenimentului

en: Event End Date
ro_RO: Data de încheiere a evenimentului

en: Event End Time
ro_RO: Ora de încheiere a evenimentului

en: Event Information
ro_RO: Informații despre eveniment

en: Event Link
ro_RO: Link eveniment

en: Event Start Date
ro_RO: Data de începere a evenimentului

en: Event Start Time
ro_RO: Ora de începere a evenimentului

en: Event Title
ro_RO: Titlul evenimentului

en: Event deleted successfully
ro_RO: Evenimentul a fost șters cu succes

en: Event inserted successfully
ro_RO: Evenimentul a fost inserat cu succes

en: Event inserted successfully but display After Admin Approved
ro_RO: Evenimentul a fost inserat cu succes, dar se afișează după aprobarea administratorului

en: Event inserted successfully.
ro_RO: Membru inserat cu succes.

en: Event updated successfully.
ro_RO: Evenimentul a fost actualizat cu succes.

en: Expense
ro_RO: Cheltuiala

en: Expense Deleted successfully.
ro_RO: Cheltuieli șterse cu succes.

en: Expense Entries
ro_RO: Intrări de cheltuieli

en: Expense Information
ro_RO: Informații despre cheltuieli

en: Expense List
ro_RO: Lista de cheltuieli

en: Expense Report
ro_RO: Raport de cheltuieli

en: Expense Report By Month
ro_RO: Raport de cheltuieli pe lună

en: Expense Saved successfully.
ro_RO: Cheltuieli salvate cu succes

en: Expense Type
ro_RO: Tip de cheltuială

en: Expense Types
ro_RO: Tipuri de cheltuieli

en: Expense Updated successfully.
ro_RO: Cheltuieli actualizate cu succes.

en: Expense type
ro_RO: Tipul de cheltuială

en: Export CSV
ro_RO: Exportați CSV

en: Facilities
ro_RO: Facilităţi

en: Facility
ro_RO: Facilitate

en: Facility Approved Email Template
ro_RO: Șablon de e-mail aprobat de unitate

en: Facility Booking
ro_RO: Rezervare facilitate

en: Facility Booking Approved Successfully.
ro_RO: Rezervarea unității a fost aprobată cu succes.

en: Facility Booking Email Template
ro_RO: Șablon de e-mail pentru rezervarea locației

en: Facility Booking Successfully.
ro_RO: Rezervarea facilitatii cu succes.

en: Facility Booking Template For Admin
ro_RO: Șablon de rezervare a instalației pentru administrator

en: Facility Booking Template For Member
ro_RO: Șablon de rezervare pentru un membru

en: Facility Booking Updated Successfully.
ro_RO: Rezervarea unității a fost actualizată cu succes.

en: Facility Booking Updated successfully
ro_RO: Rezervarea facilității a fost actualizată cu succes

en: Facility Booking successfully
ro_RO: Rezervare facilitate cu succes

en: Facility Charge
ro_RO: Taxa de facilitate

en: Facility Deleted Successfully.
ro_RO: Facilitatea a fost ștearsă cu succes.

en: Facility Details
ro_RO: Detalii facilitate

en: Facility Information
ro_RO: Informații despre facilitate

en: Facility Inserted Successfully.
ro_RO: Facilitatea a fost inserată cu succes.

en: Facility Link
ro_RO: Legătura cu facilitate

en: Facility Name
ro_RO: Numele facilitații

en: Facility Updated Successfully.
ro_RO: Facilitatea a fost actualizată cu succes.

en: Facility deleted successfully
ro_RO: Facilitatea a fost ștearsă cu succes

en: Facility inserted successfully
ro_RO: Facilitatea a fost inserată cu succes

en: Facility updated successfully.
ro_RO: Facilitatea a fost actualizată cu succes.

en: Family Information
ro_RO: Informatie despre familie

en: Family Member
ro_RO: Membru al familiei

en: Family Type
ro_RO: Tipul familiei

en: Feb
ro_RO: feb

en: February
ro_RO: februarie

en: Female
ro_RO: Femeie

en: Finance payment
ro_RO: Plata de finantare

en: Finance/Payment
ro_RO: Finanțe/Plată

en: First
ro_RO: Primul

en: First Name
ro_RO: Nume

en: Fix Charge
ro_RO: Tarif fix

en: Footer Description
ro_RO: Descriere subsol

en: Footer Setting
ro_RO: Setare subsol

en: For entry
ro_RO: Pentru intrare

en: For exit
ro_RO: Pentru ieșire

en: Four Wheeler
ro_RO: Cu patru roti

en: From
ro_RO: Din

en: From (
ro_RO: De la (

en: From :
ro_RO: De la:

en: From:
ro_RO: Din:

en: Fully Paid
ro_RO: Plătit în întregime

en: GATE:
ro_RO: POARTĂ:

en: GST Number
ro_RO: Număr GST

en: GST Number / Vat Number / Tax number
ro_RO: Număr GST / Număr TVA / Număr fiscal

en: Gallery
ro_RO: Galerie

en: Gate
ro_RO: Poartă

en: Gate Name
ro_RO: Nume Poarta

en: Gate inserted successfully
ro_RO: Poarta a fost introdusă cu succes

en: Gate updated successfully.
ro_RO: Poarta a fost actualizată cu succes.

en: Gatekeeper
ro_RO: Gardianul de poartă

en: Gatekeeper Access Right
ro_RO: Dreptul de acces Gatekeeper

en: Gatekeeper Deleted Successfully.
ro_RO: Gatekeeper a fost șters cu succes.

en: Gatekeeper Information
ro_RO: Informații Gatekeeper

en: Gatekeeper Inserted Successfully.
ro_RO: Gatekeeper a fost introdus cu succes.

en: Gatekeeper Updated Successfully.
ro_RO: Gatekeeper actualizat cu succes.

en: Gatekeeper deleted successfully
ro_RO: Gatekeeper a fost șters cu succes

en: Gatekeeper inserted successfully.
ro_RO: Gatekeeper a fost introdus cu succes.

en: Gatekeeper updated successfully.
ro_RO: Gatekeeper a fost actualizat cu succes.

en: Gender
ro_RO: Gen

en: General Setting
ro_RO: Setări generale

en: General Settings
ro_RO: setari generale

en: Generate Invoice Email Template
ro_RO: Generați șablon de e-mail pentru factură

en: Generate Invoice Template
ro_RO: Generați șablon de factură

en: Go
ro_RO: Merge

en: Grand Total :
ro_RO: Total general :

en: Graph
ro_RO: Grafic

en: Group
ro_RO: grup

en: Guatemalan Quetzal
ro_RO: Quetzal guatemalean

en: Half Yearly
ro_RO: Semestrul

en: Header
ro_RO: Antet

en: Hong Kong Dollar
ro_RO: Dolarul Hong Kong

en: Hour
ro_RO: Ora

en: Hungarian Forint
ro_RO: Forint maghiar

en: I Half
ro_RO: Eu Jumătate

en: ID Number
ro_RO: Numar de identificare

en: IFSC Code
ro_RO: Cod IFSC

en: II Half
ro_RO: II Jumătate

en: INVOICE
ro_RO: FACTURA FISCALA

en: Id Number
ro_RO: Numar de identificare

en: If you want to generate recurring invoices every month until the charge end date. so Please enable checkbox.
ro_RO: Dacă doriți să generați facturi recurente în fiecare lună până la data de încheiere a taxării. deci Activați caseta de selectare.

en: If your operator supports multiple routes then give one route name. Eg: route=1 for promotional, route=4 for transactional SMS.
ro_RO: Dacă operatorul dvs. acceptă mai multe rute, atunci dați un nume de rută. De exemplu: ruta=1 pentru mesaje promoționale, ruta=4 pentru SMS-uri tranzacționale.

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Image URL
ro_RO: Imagine URL

en: Import CSV
ro_RO: Importați CSV

en: Import Data
ro_RO: Importați date

en: Import User CSV Successfully Uploaded.
ro_RO: Import CSV utilizator încărcat cu succes.

en: Income
ro_RO: Sursa de venit

en: Income & Expense
ro_RO: Venituri & Cheltuieli

en: Income & Expense Graph
ro_RO: Graficul veniturilor și cheltuielilor

en: Income & Expense Report
ro_RO: Raportul veniturilor și cheltuielilor

en: Income List
ro_RO: Lista veniturilor

en: Income Report
ro_RO: Raportul veniturilor

en: Income-Expense Report
ro_RO: Raport venituri-cheltuieli

en: Indian Rupee
ro_RO: Rupia indiană

en: Indonesian rupiah
ro_RO: rupia indoneziană

en: Inventory
ro_RO: Inventar

en: Inventory Category
ro_RO: Categoria de inventar

en: Inventory Category Name
ro_RO: Numele categoriei de inventar

en: Inventory Details
ro_RO: Detalii de inventar

en: Inventory Information
ro_RO: Informații de inventar

en: Inventory List
ro_RO: Lista inventarului

en: Inventory Name
ro_RO: Numele inventarului

en: Inventory inserted successfully
ro_RO: Inventarul a fost inserat cu succes

en: Inventory updated successfully.
ro_RO: Inventarul a fost actualizat cu succes.

en: Invoice
ro_RO: Factura fiscala

en: Invoice Deleted successfully.
ro_RO: Factura ștearsă cu succes.

en: Invoice Entries
ro_RO: Înregistrări de facturi

en: Invoice No
ro_RO: Factura nu

en: Invoice No.
ro_RO: Factura nu.

en: Invoice Number
ro_RO: Număr de factură

en: Invoice Option
ro_RO: Opțiunea de factură

en: Invoice Payment
ro_RO: Plata facturii

en: Invoice Payment Receipt
ro_RO: Chitanța de plată a facturii

en: Invoice Prefix
ro_RO: Prefixul facturii

en: Invoice Setting
ro_RO: Setarea facturii

en: Invoice penalty Settings
ro_RO: Setări penalizare pe factură

en: Invoices
ro_RO: Facturi

en: Israeli New Sheqel
ro_RO: Noul Shekel israelian

en: Jan
ro_RO: ian

en: January
ro_RO: ianuarie

en: Japanese Yen
ro_RO: Yen japonez

en: Jul
ro_RO: iul

en: July
ro_RO: iulie

en: Jun
ro_RO: Iunie

en: June
ro_RO: iunie

en: Kenyan shilling
ro_RO: șiling kenyan

en: Last
ro_RO: Ultimul

en: Last 12 Months
ro_RO: Ultimele 12 luni

en: Last 3 Months
ro_RO: Ultimele 3 luni

en: Last 6 Months
ro_RO: Ultimele 6 luni

en: Last Month
ro_RO: Luna trecuta

en: Last Name
ro_RO: Numele de familie

en: Last Week
ro_RO: Săptămâna trecută

en: Last Year
ro_RO: Anul trecut

en: Lease Agreement
ro_RO: Contract de închiriere

en: Licence Settings
ro_RO: Setări de licență

en: License Information
ro_RO: Informații privind licența

en: License Setting
ro_RO: Setarea licenței

en: Loading...
ro_RO: Se încarcă...

en: Log In
ro_RO: Autentificare

en: Log Out
ro_RO: Deconectați-vă

en: Login Link
ro_RO: Link de conectare

en: Login Page
ro_RO: Pagină de conectare

en: Login Page Link
ro_RO: Link pentru pagina de conectare

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
ro_RO: Conectarea a eșuat: ați introdus un nume de utilizator sau o parolă incorectă, vă rugăm să încercați din nou.

en: Logout
ro_RO: Deconectare

en: Mail Templates
ro_RO: Șabloane de e-mail

en: Maintenance
ro_RO: întreținere

en: Maintenance Charges
ro_RO: Taxe de întreținere

en: Maintenance Request
ro_RO: Cerere de întreținere

en: Malaysian Ringgit
ro_RO: Ringgit malaezian

en: Male
ro_RO: Masculin

en: Manage Gate
ro_RO: Gestionează Poarta

en: Manage Gates
ro_RO: Gestionați porțile

en: Manage Gates Information
ro_RO: Gestionați informațiile Gates

en: Management Access Right
ro_RO: Dreptul de acces la management

en: March
ro_RO: Martie

en: Max. 160 Character
ro_RO: Max. 160 de caractere

en: May
ro_RO: Mai

en: Measurement
ro_RO: Măsurare

en: Measurement Charge
ro_RO: Taxa de masurare

en: Member
ro_RO: Membru

en: Member Access Right
ro_RO: Dreptul de acces membru

en: Member Active Successfully
ro_RO: Membru activ cu succes

en: Member Approval
ro_RO: Aprobarea membrilor

en: Member Approval Setting
ro_RO: Setare de aprobare a membrilor

en: Member Approved by Admin Template
ro_RO: Membru aprobat de șablon de administrator

en: Member Become committee Template
ro_RO: Membru Deveniți șablon de comitet

en: Member Become from committee member
ro_RO: Membru Deveniți din membru al comitetului

en: Member By Building
ro_RO: Membru după clădire

en: Member By Building Report
ro_RO: Raport membru după clădire

en: Member Category
ro_RO: Categoria de membru

en: Member Category Name
ro_RO: Numele categoriei de membru

en: Member Deleted Successfully.
ro_RO: Membru șters cu succes.

en: Member Details
ro_RO: Detaliu membru

en: Member History
ro_RO: Istoricul membrului

en: Member ID Proof-1
ro_RO: Dovada ID membru-1

en: Member Image
ro_RO: Imagine de membru

en: Member Information
ro_RO: Informații despre membru

en: Member Inserted Successfully.
ro_RO: Membru introdus cu succes.

en: Member Name
ro_RO: Numele membrului

en: Member Registration
ro_RO: Înregistrarea membrilor

en: Member Removed from committee member
ro_RO: Membru Înlăturat din membru al comitetului

en: Member Type
ro_RO: Tip de membru

en: Member Updated Successfully.
ro_RO: Membru actualizat cu succes.

en: Member in Building
ro_RO: Membru în clădire

en: Member inserted successfully
ro_RO: Membru inserat cu succes

en: Member updated successfully.
ro_RO: Membru actualizat cu succes.

en: Members
ro_RO: Membrii

en: Members By Building
ro_RO: Membrii după clădire

en: Menu
ro_RO: Meniul

en: Message
ro_RO: Mesaj

en: Message Comment
ro_RO: Mesaj Comentariu

en: Message Content
ro_RO: Conținutul mesajului

en: Message Details
ro_RO: Detalii mesaj

en: Message For
ro_RO: Mesaj pentru

en: Message Link
ro_RO: Link pentru mesaje

en: Message Received Template
ro_RO: Șablon de mesaj primit

en: Message Sent Successfully!
ro_RO: Mesaj trimis cu succes!

en: Message To
ro_RO: Mesaj Către

en: Message deleted successfully
ro_RO: Mesajul a fost șters cu succes

en: Message sent successfully
ro_RO: mesaj trimis cu succes

en: Messages
ro_RO: Mesaje

en: Mexican Peso
ro_RO: Peso mexican

en: Middle Name
ro_RO: Al doilea nume

en: Mobile No.
ro_RO: Numar de telefon mobil.

en: Mobile Number
ro_RO: Numar de mobil

en: Month
ro_RO: Lună

en: Monthly
ro_RO: Lunar

en: Must be enter percentage value like 5
ro_RO: Trebuie să introduceți o valoare procentuală, cum ar fi 5

en: My Profile
ro_RO: Profilul meu

en: Name
ro_RO: Nume

en: Name & Email ID
ro_RO: Nume și ID de e-mail

en: Name Of Admin
ro_RO: Numele Admin

en: Name Of Apartment
ro_RO: Numele apartamentului

en: Name Of Receiver
ro_RO: Numele receptorului

en: Name Of Sender
ro_RO: Numele expeditorului

en: Name of Member
ro_RO: Numele membrului

en: Nature
ro_RO: Natură

en: Nature:
ro_RO: Natură:

en: Net Profit
ro_RO: Profit net

en: New Password
ro_RO: Parolă Nouă

en: New Zealand Dollar
ro_RO: Dolarul din Noua Zeelandă

en: New password and Confirm password does not match.
ro_RO: Parola nouă și Confirmare parola nu se potrivesc.

en: Next
ro_RO: Următorul

en: Nigerian Naira
ro_RO: Naira nigeriană

en: No
ro_RO: Nu

en: No Any Gates.
ro_RO: Fără nicio poartă.

en: No Document
ro_RO: Fără document

en: No FAQ found
ro_RO: Nu s-au găsit întrebări frecvente

en: No FAQ found in Trash
ro_RO: Nu s-au găsit întrebări frecvente în Coș de gunoi

en: No Photo Gallery found
ro_RO: Nu a fost găsită nicio galerie foto

en: No Photo Gallery found in Trash
ro_RO: Nu s-a găsit nicio galerie foto în Coș de gunoi

en: No Records Found !
ro_RO: Nu au fost găsite !

en: No Title
ro_RO: Fara titlu

en: No data available in table
ro_RO: Nu există date disponibile în tabel

en: No matching records found
ro_RO: Nu au fost găsite înregistrări care să se potrivească

en: No rules found
ro_RO: Nu s-au găsit reguli

en: No rules found in Trash
ro_RO: Nu s-au găsit reguli în Coșul de gunoi

en: No.
ro_RO: Nu.

en: No. of Amount
ro_RO: Nr. de Sumă

en: Norwegian Krone
ro_RO: Coroana norvegiană

en: Not Approved
ro_RO: Neaprobat

en: NotApproved Notice
ro_RO: NotApproved

en: Notes
ro_RO: Note

en: Notice
ro_RO: Înștiințare

en: Notice & Event Approved by admin
ro_RO: Notificare și eveniment aprobat de administrator

en: Notice And Event
ro_RO: Anunț și eveniment

en: Notice Approved successfully
ro_RO: Notificare Aprobată cu succes

en: Notice Category
ro_RO: Categoria de notificare

en: Notice Content
ro_RO: Notă Conținut

en: Notice Details
ro_RO: Detalii de notificare

en: Notice End Date
ro_RO: Data de încheiere a notificării

en: Notice Information
ro_RO: Informații despre notificare

en: Notice Link
ro_RO: Link de notificare

en: Notice Start Date
ro_RO: Data de începere a notificării

en: Notice Title
ro_RO: Titlul notificării

en: Notice Title:
ro_RO: Titlul anunțului:

en: Notice Type
ro_RO: Tipul de notificare

en: Notice Type:
ro_RO: Tipul de notificare:

en: Notice Valid Date
ro_RO: Notificare Data valabilă

en: Notice deleted successfully
ro_RO: Notificarea a fost ștearsă cu succes

en: Notice inserted successfully
ro_RO: Anunțul a fost introdus cu succes

en: Notice inserted successfully but display After Admin Approved
ro_RO: Notificarea a fost inserată cu succes, dar se afișează După aprobarea administratorului

en: Notice inserted successfully.
ro_RO: Anunțul a fost introdus cu succes.

en: Notice updated successfully.
ro_RO: Notificarea a fost actualizată cu succes.

en: Notices
ro_RO: Notificări

en: Notification
ro_RO: Notificare

en: Nov
ro_RO: nov

en: November
ro_RO: noiembrie

en: Number Of Member
ro_RO: Număr de membri

en: Number Of Members By Building
ro_RO: Număr de membri după clădire

en: Number Of Unit
ro_RO: Numărul de unități

en: Occupied
ro_RO: Ocupat

en: Occupied By
ro_RO: Ocupat de

en: Occupied Date
ro_RO: Data ocupată

en: Occupied From Date
ro_RO: Ocupat de la data

en: Occupied History
ro_RO: Istoria ocupată

en: Occupied Information
ro_RO: Informații ocupate

en: Occupied To Date
ro_RO: Ocupat Până în prezent

en: Occupied Units
ro_RO: Unități ocupate

en: Oct
ro_RO: oct

en: October
ro_RO: octombrie

en: Office
ro_RO: Birou

en: Official Phone Number
ro_RO: Număr de telefon oficial

en: On Hold
ro_RO: In asteptare

en: On Hold Complaint
ro_RO: Reclamație în așteptare

en: On Hold Maintenance Request
ro_RO: Cerere de întreținere în așteptare

en: On Hold Request
ro_RO: La cerere în așteptare

en: On Hold Suggestion
ro_RO: Sugestie în așteptare

en: One Member
ro_RO: Un membru

en: One Time
ro_RO: O data

en: Only CSV file are allow.
ro_RO: Numai fișierele CSV sunt permise.

en: Only jpg,jpeg,png File allowed
ro_RO: Numai fișiere jpg,jpeg,png permise

en: Open
ro_RO: Deschis

en: Open Complaint
ro_RO: Deschidere plângere

en: Open Maintenance Request
ro_RO: Deschideți cererea de întreținere

en: Open Request
ro_RO: Deschide cererea

en: Open Suggestion
ro_RO: Deschideți sugestia

en: Other
ro_RO: Alte

en: Other Document
ro_RO: Alt document

en: Other Information
ro_RO: Alte informații

en: Other Logo(Invoice, Mail)
ro_RO: Altă siglă (factură, poștă)

en: Owner
ro_RO: Proprietar

en: Owner Family
ro_RO: Familia Proprietarului

en: Owner's Information
ro_RO: Informațiile proprietarului

en: Paid
ro_RO: Plătit

en: Paid Amount
ro_RO: Suma plătită

en: Paid Amount :
ro_RO: Suma plătită :

en: Paid Invoice Email Template
ro_RO: Șablon de e-mail pentru factură plătită

en: Paid Invoice Template
ro_RO: Șablon de factură plătită

en: Parent Item:
ro_RO: Element părinte:

en: Parking Management
ro_RO: Managementul parcării

en: Parking Manager
ro_RO: Manager de parcare

en: Parking Slots
ro_RO: Locuri de parcare

en: Partially Paid
ro_RO: Plătit parțial

en: Password
ro_RO: Parola

en: Payment By
ro_RO: Plată de către

en: Payment Date
ro_RO: Data de plată

en: Payment History
ro_RO: istoria platilor

en: Payment Link
ro_RO: Link de plată

en: Payment Method
ro_RO: Modalitate de plată

en: Payment Report
ro_RO: Raport de plată

en: Payment Status
ro_RO: Starea plății

en: Payment Successfully.
ro_RO: Plata cu succes.

en: Payment Type
ro_RO: Tipul de plată

en: Payments Status
ro_RO: Starea plăților

en: Paypal Email Id
ro_RO: Id-ul de e-mail Paypal

en: Paypal Setting
ro_RO: Setare Paypal

en: Penalty Charge %
ro_RO: Taxa de penalizare %

en: Penalty Days
ro_RO: Zile de penalizare

en: Pending
ro_RO: In asteptarea

en: Period
ro_RO: Perioadă

en: Philippine Peso
ro_RO: Peso filipinez

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Photo
ro_RO: Fotografie

en: Photo Gallery
ro_RO: Galerie foto

en: Please Add Paid Amount.
ro_RO: Vă rugăm să adăugați suma plătită.

en: Please Enter the Visitor Name.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele vizitatorului.

en: Please Enter the Visitor's Name.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele vizitatorului.

en: Please Select Atleast One Image.
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel puțin o imagine.

en: Please Select Atleast One Record
ro_RO: Vă rugăm să selectați Cel puțin o înregistrare

en: Please Select Gate.
ro_RO: Vă rugăm să selectați Poarta.

en: Please select at least one record.
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel puțin o înregistrare.

en: Please select atleast one users to reply
ro_RO: Vă rugăm să selectați cel puțin un utilizator pentru a răspunde

en: Polish Zloty
ro_RO: Zloty polonez

[ctx: Post Type General Name]
en: Photo Gallery
ro_RO: Galerie foto

[ctx: Post Type General Name]
en: Society Rules
ro_RO: Regulile Societății

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Photo Gallery
ro_RO: Galerie foto

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Society Rules
ro_RO: Regulile Societății

en: Pound Sterling
ro_RO: Liră sterlină

en: Previous
ro_RO: Anterior

en: Print
ro_RO: Imprimare

en: Print Detail
ro_RO: Detaliu imprimare

en: Print Details
ro_RO: Imprimați detalii

en: Print Payment Receipt
ro_RO: Tipăriți chitanța de plată

en: Problems with user
ro_RO: Probleme cu utilizatorul

en: Processing
ro_RO: Prelucrare

en: Processing...
ro_RO: Prelucrare...

en: Profile
ro_RO: Profil

en: Profile Updated Successfully.
ro_RO: Profil actualizat cu succes.

en: Proposal
ro_RO: Propunere

en: Provider
ro_RO: Furnizor

en: Purchase Date
ro_RO: Data cumpărării

en: Qualification
ro_RO: Calificare

en: Quantity
ro_RO: Cantitate

en: Quantity
ro_RO: Cantitate

en: Quarter I
ro_RO: Trimestrul I

en: Quarter II
ro_RO: Trimestrul II

en: Quarter III
ro_RO: Trimestrul III

en: Quarter IV
ro_RO: Trimestrul IV

en: Quarterly
ro_RO: Trimestrial

en: Qulification
ro_RO: Calificarea

en: REASON FOR VISIT:
ro_RO: MOTIVUL VIZITĂRII:

en: Reason For Visit
ro_RO: Motivul vizitei

en: Reason Name
ro_RO: Numele motivului

en: Receiver
ro_RO: Receptor

en: Record Updated Successfully.
ro_RO: Înregistrare actualizată cu succes.

en: Record deleted successfully
ro_RO: Înregistrarea a fost ștearsă cu succes

en: Record inserted successfully
ro_RO: Înregistrarea a fost inserată cu succes

en: Record updated successfully
ro_RO: Înregistrare actualizată cu succes

en: Record updated successfully.
ro_RO: Înregistrare actualizată cu succes.

en: Records Not Found
ro_RO: Înregistrările nu au fost găsite

en: Records not found.
ro_RO: Înregistrările nu au fost găsite.

en: Registration Email Template
ro_RO: Șablon de e-mail de înregistrare

en: Remember Me
ro_RO: Amintește-ți de mine

en: Remove
ro_RO: Elimina

en: Reply
ro_RO: Răspuns

en: Reply By :
ro_RO: Răspuns de:

en: Reply By :
ro_RO: Răspuns de:

en: Reply To :
ro_RO: Raspunde la :

en: Reply To :
ro_RO: Raspunde la :

en: Report
ro_RO: Raport

en: Report Complaint
ro_RO: Raportați reclamația

en: Reports
ro_RO: Rapoarte

en: Request
ro_RO: Cerere

en: Request deleted successfully
ro_RO: Solicitarea a fost ștearsă cu succes

en: Required form field is missing
ro_RO: Câmpul obligatoriu al formularului lipsește

en: Residential
ro_RO: Rezidențial

en: Residential Unit
ro_RO: Unitate rezidentiala

en: Residential Unit
ro_RO: Unitate rezidentiala

en: Residential Unit Deleted Successfully.
ro_RO: Unitatea rezidențială a fost ștearsă cu succes

en: Residential Unit Information
ro_RO: Informații despre unitatea rezidențială

en: Residential Unit Inserted Successfully.
ro_RO: Unitate rezidențială introdusă cu succes.

en: Residential Unit Updated Successfully.
ro_RO: Unitate rezidențială actualizată cu succes.

en: Residential Unit inserted successfully
ro_RO: Unitatea rezidențială a fost introdusă cu succes

en: Residential Unit updated successfully.
ro_RO: Unitatea rezidențială a fost actualizată cu succes.

en: Resolution
ro_RO: Rezoluţie

en: Reson For Visit
ro_RO: Rezon pentru vizită

en: Route
ro_RO: Traseu

en: Rules
ro_RO: Reguli

en: SAVE
ro_RO: SALVA

en: SMS SETTING INFORMATION
ro_RO: INFORMAȚII DE SETARE SMS

en: SMS Setting
ro_RO: Setare SMS

en: SMS Setting Information
ro_RO: Informații despre setarea SMS

en: SMS Settings Updated Successfully.
ro_RO: Setările SMS au fost actualizate cu succes.

en: SMS Text
ro_RO: Text SMS

en: Save
ro_RO: Salvați

en: Save Charges
ro_RO: Economisiți taxe

en: Save Charges & Create Invoice
ro_RO: Salvați taxele și creați o factură

en: Save Charges & Update Invoice
ro_RO: Salvați taxele și actualizați factura

en: Save Complaint
ro_RO: Salvați reclamația

en: Save Facility
ro_RO: Facilitatea de salvare

en: Save Service
ro_RO: Salvare serviciu

en: Save Tax
ro_RO: Economisiți taxe

en: Schedule Complaint
ro_RO: Programează reclamația

en: Schedule Maintenance Request
ro_RO: Programați cererea de întreținere

en: Schedule Request
ro_RO: Solicitare de programare

en: Schedule Suggestion
ro_RO: Sugestie de programare

en: Scheduled
ro_RO: Programat

en: Search
ro_RO: Căutare

en: Search FAQ
ro_RO: Întrebări frecvente de căutare

en: Search Photo Gallery
ro_RO: Căutați în Galerie Foto

en: Search Rules
ro_RO: Reguli de căutare

en: Search for Users...
ro_RO: Căutați utilizatori...

en: Search...
ro_RO: Căutare...

en: Select
ro_RO: Selectați

en: Select A Facility To Book
ro_RO: Selectați o facilitate pentru a rezerva

en: Select Activity
ro_RO: Selectați Activitate

en: Select All
ro_RO: Selectează tot

en: Select Apartment Type
ro_RO: Selectați tipul apartamentului

en: Select Asset Category
ro_RO: Selectați Categoria de active

en: Select Building
ro_RO: Selectați Clădire

en: Select CSV File
ro_RO: Selectați fișierul CSV

en: Select Category
ro_RO: selecteaza categoria

en: Select Compound
ro_RO: Selectați Compus

en: Select Country
ro_RO: Selecteaza tara

en: Select Currency
ro_RO: Selectați Moneda

en: Select Date Format
ro_RO: Selectați Format de dată

en: Select Designation
ro_RO: Selectați Desemnare

en: Select Expense Type
ro_RO: Selectați tipul cheltuielilor

en: Select Facility
ro_RO: Selectați Facilitate

en: Select Facility Category
ro_RO: Selectați Categoria de unități

en: Select Facility To Book
ro_RO: Selectați Facilitatea de rezervat

en: Select Family Type
ro_RO: Selectați Tipul familiei

en: Select Image
ro_RO: Selectați Imagine

en: Select Inventory Category
ro_RO: Selectați Categoria de inventar

en: Select Invoice Option
ro_RO: Selectați Opțiune pentru factură

en: Select Login Page
ro_RO: Selectați Pagina de conectare

en: Select Member
ro_RO: Selectați Membru

en: Select Member Type
ro_RO: Selectați tip de membru

en: Select Message Service
ro_RO: Selectați Serviciu de mesaje

en: Select Occupied By
ro_RO: Selectați Ocupat de

en: Select Profile
ro_RO: Selectați fișierul CSV

en: Select Profile Picture
ro_RO: Selectați Poza de profil

en: Select Reason
ro_RO: Selectați Motiv

en: Select Slot
ro_RO: Selectați Slot

en: Select Staff Category
ro_RO: Selectați Categoria personalului

en: Select Staff Member
ro_RO: Selectați Membru al personalului

en: Select Tax
ro_RO: Selectați Taxă

en: Select Unit
ro_RO: Selectați Unitate

en: Select Unit Category
ro_RO: Selectați Categoria de unități

en: Select Unit Name
ro_RO: Selectați Numele unității

en: Select all
ro_RO: Selectează tot

en: Select user to reply
ro_RO: Selectați utilizatorul pentru a răspunde

en: Select users to reply
ro_RO: Selectați utilizatorii pentru a răspunde

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Send Mail To Accountant
ro_RO: Trimite e-mail la contabil

en: Send Mail To Gatekeeper
ro_RO: Trimiteți e-mail către Gatekeeper

en: Send Mail To Member
ro_RO: Trimite e-mail către membru

en: Send Mail To Staff Member
ro_RO: Trimiteți e-mail unui membru al personalului

en: Send Message
ro_RO: Trimite mesaj

en: Send SMS
ro_RO: Trimite SMS

en: Sender
ro_RO: Expeditor

en: Sender Name
ro_RO: Numele expeditorului

en: SenderID
ro_RO: ID-ul expeditorului

en: Sent
ro_RO: Trimis

en: Sep
ro_RO: sept

en: September
ro_RO: Septembrie

en: Service
ro_RO: Serviciu

en: Service Details
ro_RO: Detalii serviciu

en: Service Information
ro_RO: Informații de serviciu

en: Service Name
ro_RO: numele serviciului

en: Service Provider
ro_RO: Furnizor de servicii

en: Service Provider Name
ro_RO: Numele furnizorului de servicii

en: Service deleted successfully
ro_RO: Serviciul a fost șters cu succes

en: Service inserted successfully
ro_RO: Serviciul a fost introdus cu succes

en: Service updated successfully.
ro_RO: Serviciul a fost actualizat cu succes.

en: Services
ro_RO: Servicii

en: Services & Facility
ro_RO: Serviciu și facilitate

en: Setup Wizard
ro_RO: Asistentul de configurare

en: Show
ro_RO: Spectacol

en: Show on calendar
ro_RO: Afișați pe calendar

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ro_RO: Se afișează de la 0 la 0 din 0 intrări

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ro_RO: Se afișează de la _START_ la _END_ din _TOTAL_ intrări

en: Singapore Dollar
ro_RO: Dolarul din Singapore

en: Skills
ro_RO: Aptitudini

en: Slot Assign inserted successfully
ro_RO: Slot Assign a fost inserat cu succes

en: Slot Assign updated successfully.
ro_RO: Slot Assign a fost actualizat cu succes.

en: Slot Details
ro_RO: Detalii slot

en: Slot For
ro_RO: Slot pentru

en: Slot Information
ro_RO: Informații de slot

en: Slot Name
ro_RO: Nume slot

en: Slot Type
ro_RO: Tip slot

en: Slot deleted successfully
ro_RO: Slot a fost șters cu succes

en: Slot inserted successfully
ro_RO: Slot introdus cu succes

en: Slot updated successfully.
ro_RO: Slot actualizat cu succes.

en: Slots
ro_RO: Sloturi

en: Society Rules
ro_RO: Regulile Societății

en: Society Rules List
ro_RO: Lista regulilor societății

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG & GIF files are allowed!.
ro_RO: Ne pare rău, sunt permise numai fișierele JPG, JPEG, PNG și GIF!.

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG And GIF files are allowed.
ro_RO: Ne pare rău, sunt permise numai fișierele JPG, JPEG, PNG și GIF.

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed
ro_RO: Ne pare rău, sunt permise numai fișierele JPG, pdf, documente, JPEG, PNG și GIF

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
ro_RO: Ne pare rău, sunt permise numai fișierele JPG, pdf, documente, JPEG, PNG și GIF.

en: Sorry, only JPG, pdf,docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
ro_RO: Ne pare rău, sunt permise numai fișierele JPG, pdf, docs., JPEG, PNG și GIF.

en: Sorry, that username already exists!
ro_RO: Ne pare rău, acel nume de utilizator există deja!

en: Sorry, the username you entered is not valid
ro_RO: Ne pare rău, numele de utilizator pe care l-ați introdus nu este valid

en: Source
ro_RO: Sursă

en: South African Rand
ro_RO: Rand sud-african

en: Square Feet
ro_RO: Picioare pătrate

en: Square Meter
ro_RO: Metru patrat

en: Square Yards
ro_RO: Yarzi pătrate

en: Staff
ro_RO: Personal

en: Staff Category
ro_RO: Categoria personalului

en: Staff Category Name
ro_RO: Numele categoriei de personal

en: Staff Check-In
ro_RO: Înregistrarea personalului

en: Staff Check-In Information
ro_RO: Informații privind înregistrarea personalului

en: Staff Checkin
ro_RO: Înregistrarea personalului

en: Staff Checkin Details
ro_RO: Detalii de înregistrare a personalului

en: Staff Management
ro_RO: Managementul personalului

en: Staff Member
ro_RO: Membru al personalului

en: Staff Member Access Right
ro_RO: Dreptul de acces membru al personalului

en: Staff Member Deleted Successfully.
ro_RO: Membru al personalului a fost șters cu succes.

en: Staff Member Information
ro_RO: Informații despre membrii personalului

en: Staff Member Inserted Successfully.
ro_RO: Membru al personalului a fost introdus cu succes.

en: Staff Member Name
ro_RO: Numele membrului personalului

en: Staff Member Updated Successfully.
ro_RO: Membru al personalului a fost actualizat cu succes.

en: Staff Member deleted successfully
ro_RO: Membru al personalului a fost șters cu succes

en: Staff Member inserted successfully.
ro_RO: Membru al personalului a fost introdus cu succes.

en: Staff Member updated successfully.
ro_RO: Membrul personalului a fost actualizat cu succes.

en: Staff Members
ro_RO: Membrii personalului

en: Staff Request Updated successfully
ro_RO: Solicitarea personalului a fost actualizată cu succes

en: Staff Request deleted successfully
ro_RO: Solicitarea personalului a fost ștearsă cu succes

en: Staff Request inserted successfully
ro_RO: Solicitarea personalului a fost inserată cu succes

en: Staff member
ro_RO: Membru al personalului

en: Start Date
ro_RO: Data de început

en: Start Date To End Date
ro_RO: Data de la început până la sfârșit

en: Start Time
ro_RO: Timpul de începere

en: Start Time To End Time
ro_RO: Ora de la început până la sfârșit

en: Start Time*
ro_RO: Timpul de începere*

en: Starting Year
ro_RO: Anul de început

en: State
ro_RO: Stat

en: Status
ro_RO: stare

en: Status :
ro_RO: Stare :

en: Status :
ro_RO: Stare :

en: Status:
ro_RO: Stare:

en: Stripe
ro_RO: Dunga

en: Sub Total :
ro_RO: Subtotal:

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Submitted Date
ro_RO: Data trimiterii

en: Subtotal :
ro_RO: Subtotal:

en: Suggestion
ro_RO: Sugestie

en: Support Staff
ro_RO: Echipa de asistenta

en: Swedish Krona
ro_RO: coroana suedeză

en: Swift Code
ro_RO: Codul SWIFT

en: Swiss Franc
ro_RO: Franc elvetian

en: System Color
ro_RO: Culoare sistem

en: System Color Code :
ro_RO: Cod de culoare a sistemului:

en: System Settings
ro_RO: Setarile sistemului

en: TAX ID
ro_RO: Cod fiscal

en: Taiwan New Dollar
ro_RO: Noul dolar din Taiwan

en: Tap on above icon to add your first Record.
ro_RO: Atingeți pictograma de mai sus pentru a adăuga prima înregistrare.

en: Tax
ro_RO: Impozit

en: Tax Amount
ro_RO: Suma impozitului

en: Tax Amount :
ro_RO: Suma impozitului:

en: Tax Information
ro_RO: Informații fiscale

en: Tax Name
ro_RO: Nume fiscal

en: Tax Title
ro_RO: Titlul fiscal

en: Tax deleted successfully
ro_RO: Taxa a fost ștearsă cu succes

en: Tax inserted successfully
ro_RO: Taxa a fost introdusă cu succes

en: Tax updated successfully.
ro_RO: Taxa actualizată cu succes.

en: Tenant
ro_RO: Chiriaş

en: Tenant Family
ro_RO: Familia chiriașului

en: Thai Baht
ro_RO: Baht thailandez

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
ro_RO: Se pare că există o problemă, vă rugăm să încercați după ceva timp sau să ne contactați la sales@dasinfomeida.com

en: This Month
ro_RO: Luna aceasta

en: This Parking Slot Allready Assigned
ro_RO: Acest loc de parcare este deja alocat

en: This Parking Slot Already Assigned
ro_RO: Acest loc de parcare este deja alocat

en: This Week
ro_RO: În această săptămână

en: This Year
ro_RO: Anul acesta

en: Three Wheeler
ro_RO: Trei roți

en: Time
ro_RO: Timp

en: Title
ro_RO: Titlu

en: To
ro_RO: La

en: To (
ro_RO: La (

en: To :
ro_RO: La :

en: To:
ro_RO: La:

en: Today
ro_RO: Corp

en: Today's Visitors
ro_RO: Vizitatorii de azi

en: Today's Visitors Chart
ro_RO: Graficul vizitatorilor de astăzi

en: Total Amount
ro_RO: Valoare totală

en: Total Amount
ro_RO: Valoare totală

en: Total Charge
ro_RO: Taxa totala

en: Total Cost
ro_RO: Cost total

en: Total Expense
ro_RO: Cheltuieli totale

en: Total Income
ro_RO: Venit total

en: Total Paid Amount :
ro_RO: Suma totală plătită:

en: Turkish Lira
ro_RO: Lira turceasca

en: Two Wheeler
ro_RO: Două roți

en: Type
ro_RO: Tip

en: Type:
ro_RO: Tip:

en: Types Name
ro_RO: Tipuri Nume

en: U.S. Dollar
ro_RO: Dolar american

en: UNIT CATEGORY:
ro_RO: CATEGORIA UNITĂȚII:

en: UNIT NUMBER:
ro_RO: NUMĂRUL DE UNITATE:

en: Unallocated
ro_RO: Nealocate

en: Unalloted Slots
ro_RO: Sloturi nealocate

en: Unit
ro_RO: Unitate

en: Unit By Building
ro_RO: Unitate după clădire

en: Unit Category
ro_RO: Categoria de unitate

en: Unit Category Member
ro_RO: Membru al categoriei unității

en: Unit Category Name
ro_RO: Numele categoriei unității

en: Unit Documents
ro_RO: Documentele unității

en: Unit Measurement
ro_RO: Unitatea de măsură

en: Unit Members
ro_RO: Membrii unității

en: Unit Name
ro_RO: Numele unității

en: Unit Size
ro_RO: Dimensiunea unității

en: Unit is already Occupied.
ro_RO: Unitatea este deja ocupată.

en: Unit name
ro_RO: Numele unității

en: United Arab Emirates dirham
ro_RO: dirham din Emiratele Arabe Unite

en: Units
ro_RO: Unități

en: Unoccupied
ro_RO: Neocupat

en: Unoccupied Units
ro_RO: Unități neocupate

en: Unpaid
ro_RO: Neplătit

en: Update FAQ
ro_RO: Întrebări frecvente actualizate

en: Update Photo Gallery
ro_RO: Actualizați galeria foto

en: Update Rules
ro_RO: Actualizați regulile

en: Upload App Icon
ro_RO: Pictograma de încărcare a aplicației

en: Upload Document
ro_RO: Încărcați documentul

en: Upload Profile
ro_RO: Încărcați profilul

en: Upload image
ro_RO: Incarca imaginea

en: Use Paymaster Payment Gateways
ro_RO: Utilizați Paymaster Gateways

en: User Management
ro_RO: Managementul utilizatorilor

en: User Name
ro_RO: Nume de utilizator

en: User Role
ro_RO: Rolul utilizatorului

en: Username
ro_RO: Nume de utilizator

en: Username Or Emailid Already Exist.
ro_RO: Numele de utilizator sau adresa de e-mail există deja.

en: Username too short. At least 4 characters is required
ro_RO: Nume de utilizator prea scurt. Sunt necesare cel puțin 4 caractere

en: Users
ro_RO: Utilizatori

en: VISIT DATE:
ro_RO: DATA VIZITĂRII:

en: VISIT TIME:
ro_RO: ORA VIZITARĂ:

en: Valid Date:
ro_RO: Data valida:

en: Vehicle Model
ro_RO: Modelul vehiculului

en: Vehicle Number
ro_RO: Numărul vehiculului

en: Vehicle Type
ro_RO: Tip de vehicul

en: Vendor Name
ro_RO: Numele furnizorului

en: View
ro_RO: Vedere

en: View Accountant
ro_RO: Vezi Contabil

en: View Details
ro_RO: Vezi detalii

en: View Document
ro_RO: Vizualizare document

en: View Event
ro_RO: Vizualizați evenimentul

en: View FAQ
ro_RO: Vezi Întrebări frecvente

en: View Gallery
ro_RO: Vezi galeria

en: View Gatekeeper
ro_RO: Vedeți Gatekeeper

en: View Invoice
ro_RO: Vizualizați factura

en: View Member
ro_RO: Vezi membru

en: View Notice
ro_RO: Vedeți anunțul

en: View Occupied History
ro_RO: Vedeți istoricul ocupat

en: View Photo Gallery
ro_RO: Vezi galeria foto

en: View Rules
ro_RO: Vedeți regulile

en: View Staff Member
ro_RO: Vezi membru al personalului

en: Visit Date
ro_RO: Data vizitei

en: Visit Reason
ro_RO: Vizitați Reason

en: Visit Time
ro_RO: Vizitați Time

en: Visitor Field
ro_RO: Câmpul de vizitatori

en: Visitor Management
ro_RO: Managementul vizitatorilor

en: Visitor Name
ro_RO: Numele vizitatorului

en: Visitor Name-ID Number-Vehicle Number
ro_RO: Nume vizitator-Număr ID-Număr vehicul

en: Visitor Request
ro_RO: Solicitarea vizitatorului

en: Visitor Request Approved Successfully
ro_RO: Solicitarea vizitatorului a fost aprobată cu succes

en: Visitor Request Deleted Successfully.
ro_RO: Solicitarea vizitatorului a fost ștearsă cu succes.

en: Visitor Request Details
ro_RO: Detalii despre cererea vizitatorului

en: Visitor Request Email Template
ro_RO: Șablon de e-mail pentru cererea vizitatorului

en: Visitor Request Information
ro_RO: Informații privind solicitarea vizitatorilor

en: Visitor Request Template
ro_RO: Șablon de solicitare a vizitatorului

en: Visitor Request inserted successfully
ro_RO: Solicitarea vizitatorului a fost inserată cu succes

en: Visitor Request updated successfully.
ro_RO: Solicitarea vizitatorului a fost actualizată cu succes.

en: Visitor request Approved successfully
ro_RO: Solicitarea vizitatorului a fost aprobată cu succes

en: Visitors
ro_RO: Vizitatori

en: Visitors Management
ro_RO: Managementul vizitatorilor

en: Welcom Admin
ro_RO: Bun venit Admin

en: Welcome
ro_RO: Bine ati venit

en: Year
ro_RO: An

en: Yearly
ro_RO: Anual

en: Yes
ro_RO: da

en: You can use following variables in the email template:
ro_RO: Puteți utiliza următoarele variabile în șablonul de e-mail:

en: You do not have permission to perform this operation.
ro_RO: Nu aveți permisiunea de a efectua această operațiune.

en: Your registration is complete. You can access system using your Email ID and password.
ro_RO: Înregistrarea ta este completă. Puteți accesa sistemul folosind ID-ul de e-mail și parola.

en: Your registration is complete. Your account will active after admin will approve.
ro_RO: Înregistrarea ta este completă. Contul dvs. va fi activ după ce administratorul va aproba.

en: Zip Code
ro_RO: Cod postal

en: accountant
ro_RO: contabil

en: category Name
ro_RO: Numele categoriei

en: charge Per
ro_RO: taxa Per

en: committee member
ro_RO: membru al Comitetului

en: email
ro_RO: e-mail

en: gatekeeper
ro_RO: portarul

en: inventory category
ro_RO: Categoria unității de inventar

en: member
ro_RO: membru

en: owner family
ro_RO: familie proprietara

en: save
ro_RO: Salvați

en: square meter
ro_RO: metru patrat

en: staffmember
ro_RO: membru al personalului

en: tenant
ro_RO: chiriaş

en: we are going to skip
ro_RO: o să sărim

en: | Bill To
ro_RO: Proiect de lege pentru

en: | Bill To.
ro_RO: | Proiect de lege pentru.
