Apartment Management System - en to ja translation catalogue (1173 entries)

en:  (Allotted)
ja:  (割り当て済み)

en:  Unit
ja:  単位

en:  Unit
ja:  単位

en: (Occupied)
ja: (占有)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
ja: (合計 _MAX_ 件のエントリからフィルタリング)

en: / per
ja: /あたり

en: 12/31/2017
ja: 2017 年 12 月 31 日

en: 31/12/2017
ja: 2017/12/31

en: : activate to sort column ascending
ja: : 有効にして、列の昇順で並べ替えます

en: : activate to sort column descending
ja: : 列を降順でソートするためにアクティブにします

en: A/C Holder Name
ja: エアコンホルダー名

en: API Key
ja: APIキー

en: APP Icon
ja: アプリアイコン

en: Access Right
ja: アクセス権

en: Access Rights
ja: アクセス権

en: Account
ja: アカウント

en: Account Holder Name
ja: 口座名義

en: Account Information
ja: 口座情報

en: Account No
ja: アカウントなし

en: Account Number
ja: 口座番号

en: Account Type
ja: 口座の種類

en: Accountant
ja: 会計士

en: Accountant Access Right
ja: 会計士のアクセス権

en: Accountant Deleted Successfully.
ja: 会計士が正常に削除されました。

en: Accountant Information
ja: 会計士情報

en: Accountant Inserted Successfully.
ja: Accountant が正常に挿入されました。

en: Accountant Updated Successfully.
ja: 会計士が正常に更新されました。

en: Accountant deleted successfully
ja: 経理担当者が正常に削除されました

en: Accountant inserted successfully.
ja: Accountant が正常に挿入されました。

en: Accountant updated successfully.
ja: 会計士が正常に更新されました。

en: Accounts
ja: アカウント

en: Action
ja: アクション

en: Active
ja: アクティブ

en: Active Suggestion
ja: アクティブな提案

en: Activity For Facility Booking
ja: 施設予約のアクティビティ

en: Activity Name
ja: 活動名

en: Add
ja: 追加

en: Add Accountant
ja: 会計士を追加

en: Add Activity
ja: アクティビティを追加

en: Add Activity For Facility Booking
ja: 施設予約のアクティビティを追加

en: Add Asset
ja: アセットを追加

en: Add Assets
ja: アセットの追加

en: Add Assets Category
ja: 資産カテゴリを追加

en: Add Assign Slot
ja: 割り当てスロットを追加

en: Add Booking Facility
ja: 予約機能を追加

en: Add Building
ja: 建物を追加

en: Add Building Category
ja: 建物カテゴリを追加

en: Add Category
ja: カテゴリを追加

en: Add Charges
ja: 追加料金

en: Add Charges Email Template
ja: 請求の追加メール テンプレート

en: Add Charges Template
ja: 料金テンプレートの追加

en: Add Charges Types
ja: 料金タイプの追加

en: Add Complaint
ja: 苦情を追加

en: Add Complaint Email Template
ja: 苦情メール テンプレートの追加

en: Add Complaint For Admin
ja: 管理者への苦情を追加

en: Add Complaint For Admin Email Template
ja: 管理者メール テンプレートに苦情を追加

en: Add Complaint Template
ja: 苦情のテンプレートを追加

en: Add Compound
ja: 化合物を追加

en: Add Designation
ja: 指定を追加

en: Add Document
ja: ドキュメントを追加

en: Add Event
ja: イベントを追加

en: Add Event Email Template
ja: イベントメールテンプレートを追加

en: Add Event Template
ja: イベント テンプレートを追加

en: Add Expense
ja: 経費を追加

en: Add Expense Types
ja: 経費タイプの追加

en: Add Facility
ja: 施設を追加

en: Add Gatekeeper
ja: ゲートキーパーを追加

en: Add Image
ja: 画像を追加

en: Add Income
ja: 収入を追加する

en: Add Inventory
ja: 在庫を追加

en: Add Inventory Unit Category
ja: 在庫ユニット カテゴリを追加

en: Add Invoice
ja: 請求書を追加

en: Add Member
ja: メンバーを追加

en: Add Message
ja: メッセージを追加

en: Add More Entry
ja: さらにエントリを追加

en: Add More Gate
ja: ゲートを追加

en: Add More Unit
ja: ユニットを追加

en: Add New
ja: 新しく追加する

en: Add New FAQ
ja: 新しいよくある質問を追加

en: Add New Photo Gallery
ja: 新しいフォト ギャラリーを追加

en: Add New Rules
ja: 新しいルールを追加

en: Add Notice
ja: お知らせを追加

en: Add Notice Email Template
ja: 通知メール テンプレートの追加

en: Add Notice Template
ja: 通知テンプレートを追加

en: Add Or Remove
ja: 追加または削除

en: Add Other User In system Template
ja: システム テンプレートに他のユーザーを追加

en: Add Payment
ja: 支払いを追加

en: Add Residential Unit
ja: 住宅ユニットを追加

en: Add Rule
ja: ルールを追加

en: Add Service
ja: サービスを追加

en: Add Slot
ja: スロットを追加

en: Add Staff Category
ja: スタッフカテゴリーを追加

en: Add Staff Check-In
ja: スタッフのチェックインを追加

en: Add Staff Checkin
ja: スタッフのチェックインを追加

en: Add Staff Member
ja: スタッフメンバーを追加

en: Add Tax
ja: 税金を追加

en: Add Types
ja: タイプを追加

en: Add Unit Category
ja: ユニットカテゴリを追加

en: Add Visitor Request
ja: 訪問者リクエストを追加

en: Add visit Reason
ja: 訪問理由を追加

en: Address
ja: 住所

en: Address Information
ja: 住所情報

en: Administrator
ja: 管理者

en: All
ja: 全て

en: All Accountants
ja: すべての会計士

en: All Committee Member
ja: 委員全員

en: All FAQ
ja: すべてのよくある質問

en: All Gatekeeper
ja: すべてのゲートキーパー

en: All Member
ja: すべてのメンバー

en: All Members
ja: 全員

en: All Month
ja: 今月

en: All Staff Member
ja: スタッフ一同

en: All User
ja: すべてのユーザー

en: All Users
ja: 全てのユーザー

en: Alloted Slots
ja: 割り当てられたスロット

en: Allotted
ja: 割り当てられた

en: Allotted Start to End Date
ja: 割り当てられた開始日から終了日まで

en: Allow Member To Multiple Units
ja: メンバーに複数のユニットを許可する

en: Allow booking for multiple days
ja: 複数日の予約を許可する

en: Already booking this facility Between this date.
ja: すでにこの施設を予約している この日付の間。

en: Already booking this facility Between this time.
ja: すでにこの施設を予約している この間。

en: Alt . Mobile Number
ja: 代替。携帯電話番号

en: Alt Mobile Number
ja: 代替携帯電話番号

en: Amount
ja: 額

en: Amount After Discount
ja: 割引後の金額

en: Amount Charge
ja: 金額 料金

en: Announcement
ja: 発表

en: Apartment Address
ja: アパートの住所

en: Apartment Logo
ja: アパートのロゴ

en: Apartment Management
ja: アパート経営

en: Apartment Management System
ja: アパート管理システム

en: Apartment Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete housing society or neighborhood maintenance tasks. It has different user roles like Admin, Resident members, Gatekeeper and Accountant Users.
ja: ワードプレス プラグインのアパート管理システムは、完全な住宅社会または近隣のメンテナンス タスクを管理するための理想的な方法です。管理者、常駐メンバー、ゲートキーパー、会計士ユーザーなど、さまざまなユーザーの役割があります。

en: Apartment Name
ja: アパート名

en: Apartment Number
ja: アパート番号

en: Apartment Type
ja: アパートタイプ

en: Approve
ja: 承認

en: Approved
ja: 承認済み

en: Approved Facility Template
ja: 承認施設テンプレート

en: Approved Notice
ja: 承認通知

en: Approved Visitor Request Email Template
ja: 承認された訪問者リクエスト電子メール テンプレート

en: Approved Visitor Request Template
ja: 承認された訪問者リクエスト テンプレート

en: Apr
ja: 4月

en: April
ja: 4月

en: Are you sure want to delete this record?
ja: このレコードを削除してもよろしいですか?

en: Are you sure you want to delete this record?
ja: このレコードを削除してもよろしいですか?

en: Asset
ja: 資産

en: Asset Category
ja: 資産カテゴリ

en: Asset Cost
ja: 資産コスト

en: Asset Details
ja: 資産の詳細

en: Asset Information
ja: 資産情報

en: Asset List
ja: 資産一覧

en: Asset Name
ja: アセット名

en: Asset No
ja: 資産番号

en: Asset Number
ja: 資産番号

en: Asset inserted successfully
ja: アセットが正常に挿入されました

en: Asset updated successfully.
ja: アセットが正常に更新されました。

en: Asset/ Inventory Tracker
ja: 資産/在庫トラッカー

en: Assets
ja: 資産

en: Assets & Inventory
ja: 資産と在庫

en: Assets / Inventory Tracker
ja: 資産/在庫トラッカー

en: Assets Category
ja: 資産カテゴリ

en: Assign Gate
ja: ゲートの割り当て

en: Assign Parking Slot Template
ja: 駐車スロット テンプレートの割り当て

en: Assign Slot
ja: 割り当てスロット

en: Assign Slot Details
ja: 割り当てスロットの詳細

en: Assign Slot Email Template
ja: スロット電子メール テンプレートの割り当て

en: Assign Slot Information
ja: スロット情報の割り当て

en: Assign Slot Link
ja: スロット リンクの割り当て

en: Assigned Gate
ja: 割り当てられたゲート

en: Aug
ja: 8月

en: August
ja: 8月

en: Australian Dollar
ja: オーストラリアドル

en: Authentication Key
ja: 認証キー

en: Available
ja: 利用可能

en: Back to wp-admin
ja: wp-admin に戻る

en: Badge ID
ja: バッジ ID

en: Bank Details
ja: 銀行の詳細

en: Bank Name
ja: 銀行名

en: Bank Transfer
ja: 銀行振込

en: Bill Date
ja: 請求日

en: Billing Period
ja: 支払請求周期

en: Book For
ja: 予約する

en: Book For Activity
ja: アクティビティの予約

en: Booked
ja: 予約済み

en: Booked User Name
ja: 予約済みユーザー名

en: Booking Charge
ja: 予約手数料

en: Booking Charges
ja: 予約料金

en: Booking Date
ja: 予約日

en: Booking Facilities
ja: 予約施設

en: Booking Facility
ja: 予約施設

en: Booking Facility Details
ja: 予約施設詳細

en: Booking For From Date
ja: 予約開始日

en: Booking For From Time
ja: 開始時間の予約

en: Booking For To Date
ja: 現在までの予約

en: Booking For To Time
ja: 時間までの予約

en: Booking Status
ja: 予約状況

en: Brazilian Real
ja: ブラジルレアル

en: Building
ja: 建物

en: Building Block
ja: 建築用ブロック

en: Building By Unit
ja: ユニットごとの建物

en: Building Category
ja: 建物区分

en: Building Information
ja: 建物情報

en: Building Member
ja: 建物メンバー

en: Building Name
ja: ビル名

en: Building Units
ja: ユニットの構築

en: Building Units settings
ja: 建物単位の設定

en: Building/Group
ja: 建物・グループ

en: By Date
ja: 日付別

en: By Hour
ja: 時間別

en: COMPOUND:
ja: 化合物:

en: Calendar
ja: カレンダー

en: Canadian Dollar
ja: カナダドル

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Card
ja: カード

en: Care Taker
ja: 世話人

en: Cash
ja: 現金

en: Category
ja: カテゴリー

en: Category Name
ja: 種別名

en: Category:
ja: カテゴリー：

en: Charge Calculate By
ja: 料金の計算方法

en: Charge Calculate By
ja: 料金の計算方法

en: Charge Deleted successfully.
ja: 請求が正常に削除されました

en: Charge End Date
ja: 請求終了日

en: Charge Per
ja: チャージパー

en: Charge Period
ja: 課金期間

en: Charge Saved successfully.
ja: チャージは正常に保存されました

en: Charge Start Date
ja: 請求開始日

en: Charge Type
ja: チャージタイプ

en: Charge Updated successfully.
ja: 請求が正常に更新されました。

en: Charges
ja: 料金

en: Charges Amount
ja: 請求額

en: Charges Entry Label
ja: 料金入力ラベル

en: Charges Information
ja: 料金について

en: Charges Name
ja: 料金名

en: Charges Payment
ja: 料金のお支払い

en: Charges Types
ja: 料金の種類

en: Charges type
ja: 料金タイプ

en: Check In Date
ja: チェックインする日

en: Check In Time
ja: チェックイン時間

en: Check Out
ja: チェックアウト

en: Check Out Time
ja: チェックアウト時間

en: Check in Time
ja: チェックイン時間

en: Check-In
ja: チェックイン

en: Check-In Date
ja: チェックインする日

en: Check-In Time
ja: チェックイン時間

en: Check-Out
ja: チェックアウト

en: Check-Out Time
ja: チェックアウト時間

en: Checked Out successfully
ja: 正常にチェックアウトされました

en: Checkin
ja: チェックイン

en: Checkout
ja: チェックアウト

en: Cheque
ja: 小切手

en: Choose Gate
ja: ゲートを選択

en: City
ja: 街

en: Clickatell
ja: クリッカテル

en: Close
ja: 近い

en: Close Complaint
ja: 苦情を閉じる

en: Close Maintenance Request
ja: メンテナンス リクエストを閉じる

en: Close Request
ja: リクエストを閉じる

en: Closed
ja: 閉まっている

en: Comment
ja: コメント

en: Commercial
ja: 商業

en: Commercial Unit
ja: コマーシャルユニット

en: Commitee Member
ja: 委員

en: Committee Member
ja: 委員

en: Committee Members
ja: 委員会メンバー

en: Complaint
ja: 苦情文句

en: Complaint By
ja: 苦情の提出者

en: Complaint Deleted Successfully.
ja: 苦情は正常に削除されました。

en: Complaint Description
ja: 苦情の説明

en: Complaint Details
ja: 苦情の詳細

en: Complaint From
ja: 苦情の送信者

en: Complaint Information
ja: 苦情情報

en: Complaint Link
ja: 苦情リンク

en: Complaint Nature
ja: 苦情の性質

en: Complaint Status
ja: 苦情の状況

en: Complaint Title
ja: 苦情のタイトル

en: Complaint Updated Successfully.
ja: 苦情が正常に更新されました。

en: Complaint deleted successfully
ja: 苦情は正常に削除されました

en: Complaint inserted successfully
ja: 苦情が正常に挿入されました

en: Complaint inserted successfully.
ja: 苦情が正常に挿入されました。

en: Complaint updated successfully.
ja: 申し立てが正常に更新されました。

en: Complaints
ja: 苦情

en: Compose
ja: 作成する

en: Compound
ja: コンパウンド

en: Compound Details
ja: 化合物の詳細

en: Compound Units
ja: 複合ユニット

en: Confirm Password
ja: パスワードを認証する

en: Contact Name
ja: 連絡先

en: Copyright ©2023 Mojoomla. All rights reserved.
ja: Copyright ©2023 Mojoomla。無断複写・転載を禁じます。

en: Corporate ID
ja: 企業ID

en: Count
ja: カウント

en: Country
ja: 国

en: Country Code
ja: 国コード

en: Created By
ja: によって作成された

en: Created By:
ja: によって作成された：

en: Created Date
ja: 作成日

en: Current Password
ja: 現在のパスワード

en: Current Password & New Password should not match.
ja: 現在のパスワードと新しいパスワードは一致してはいけません。

en: Czech Koruna
ja: チェココルナ

en: Danish Krone
ja: デンマーククローネ

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Dashboard Card setting For Accountant
ja: ダッシュボードカード設定 会計担当者向け

en: Dashboard Card setting For Gatekeeper
ja: ダッシュボードカード設定 Gatekeeper 用

en: Dashboard Card setting For Members
ja: ダッシュボードカード設定 会員向け

en: Dashboard Card setting For Staff Members
ja: ダッシュボードカード設定 スタッフ向け

en: Datatable
ja: データ表

en: Datatable Header Settings
ja: データテーブル ヘッダーの設定

en: Date
ja: 日にち

en: Date :
ja: 日にち ：

en: Date :
ja: 日付 ：

en: Date Format
ja: 日付形式

en: Date Type
ja: 日付の種類

en: Date of Birth
ja: 生年月日

en: Date of birth
ja: 生年月日

en: Day
ja: 日

en: Deactive Suggestion
ja: 非アクティブな提案

en: Dec
ja: 12月

en: December
ja: 12月

en: December 12, 2017
ja: 2017 年 12 月 12 日

en: Delete
ja: 消去

en: Delete Selected
ja: 選択を削除します

en: Description
ja: 説明

en: Designation
ja: 指定

en: Designation Name
ja: 呼称名

en: Discount Amount
ja: 割引額

en: Discount Amount :
ja: 割引額 ：

en: Do you really want to delete this record?
ja: 本当にこのレコードを削除しますか?

en: Do you want to add penalty?
ja: ペナルティを追加しますか?

en: Document
ja: 書類

en: Document Deleted Successfully.
ja: ドキュメントが正常に削除されました。

en: Document Information
ja: ドキュメント情報

en: Document Inserted Successfully.
ja: ドキュメントが正常に挿入されました。

en: Document Submitted Date
ja: 書類提出日

en: Document Title
ja: ドキュメントのタイトル

en: Document Updated Successfully.
ja: ドキュメントが正常に更新されました。

en: Document deleted successfully
ja: ドキュメントは正常に削除されました

en: Document inserted successfully
ja: ドキュメントが正常に挿入されました

en: Document updated successfully.
ja: ドキュメントが正常に更新されました。

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Domain
ja: ドメイン

en: Download
ja: ダウンロード

en: Due Amount
ja: 支払額

en: Due Amount :
ja: 支払額 :

en: Edit
ja: 編集

en: Edit Accountant
ja: 会計士の編集

en: Edit Asset
ja: アセットを編集

en: Edit Assets
ja: アセットの編集

en: Edit Assign Slot
ja: 割り当てスロットの編集

en: Edit Booking Facility
ja: 予約施設の編集

en: Edit Charges
ja: 料金の編集

en: Edit Complaint
ja: 苦情を編集

en: Edit Document
ja: ドキュメントの編集

en: Edit Event
ja: イベントを編集

en: Edit Expense
ja: 経費の編集

en: Edit FAQ
ja: よくある質問を編集

en: Edit Facility
ja: 施設の編集

en: Edit Gatekeeper
ja: ゲートキーパーの編集

en: Edit Inventory
ja: インベントリを編集

en: Edit Member
ja: メンバーを編集

en: Edit Notice
ja: 通知を編集

en: Edit Photo Gallery
ja: フォト ギャラリーの編集

en: Edit Residential Unit
ja: 住宅ユニットの編集

en: Edit Rule
ja: ルールを編集

en: Edit Rules
ja: ルールを編集

en: Edit Service
ja: サービスの編集

en: Edit Slot
ja: スロットを編集

en: Edit Staff Check-In
ja: スタッフのチェックインを編集する

en: Edit Staff Checkin
ja: スタッフ チェックインの編集

en: Edit Staff Member
ja: スタッフメンバーの編集

en: Edit Tax
ja: 税金を編集

en: Edit Visitor Request
ja: 訪問者リクエストの編集

en: Email
ja: Eメール

en: Email Already in use
ja: すでに使用中のメール

en: Email ID
ja: 電子メールID

en: Email Subject
ja: メールの件名

en: Email Template
ja: メールテンプレート

en: Email Templates
ja: メール テンプレート

en: Email Updated successfully
ja: 電子メールが正常に更新されました

en: Email id Already Exist.
ja: メール ID はすでに存在します。

en: Email is not valid
ja: 電子メールが無効です

en: Emailid Already Exist.
ja: 電子メール ID はすでに存在します。

en: Employee
ja: 従業員

en: Enable
ja: 有効

en: Enable Charges
ja: 請求を有効にする

en: Enable Mail Notifications
ja: メール通知を有効にする

en: Enable Sandbox
ja: サンドボックスを有効にする

en: End Date
ja: 終了日

en: End Time
ja: 終了時間

en: End Time should be greater than Start Time
ja: 終了時間は開始時間より大きくなければなりません

en: End Time*
ja: 終了時間*

en: Enter New password.
ja: 新しいパスワードを入力してください。

en: Enter correct current password.
ja: 正しい現在のパスワードを入力してください。

en: Enter email subject
ja: メールの件名を入力してください

en: Entry
ja: エントリ

en: Envato
ja: エンバト

en: Envato License key
ja: Envato ライセンスキー

en: Euro
ja: ユーロ

en: Event
ja: イベント

en: Event Approved successfully.
ja: イベントは正常に承認されました。

en: Event Description
ja: イベントの説明

en: Event Detail
ja: イベント詳細

en: Event Details
ja: イベントの詳細

en: Event End Date
ja: イベント終了日

en: Event End Time
ja: イベント終了時間

en: Event Information
ja: イベント情報

en: Event Link
ja: イベントリンク

en: Event Start Date
ja: イベント開始日

en: Event Start Time
ja: イベント開始時間

en: Event Title
ja: イベントタイトル

en: Event deleted successfully
ja: イベントが正常に削除されました

en: Event inserted successfully
ja: イベントが正常に挿入されました

en: Event inserted successfully but display After Admin Approved
ja: イベントは正常に挿入されましたが、管理者の承認後に表示されました

en: Event inserted successfully.
ja: メンバーが正常に挿入されました。

en: Event updated successfully.
ja: イベントが正常に更新されました。

en: Expense
ja: 費用

en: Expense Deleted successfully.
ja: 経費は正常に削除されました。

en: Expense Entries
ja: 経費入力

en: Expense Information
ja: 経費情報

en: Expense List
ja: 経費一覧

en: Expense Report
ja: 経費報告書

en: Expense Report By Month
ja: 月ごとの経費レポート

en: Expense Saved successfully.
ja: 経費は正常に保存されました

en: Expense Type
ja: 経費の種類

en: Expense Types
ja: 経費の種類

en: Expense Updated successfully.
ja: 経費が正常に更新されました。

en: Expense type
ja: 経費の種類

en: Export CSV
ja: CSV をエクスポート

en: FAQ
ja: よくある質問

en: Facilities
ja: 設備

en: Facility
ja: 施設

en: Facility Approved Email Template
ja: 施設承認メール テンプレート

en: Facility Booking
ja: 施設予約

en: Facility Booking Approved Successfully.
ja: 施設の予約が承認されました。

en: Facility Booking Email Template
ja: 施設予約メール テンプレート

en: Facility Booking Successfully.
ja: 施設予約成功。

en: Facility Booking Template For Admin
ja: 管理者用施設予約テンプレート

en: Facility Booking Template For Member
ja: メンバー用施設予約テンプレート

en: Facility Booking Updated Successfully.
ja: 施設の予約が正常に更新されました。

en: Facility Booking Updated successfully
ja: 施設の予約が正常に更新されました

en: Facility Booking successfully
ja: 施設予約成功

en: Facility Charge
ja: 施設使用料

en: Facility Deleted Successfully.
ja: 施設が正常に削除されました。

en: Facility Details
ja: 施設詳細

en: Facility Information
ja: 施設案内

en: Facility Inserted Successfully.
ja: 施設が正常に挿入されました。

en: Facility Link
ja: 施設リンク

en: Facility Name
ja: 設備名称

en: Facility Updated Successfully.
ja: 施設が正常に更新されました。

en: Facility deleted successfully
ja: 施設は正常に削除されました

en: Facility inserted successfully
ja: 施設が正常に挿入されました

en: Facility updated successfully.
ja: 施設が正常に更新されました。

en: Family Information
ja: 家族情報

en: Family Member
ja: 家族の一員

en: Family Type
ja: 家族タイプ

en: Feb
ja: 2月

en: February
ja: 2月

en: Female
ja: 女性

en: Finance payment
ja: 金融の支払い

en: Finance/Payment
ja: 金融・決済

en: First
ja: 初め

en: First Name
ja: ファーストネーム

en: Fix Charge
ja: 固定料金

en: Footer Description
ja: フッターの説明

en: Footer Setting
ja: フッター設定

en: For entry
ja: エントリー用

en: For exit
ja: 出口用

en: Four Wheeler
ja: 四輪車

en: From
ja: から

en: From (
ja: から （

en: From :
ja: から ：

en: From:
ja: から：

en: Fully Paid
ja: 完全支給

en: GATE:
ja: ゲート：

en: GENERAL
ja: 全般的

en: GST Number
ja: GST番号

en: GST Number / Vat Number / Tax number
ja: GST番号/付加価値税番号/税番号

en: Gallery
ja: ギャラリー

en: Gate
ja: ゲート

en: Gate Name
ja: ゲート名

en: Gate inserted successfully
ja: ゲートが正常に挿入されました

en: Gate updated successfully.
ja: ゲートが正常に更新されました。

en: Gatekeeper
ja: ゲートキーパー

en: Gatekeeper Access Right
ja: ゲートキーパー アクセス権

en: Gatekeeper Deleted Successfully.
ja: ゲートキーパーが正常に削除されました。

en: Gatekeeper Information
ja: ゲートキーパー情報

en: Gatekeeper Inserted Successfully.
ja: ゲートキーパーが正常に挿入されました。

en: Gatekeeper Updated Successfully.
ja: ゲートキーパーが正常に更新されました。

en: Gatekeeper deleted successfully
ja: ゲートキーパーが正常に削除されました

en: Gatekeeper inserted successfully.
ja: ゲートキーパーが正常に挿入されました。

en: Gatekeeper updated successfully.
ja: ゲートキーパーが正常に更新されました。

en: Gender
ja: 性別

en: General Setting
ja: 一般的な設定

en: General Settings
ja: 一般設定

en: Generate Invoice Email Template
ja: 請求書の電子メール テンプレートの生成

en: Generate Invoice Template
ja: 請求書テンプレートの生成

en: Ghana
ja: ガーナ

en: Go
ja: 行け

en: Grand Total :
ja: 総計 ：

en: Graph
ja: グラフ

en: Group
ja: グループ

en: Guatemalan Quetzal
ja: グアテマラのケツァール

en: Half Yearly
ja: 半年ごと

en: Header
ja: ヘッダ

en: Hong Kong Dollar
ja: 香港ドル

en: Hour
ja: 時間

en: Hungarian Forint
ja: ハンガリーフォリント

en: I Half
ja: 私は半分

en: ID Number
ja: ID番号

en: IFSC Code
ja: IFSC コード

en: II Half
ja: Ⅱハーフ

en: INVOICE
ja: 請求書

en: Id
ja: ID

en: Id Number
ja: ID番号

en: If you want to generate recurring invoices every month until the charge end date. so Please enable checkbox.
ja: 請求の終了日まで毎月定期的な請求書を生成する場合。チェックボックスを有効にしてください。

en: If your operator supports multiple routes then give one route name. Eg: route=1 for promotional, route=4 for transactional SMS.
ja: オペレータが複数のルートをサポートしている場合は、ルート名を 1 つ指定します。例: プロモーションの場合は route=1、トランザクション SMS の場合は route=4。

en: Image
ja: 画像

en: Image URL
ja: 画像の URL

en: Import CSV
ja: CSVをインポート

en: Import Data
ja: データのインポート

en: Import User CSV Successfully Uploaded.
ja: ユーザー CSV のインポートが正常にアップロードされました。

en: Inbox
ja: 受信トレイ

en: Income
ja: 所得

en: Income & Expense
ja: 収入と支出

en: Income & Expense Graph
ja: 収支グラフ

en: Income & Expense Report
ja: 収支報告書

en: Income List
ja: 収入一覧

en: Income Report
ja: 収入報告書

en: Income-Expense Report
ja: 収支報告書

en: Indian Rupee
ja: インドルピー

en: Individual
ja: 個人

en: Indonesian rupiah
ja: インドネシアルピア

en: Inventory
ja: 在庫

en: Inventory Category
ja: 在庫カテゴリ

en: Inventory Category Name
ja: 在庫カテゴリ名

en: Inventory Details
ja: インベントリの詳細

en: Inventory Information
ja: 在庫情報

en: Inventory List
ja: 在庫表

en: Inventory Name
ja: インベントリ名

en: Inventory inserted successfully
ja: 在庫が正常に挿入されました

en: Inventory updated successfully.
ja: インベントリが正常に更新されました。

en: Invoice
ja: 請求書

en: Invoice Deleted successfully.
ja: 請求書は正常に削除されました。

en: Invoice Entries
ja: 請求書エントリ

en: Invoice No
ja: 請求書番号

en: Invoice No.
ja: 請求書番号。

en: Invoice Number
ja: 請求書番号

en: Invoice Option
ja: 請求書オプション

en: Invoice Payment
ja: 請求書の支払い

en: Invoice Payment Receipt
ja: 請求書支払領収書

en: Invoice Prefix
ja: 請求書接頭辞

en: Invoice Setting
ja: 請求書設定

en: Invoice penalty Settings
ja: 請求書のペナルティ設定

en: Invoices
ja: 請求書

en: Israeli New Sheqel
ja: イスラエル新シェケル

en: Jan
ja: 1月

en: January
ja: 1月

en: Japanese Yen
ja: 日本円

en: Jul
ja: 7月

en: July
ja: 7月

en: Jun
ja: 6月

en: June
ja: 六月

en: Kenyan shilling
ja: ケニアシリング

en: Last
ja: 最後

en: Last 12 Months
ja: 過去 12 か月

en: Last 3 Months
ja: 過去 3 か月

en: Last 6 Months
ja: 過去 6 か月

en: Last Month
ja: 先月

en: Last Name
ja: 苗字

en: Last Week
ja: 先週

en: Last Year
ja: 去年

en: Lease Agreement
ja: 賃貸借契約

en: Licence Settings
ja: ライセンス設定

en: License Information
ja: ライセンス情報

en: License Setting
ja: ライセンス設定

en: Loading...
ja: 読み込んでいます...

en: Log In
ja: ログインする

en: Log Out
ja: ログアウト

en: Login Link
ja: ログインリンク

en: Login Page
ja: ログインページ

en: Login Page Link
ja: ログインページリンク

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
ja: ログインに失敗しました: 入力したユーザー名またはパスワードが正しくありません。もう一度お試しください。

en: Logout
ja: ログアウト

en: MSG91
ja: ＭＳＧ９１

en: Mail Templates
ja: メール テンプレート

en: Maintenance
ja: メンテナンス

en: Maintenance Charges
ja: 維持費

en: Maintenance Request
ja: メンテナンス要求

en: Malaysian Ringgit
ja: マレーシアリンギット

en: Male
ja: 男

en: Manage Gate
ja: ゲートの管理

en: Manage Gates
ja: ゲートの管理

en: Manage Gates Information
ja: ゲート情報の管理

en: Management Access Right
ja: 管理アクセス権

en: Mar
ja: 3月

en: March
ja: 行進

en: Max. 160 Character
ja: 最大。 160キャラクター

en: May
ja: 5月

en: Measurement
ja: 計測

en: Measurement Charge
ja: 測定料金

en: Member
ja: メンバー

en: Member Access Right
ja: 会員アクセス権

en: Member Active Successfully
ja: メンバーが正常にアクティブになりました

en: Member Approval
ja: 会員承認

en: Member Approval Setting
ja: 会員承認設定

en: Member Approved by Admin Template
ja: 管理者テンプレートによって承認されたメンバー

en: Member Become committee Template
ja: メンバーになる委員会のテンプレート

en: Member Become from committee member
ja: 委員 委員からなる

en: Member By Building
ja: 建物ごとのメンバー

en: Member By Building Report
ja: 建物別メンバーレポート

en: Member Category
ja: 会員カテゴリー

en: Member Category Name
ja: 会員カテゴリー名

en: Member Deleted Successfully.
ja: メンバーが正常に削除されました。

en: Member Details
ja: 会員詳細

en: Member History
ja: 会員歴

en: Member ID Proof-1
ja: 会員証-1

en: Member Image
ja: メンバー画像

en: Member Information
ja: 会員情報

en: Member Inserted Successfully.
ja: メンバーが正常に挿入されました。

en: Member Name
ja: メンバー名

en: Member Registration
ja: 会員登録

en: Member Removed from committee member
ja: メンバー 委員会メンバーから削除されました

en: Member Type
ja: 会員種別

en: Member Updated Successfully.
ja: メンバーが正常に更新されました。

en: Member in Building
ja: ビルのメンバー

en: Member inserted successfully
ja: メンバーが正常に挿入されました

en: Member updated successfully.
ja: メンバーが正常に更新されました。

en: Members
ja: メンバー

en: Members By Building
ja: 建物ごとのメンバー

en: Menu
ja: メニュー

en: Message
ja: メッセージ

en: Message Comment
ja: メッセージ コメント

en: Message Content
ja: メッセージ内容

en: Message Details
ja: メッセージの詳細

en: Message For
ja: メッセージ

en: Message Link
ja: メッセージリンク

en: Message Received Template
ja: メッセージ受信テンプレート

en: Message Sent Successfully!
ja: 送信に成功しました！

en: Message To
ja: メッセージ先

en: Message deleted successfully
ja: メッセージは正常に削除されました

en: Message sent successfully
ja: 送信に成功しました

en: Messages
ja: メッセージ

en: Mexican Peso
ja: メキシコペソ

en: Middle Name
ja: ミドルネーム

en: Mobile No.
ja: 携帯番号

en: Mobile Number
ja: 携帯電話番号

en: Mojoomla
ja: モジュムラ

en: Month
ja: 月

en: Monthly
ja: 毎月

en: Must be enter percentage value like 5
ja: 5 のようなパーセンテージ値を入力する必要があります

en: My Profile
ja: 私のプロフィール

en: Name
ja: 名前

en: Name & Email ID
ja: 名前とメールID

en: Name Of Admin
ja: 管理者の名前

en: Name Of Apartment
ja: アパート名

en: Name Of Receiver
ja: 受信者の名前

en: Name Of Sender
ja: 差出人の名前

en: Name of Member
ja: 会員名

en: Nature
ja: 自然

en: Nature:
ja: 自然：

en: Net Profit
ja: 純利益

en: New Password
ja: 新しいパスワード

en: New Zealand Dollar
ja: ニュージーランドドル

en: New password and Confirm password does not match.
ja: 新しいパスワードと確認用パスワードが一致しません。

en: Next
ja: 次

en: Nigerian Naira
ja: ナイジェリア ナイラ

en: No
ja: いいえ

en: No Any Gates.
ja: ゲートはありません。

en: No Document
ja: 文書がありません

en: No FAQ found
ja: よくある質問が見つかりません

en: No FAQ found in Trash
ja: ゴミ箱に FAQ がありません

en: No Photo Gallery found
ja: フォト ギャラリーが見つかりません

en: No Photo Gallery found in Trash
ja: ゴミ箱にフォト ギャラリーがありません

en: No Records Found !
ja: レコードが見つかりません!

en: No Title
ja: タイトルなし

en: No data available in table
ja: テーブルにデータがありません

en: No matching records found
ja: 該当する記録は見つかりません

en: No rules found
ja: ルールが見つかりません

en: No rules found in Trash
ja: ゴミ箱にルールがありません

en: No.
ja: いいえ。

en: No. of Amount
ja: 金額の番号

en: Norwegian Krone
ja: ノルウェークローネ

en: Not Approved
ja: 未承認

en: NotApproved Notice
ja: 承認されなかった通知

en: Notes
ja: ノート

en: Notice
ja: 知らせ

en: Notice & Event Approved by admin
ja: 管理者による通知とイベントの承認

en: Notice And Event
ja: お知らせとイベント

en: Notice Approved successfully
ja: 通知が正常に承認されました

en: Notice Category
ja: 通知カテゴリ

en: Notice Content
ja: 通知内容

en: Notice Details
ja: お知らせ詳細

en: Notice End Date
ja: 通知終了日

en: Notice Information
ja: お知らせ情報

en: Notice Link
ja: お知らせリンク

en: Notice Start Date
ja: 通知開始日

en: Notice Title
ja: 通知のタイトル

en: Notice Title:
ja: 通知のタイトル:

en: Notice Type
ja: 通知タイプ

en: Notice Type:
ja: 通知タイプ:

en: Notice Valid Date
ja: 通知有効日

en: Notice deleted successfully
ja: 通知が正常に削除されました

en: Notice inserted successfully
ja: 通知が正常に挿入されました

en: Notice inserted successfully but display After Admin Approved
ja: 通知は正常に挿入されましたが、管理者の承認後に表示されます

en: Notice inserted successfully.
ja: 通知が正常に挿入されました。

en: Notice updated successfully.
ja: 通知が正常に更新されました。

en: Notices
ja: 特記事項

en: Notification
ja: 通知

en: Nov
ja: 11月

en: November
ja: 11月

en: Number Of Member
ja: 会員数

en: Number Of Members By Building
ja: 建物別会員数

en: Number Of Unit
ja: ユニット数

en: Occupied
ja: 占有

en: Occupied By
ja: によって占められます

en: Occupied Date
ja: 入居日

en: Occupied From Date
ja: 占有開始日

en: Occupied History
ja: 占領の歴史

en: Occupied Information
ja: 占有情報

en: Occupied To Date
ja: 現在まで占有

en: Occupied Units
ja: 占有ユニット

en: Oct
ja: 10月

en: October
ja: 10月

en: Office
ja: オフィス

en: Official Phone Number
ja: 公式電話番号

en: On Hold
ja: 保留

en: On Hold Complaint
ja: 保留中の苦情

en: On Hold Maintenance Request
ja: 保留中のメンテナンス リクエスト

en: On Hold Request
ja: 保留中のリクエスト

en: On Hold Suggestion
ja: 保留中の提案

en: One Member
ja: 1 人のメンバー

en: One Time
ja: 一度

en: Only CSV file are allow.
ja: CSV ファイルのみが許可されます。

en: Only jpg,jpeg,png File allowed
ja: jpg、jpeg、pngファイルのみ許可

en: Open
ja: 開ける

en: Open Complaint
ja: 苦情を開く

en: Open Maintenance Request
ja: メンテナンス リクエストを開く

en: Open Request
ja: リクエストを開く

en: Open Suggestion
ja: 自由な提案

en: Other
ja: 他の

en: Other Document
ja: その他のドキュメント

en: Other Information
ja: その他の情報

en: Other Logo(Invoice, Mail)
ja: その他のロゴ（請求書、メール）

en: Owner
ja: オーナー

en: Owner Family
ja: オーナーファミリー

en: Owner's Information
ja: オーナー情報

en: Paid
ja: 有料

en: Paid Amount
ja: 支払金額

en: Paid Amount :
ja: 支払金額 ：

en: Paid Invoice Email Template
ja: 支払済み請求書の電子メール テンプレート

en: Paid Invoice Template
ja: 有料請求書テンプレート

en: Parent Item:
ja: 親アイテム:

en: Parking Management
ja: 駐車場管理

en: Parking Manager
ja: 駐車場マネージャー

en: Parking Slots
ja: 駐車スペース

en: Partially Paid
ja: 一部支払い済み

en: Password
ja: パスワード

en: Payment By
ja: お支払い方法

en: Payment Date
ja: 支払期日

en: Payment History
ja: 支払歴

en: Payment Link
ja: 支払いリンク

en: Payment Method
ja: 支払方法

en: Payment Report
ja: 支払いレポート

en: Payment Status
ja: 支払い状況

en: Payment Successfully.
ja: お支払いが完了しました。

en: Payment Type
ja: 払いの種類

en: Payments Status
ja: 支払い状況

en: Paypal
ja: ペイパル

en: Paypal Email Id
ja: PaypalメールID

en: Paypal Setting
ja: ペイパル設定

en: Penalty Charge %
ja: 違約金%

en: Penalty Days
ja: ペナルティデイ

en: Pending
ja: 保留中

en: Period
ja: 期間

en: Philippine Peso
ja: フィリピンペソ

en: Phone
ja: 電話

en: Photo
ja: 写真

en: Photo Gallery
ja: フォトギャラリー

en: Please Add Paid Amount.
ja: 支払金額を追加してください。

en: Please Enter the Visitor Name.
ja: 訪問者名を入力してください。

en: Please Enter the Visitor's Name.
ja: 訪問者の名前を入力してください。

en: Please Select Atleast One Image.
ja: 少なくとも 1 つの画像を選択してください。

en: Please Select Atleast One Record
ja: 少なくとも 1 つのレコードを選択してください

en: Please Select Gate.
ja: ゲートを選択してください。

en: Please select at least one record.
ja: 少なくとも 1 つのレコードを選択してください。

en: Please select atleast one users to reply
ja: 返信するユーザーを少なくとも 1 人選択してください

en: Polish Zloty
ja: ポーランドズウォティ

[ctx: Post Type General Name]
en: FAQ
ja: よくある質問

[ctx: Post Type General Name]
en: Photo Gallery
ja: フォトギャラリー

[ctx: Post Type General Name]
en: Society Rules
ja: 会則

[ctx: Post Type Singular Name]
en: FAQ
ja: よくある質問

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Photo Gallery
ja: フォトギャラリー

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Society Rules
ja: 会則

en: Pound Sterling
ja: 英ポンド

en: Previous
ja: 前

en: Print
ja: 印刷する

en: Print Detail
ja: 詳細を印刷する

en: Print Details
ja: 詳細を印刷

en: Print Payment Receipt
ja: 支払い領収書の印刷

en: Problems with user
ja: ユーザーの問題

en: Processing
ja: 処理

en: Processing...
ja: 処理...

en: Profile
ja: プロフィール

en: Profile Updated Successfully.
ja: プロファイルが正常に更新されました。

en: Proposal
ja: 提案

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Purchase Date
ja: 購入日

en: Qualification
ja: 資格

en: Quantity
ja: 量

en: Quantity
ja: 量

en: Quarter I
ja: クォーターI

en: Quarter II
ja: クォーター II

en: Quarter III
ja: 第Ⅲ四半期

en: Quarter IV
ja: クォーター IV

en: Quarterly
ja: 四半期ごと

en: Qulification
ja: 資格

en: REASON FOR VISIT:
ja: 訪問の理由:

en: Reason For Visit
ja: 訪問の理由

en: Reason Name
ja: 理由名

en: Receiver
ja: レシーバー

en: Record Updated Successfully.
ja: レコードが正常に更新されました。

en: Record deleted successfully
ja: レコードが正常に削除されました

en: Record inserted successfully
ja: レコードが正常に挿入されました

en: Record updated successfully
ja: レコードが正常に更新されました

en: Record updated successfully.
ja: レコードが正常に更新されました。

en: Records Not Found
ja: レコードが見つかりません

en: Records not found.
ja: レコードが見つかりません。

en: Registration Email Template
ja: 登録メール テンプレート

en: Remember Me
ja: 私を覚えてますか

en: Remove
ja: 削除する

en: Reply
ja: 返事

en: Reply By :
ja: 返信者:

en: Reply By :
ja: 返信者:

en: Reply To :
ja: に返信 ：

en: Reply To :
ja: に返信 ：

en: Report
ja: 報告

en: Report Complaint
ja: 苦情の報告

en: Reports
ja: レポート

en: Request
ja: リクエスト

en: Request deleted successfully
ja: リクエストは正常に削除されました

en: Required form field is missing
ja: 必須フォーム フィールドがありません

en: Residential
ja: 居住の

en: Residential Unit
ja: 住宅ユニット

en: Residential Unit
ja: 住宅ユニット

en: Residential Unit Deleted Successfully.
ja: 住宅ユニットが正常に削除されました

en: Residential Unit Information
ja: 住戸情報

en: Residential Unit Inserted Successfully.
ja: 住宅ユニットが正常に挿入されました。

en: Residential Unit Updated Successfully.
ja: 住宅ユニットが正常に更新されました。

en: Residential Unit inserted successfully
ja: 住宅ユニットが正常に挿入されました

en: Residential Unit updated successfully.
ja: 住宅ユニットが正常に更新されました。

en: Resolution
ja: 解像度

en: Reson For Visit
ja: 訪問のレゾン

en: Route
ja: ルート

en: Rules
ja: ルール

en: SAVE
ja: 保存

en: SMS SETTING INFORMATION
ja: SMS設定情報

en: SMS Setting
ja: SMS設定

en: SMS Setting Information
ja: SMS設定情報

en: SMS Settings Updated Successfully.
ja: SMS設定が正常に更新されました。

en: SMS Text
ja: SMS テキスト

en: Save
ja: 保存

en: Save Charges
ja: 料金を節約

en: Save Charges & Create Invoice
ja: 料金を保存して請求書を作成

en: Save Charges & Update Invoice
ja: 料金を保存して請求書を更新

en: Save Complaint
ja: 苦情を保存

en: Save Facility
ja: 施設を保存

en: Save Service
ja: 保存サービス

en: Save Tax
ja: 節税

en: Schedule Complaint
ja: 苦情のスケジュール

en: Schedule Maintenance Request
ja: メンテナンス リクエストのスケジュール

en: Schedule Request
ja: リクエストのスケジュール

en: Schedule Suggestion
ja: スケジュール提案

en: Scheduled
ja: 予定

en: Search
ja: 探す

en: Search FAQ
ja: よくある質問を検索

en: Search Photo Gallery
ja: フォトギャラリーを検索

en: Search Rules
ja: 検索ルール

en: Search for Users...
ja: ユーザーを検索...

en: Search...
ja: 探す...

en: Select
ja: 選択する

en: Select A Facility To Book
ja: 予約する施設を選択

en: Select Activity
ja: アクティビティを選択

en: Select All
ja: すべて選択

en: Select Apartment Type
ja: アパートメントのタイプを選択

en: Select Asset Category
ja: 資産カテゴリを選択

en: Select Building
ja: 建物を選択

en: Select CSV File
ja: CSVファイルを選択

en: Select Category
ja: カテゴリを選んでください

en: Select Compound
ja: 化合物を選択

en: Select Country
ja: 国を選択

en: Select Currency
ja: 通貨を選択

en: Select Date Format
ja: 日付形式の選択

en: Select Designation
ja: 指定を選択

en: Select Expense Type
ja: 経費タイプの選択

en: Select Facility
ja: 施設を選択

en: Select Facility Category
ja: 施設カテゴリーを選択してください

en: Select Facility To Book
ja: 予約する施設を選択

en: Select Family Type
ja: ファミリータイプを選択

en: Select Image
ja: 画像を選択

en: Select Inventory Category
ja: 在庫カテゴリを選択

en: Select Invoice Option
ja: 請求書オプションの選択

en: Select Login Page
ja: ログインページを選択

en: Select Member
ja: メンバーを選択

en: Select Member Type
ja: 会員種別を選択

en: Select Message Service
ja: メッセージサービスを選択

en: Select Occupied By
ja: 占有者を選択

en: Select Profile
ja: CSVファイルを選択

en: Select Profile Picture
ja: プロフィール写真を選択

en: Select Reason
ja: 理由を選択

en: Select Slot
ja: スロットを選択

en: Select Staff Category
ja: スタッフカテゴリーを選択

en: Select Staff Member
ja: スタッフメンバーを選択

en: Select Tax
ja: 税金を選択

en: Select Unit
ja: ユニットを選択

en: Select Unit Category
ja: ユニットのカテゴリを選択

en: Select Unit Name
ja: ユニット名を選択

en: Select all
ja: すべて選択

en: Select user to reply
ja: 返信するユーザーを選択

en: Select users to reply
ja: 返信するユーザーを選択

en: Send
ja: 送信

en: Send Mail To Accountant
ja: 会計士にメールを送信

en: Send Mail To Gatekeeper
ja: ゲートキーパーにメールを送信

en: Send Mail To Member
ja: メンバーにメールを送信

en: Send Mail To Staff Member
ja: スタッフにメールを送信

en: Send Message
ja: メッセージを送る

en: Send SMS
ja: SMSを送信

en: Sender
ja: 送信者

en: Sender Name
ja: 送信者名

en: SenderID
ja: 送信者ID

en: Sent
ja: 送信済

en: Sep
ja: 9月

en: September
ja: 9月

en: Service
ja: サービス

en: Service Details
ja: サービス内容

en: Service Information
ja: サービス情報

en: Service Name
ja: サービス名

en: Service Provider
ja: サービスプロバイダー

en: Service Provider Name
ja: サービスプロバイダー名

en: Service deleted successfully
ja: サービスが正常に削除されました

en: Service inserted successfully
ja: サービスが正常に挿入されました

en: Service updated successfully.
ja: サービスが正常に更新されました。

en: Services
ja: サービス

en: Services & Facility
ja: サービスと施設

en: Setup Wizard
ja: セットアップウィザード

en: Show
ja: 見せる

en: Show on calendar
ja: カレンダーに表示

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
ja: 0 エントリ中 0 から 0 を表示

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
ja: _TOTAL_ 個のエントリのうち _START_ から _END_ 個を表示しています

en: Singapore Dollar
ja: シンガポールドル

en: Skills
ja: スキル

en: Slot
ja: スロット

en: Slot Assign inserted successfully
ja: スロット割り当てが正常に挿入されました

en: Slot Assign updated successfully.
ja: スロット割り当てが正常に更新されました。

en: Slot Details
ja: スロットの詳細

en: Slot For
ja: スロット用

en: Slot Information
ja: スロット情報

en: Slot Name
ja: スロット名

en: Slot Type
ja: スロットタイプ

en: Slot deleted successfully
ja: スロットが正常に削除されました

en: Slot inserted successfully
ja: スロットが正常に挿入されました

en: Slot updated successfully.
ja: スロットが正常に更新されました。

en: Slots
ja: スロット

en: Society Rules
ja: 会則

en: Society Rules List
ja: 会則一覧

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG & GIF files are allowed!.
ja: 申し訳ありませんが、JPG、JPEG、PNG、GIF ファイルのみが許可されています。

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG And GIF files are allowed.
ja: 申し訳ありませんが、JPG、JPEG、PNG、および GIF ファイルのみが許可されています。

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed
ja: 申し訳ありませんが、JPG、pdf、ドキュメント、JPEG、PNG、GIF ファイルのみが許可されています

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
ja: 申し訳ありませんが、JPG、pdf、ドキュメント、JPEG、PNG、および GIF ファイルのみが許可されています。

en: Sorry, only JPG, pdf,docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
ja: 申し訳ありませんが、JPG、pdf、docs.、JPEG、PNG、および GIF ファイルのみが許可されています。

en: Sorry, that username already exists!
ja: 申し訳ありません、そのユーザーネームは既に使用されています！

en: Sorry, the username you entered is not valid
ja: 入力したユーザー名は無効です

en: Source
ja: ソース

en: South African Rand
ja: 南アフリカランド

en: Square Feet
ja: 平方フィート

en: Square Meter
ja: 平方メートル

en: Square Yards
ja: 平方ヤード

en: Staff
ja: スタッフ

en: Staff Category
ja: スタッフカテゴリー

en: Staff Category Name
ja: スタッフカテゴリー名

en: Staff Check-In
ja: スタッフチェックイン

en: Staff Check-In Information
ja: スタッフのチェックイン情報

en: Staff Checkin
ja: スタッフチェックイン

en: Staff Checkin Details
ja: スタッフ チェックインの詳細

en: Staff Management
ja: スタッフ管理

en: Staff Member
ja: スタッフメンバー

en: Staff Member Access Right
ja: スタッフメンバーのアクセス権

en: Staff Member Deleted Successfully.
ja: スタッフメンバーが正常に削除されました。

en: Staff Member Information
ja: スタッフ情報

en: Staff Member Inserted Successfully.
ja: スタッフメンバーが正常に挿入されました。

en: Staff Member Name
ja: スタッフ名

en: Staff Member Updated Successfully.
ja: スタッフメンバーが正常に更新されました。

en: Staff Member deleted successfully
ja: スタッフメンバーが正常に削除されました

en: Staff Member inserted successfully.
ja: スタッフ メンバーが正常に挿入されました。

en: Staff Member updated successfully.
ja: スタッフ メンバーが正常に更新されました。

en: Staff Members
ja: スタッフ

en: Staff Request Updated successfully
ja: スタッフのリクエストが正常に更新されました

en: Staff Request deleted successfully
ja: スタッフのリクエストは正常に削除されました

en: Staff Request inserted successfully
ja: スタッフリクエストが正常に挿入されました

en: Staff member
ja: スタッフメンバー

en: Start Date
ja: 開始日

en: Start Date To End Date
ja: 開始日から終了日まで

en: Start Time
ja: 始まる時間

en: Start Time To End Time
ja: 開始から終了までの時間

en: Start Time*
ja: 始まる時間*

en: Starting Year
ja: 開始年

en: State
ja: 州

en: Status
ja: 状態

en: Status :
ja: 状態 ：

en: Status :
ja: 状態 ：

en: Status:
ja: 状態：

en: Stripe
ja: ストライプ

en: Sub Total :
ja: 小計 :

en: Subject
ja: 主題

en: Submit
ja: 送信

en: Submitted Date
ja: 提出日

en: Subtotal :
ja: 小計 :

en: Suggestion
ja: 提案

en: Support Staff
ja: サポートスタッフ

en: Swedish Krona
ja: スウェーデンクローナ

en: Swift Code
ja: スウィフトコード

en: Swiss Franc
ja: スイスフラン

en: System Color
ja: システムカラー

en: System Color Code :
ja: システムカラーコード:

en: System Settings
ja: システム設定

en: TAX ID
ja: 納税者番号

en: Taiwan New Dollar
ja: 台湾ニュードル

en: Tap on above icon to add your first Record.
ja: 上のアイコンをタップして、最初のレコードを追加します。

en: Tax
ja: 税

en: Tax Amount
ja: 課税額

en: Tax Amount :
ja: 課税額 ：

en: Tax Information
ja: 税務情報

en: Tax Name
ja: 税名

en: Tax Title
ja: 税のタイトル

en: Tax deleted successfully
ja: 税金が正常に削除されました

en: Tax inserted successfully
ja: 税金が正常に挿入されました

en: Tax updated successfully.
ja: 税金が正常に更新されました。

en: Tenant
ja: テナント

en: Tenant Family
ja: テナントファミリー

en: Thai Baht
ja: タイバーツ

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
ja: 問題があるようです。しばらくしてから試すか、sales@dasinfomeida.com までご連絡ください。

en: This Month
ja: 今月

en: This Parking Slot Allready Assigned
ja: この駐車スロットは既に割り当てられています

en: This Parking Slot Already Assigned
ja: この駐車スロットは既に割り当てられています

en: This Week
ja: 今週

en: This Year
ja: ことし

en: Three Wheeler
ja: 三輪車

en: Time
ja: 時間

en: Title
ja: 題名

en: To
ja: に

en: To (
ja: に （

en: To :
ja: に ：

en: To:
ja: に：

en: Today
ja: 体

en: Today's Visitors
ja: 今日の訪問者

en: Today's Visitors Chart
ja: 本日の訪問者チャート

en: Total
ja: 合計

en: Total Amount
ja: 合計金額

en: Total Amount
ja: 合計金額

en: Total Charge
ja: 合計料金

en: Total Cost
ja: 総費用

en: Total Expense
ja: 総費用

en: Total Income
ja: 総収入

en: Total Paid Amount :
ja: 支払総額 :

en: Turkish Lira
ja: トルコリラ

en: Two Wheeler
ja: 二輪車

en: Type
ja: タイプ

en: Type:
ja: タイプ：

en: Types Name
ja: 種類名

en: U.S. Dollar
ja: 米ドル

en: UNIT CATEGORY:
ja: ユニットカテゴリー:

en: UNIT NUMBER:
ja: ユニット番号：

en: Unallocated
ja: 未割り当て

en: Unalloted Slots
ja: 未割り当てスロット

en: Unit
ja: 単位

en: Unit By Building
ja: 建物別ユニット

en: Unit Category
ja: ユニットカテゴリー

en: Unit Category Member
ja: ユニットカテゴリーメンバー

en: Unit Category Name
ja: ユニットカテゴリ名

en: Unit Documents
ja: ユニットドキュメント

en: Unit Measurement
ja: 単位測定

en: Unit Members
ja: ユニットメンバー

en: Unit Name
ja: ユニット名

en: Unit Size
ja: ユニットサイズ

en: Unit is already Occupied.
ja: ユニットはすでに占有されています。

en: Unit name
ja: ユニット名

en: United Arab Emirates dirham
ja: アラブ首長国連邦ディルハム

en: Units
ja: ユニット

en: Unoccupied
ja: 空き家

en: Unoccupied Units
ja: 空きユニット

en: Unpaid
ja: 未払い

en: Update FAQ
ja: よくある質問の更新

en: Update Photo Gallery
ja: フォトギャラリーを更新

en: Update Rules
ja: 更新ルール

en: Upload App Icon
ja: アプリアイコンをアップロード

en: Upload Document
ja: ドキュメントのアップロード

en: Upload Profile
ja: プロフィールをアップロードする

en: Upload image
ja: 画像をアップロード

en: Use Paymaster Payment Gateways
ja: Paymaster 支払いゲートウェイを使用する

en: User Management
ja: ユーザー管理

en: User Name
ja: ユーザー名

en: User Role
ja: ユーザーの役割

en: Username
ja: ユーザー名

en: Username Or Emailid Already Exist.
ja: ユーザー名または電子メール ID は既に存在します。

en: Username too short. At least 4 characters is required
ja: ユーザー名が短すぎます。 4 文字以上が必要です

en: Users
ja: ユーザー

en: VISIT DATE:
ja: 訪問日:

en: VISIT TIME:
ja: 訪問時間:

en: Valid Date:
ja: 有効日:

en: Vehicle Model
ja: 車両モデル

en: Vehicle Number
ja: 車両番号

en: Vehicle Type
ja: 車両タイプ

en: Vendor Name
ja: 業者名

en: View
ja: 意見

en: View Accountant
ja: 会計士を見る

en: View Details
ja: 詳細を見る

en: View Document
ja: 文書を表示する

en: View Event
ja: イベントを見る

en: View FAQ
ja: よくある質問を見る

en: View Gallery
ja: ギャラリーを見る

en: View Gatekeeper
ja: ゲートキーパーを見る

en: View Invoice
ja: 請求書を表示

en: View Member
ja: メンバーを見る

en: View Notice
ja: 通知を見る

en: View Occupied History
ja: 占領履歴の表示

en: View Photo Gallery
ja: フォトギャラリーを見る

en: View Rules
ja: ルールを表示

en: View Staff Member
ja: スタッフメンバーを見る

en: Visit Date
ja: 訪問日

en: Visit Reason
ja: 訪問理由

en: Visit Time
ja: 訪問時間

en: Visitor Field
ja: ビジターフィールド

en: Visitor Management
ja: 訪問者管理

en: Visitor Name
ja: 訪問者名

en: Visitor Name-ID Number-Vehicle Number
ja: 来場者名-ID番号-車両番号

en: Visitor Request
ja: ビジターリクエスト

en: Visitor Request Approved Successfully
ja: 訪問者リクエストが正常に承認されました

en: Visitor Request Deleted Successfully.
ja: 訪問者のリクエストは正常に削除されました。

en: Visitor Request Details
ja: 訪問者リクエストの詳細

en: Visitor Request Email Template
ja: ビジター リクエスト メール テンプレート

en: Visitor Request Information
ja: ビジターリクエスト情報

en: Visitor Request Template
ja: ビジターリクエストテンプレート

en: Visitor Request inserted successfully
ja: 訪問者リクエストが正常に挿入されました

en: Visitor Request updated successfully.
ja: 訪問者リクエストが正常に更新されました。

en: Visitor request Approved successfully
ja: 訪問者リクエストが正常に承認されました

en: Visitors
ja: 訪問者

en: Visitors Management
ja: 訪問者管理

en: Welcom Admin
ja: 管理者へようこそ

en: Welcome
ja: いらっしゃいませ

en: Year
ja: 年

en: Yearly
ja: 毎年

en: Yes
ja: はい

en: You can use following variables in the email template:
ja: 電子メール テンプレートでは次の変数を使用できます。

en: You do not have permission to perform this operation.
ja: この操作を実行する権限がありません。

en: Your registration is complete. You can access system using your Email ID and password.
ja: 登録が完了しました。メールIDとパスワードを使用してシステムにアクセスできます。

en: Your registration is complete. Your account will active after admin will approve.
ja: 登録が完了しました。管理者が承認した後、アカウントが有効になります。

en: Zip Code
ja: 郵便番号

en: accountant
ja: 会計士

en: administrator
ja: 管理者

en: category Name
ja: 種別名

en: charge Per
ja: 料金 あたり

en: committee member
ja: 委員

en: email
ja: Eメール

en: gatekeeper
ja: ゲートキーパー

en: inventory category
ja: 在庫単位カテゴリ

en: management
ja: 管理

en: member
ja: メンバー

en: owner family
ja: オーナーファミリー

en: save
ja: 保存

en: square meter
ja: 平方メートル

en: staffmember
ja: スタッフ

en: tenant
ja: テナント

en: we are going to skip
ja: スキップします

en: | Bill To
ja: 請求書送付先

en: | Bill To.
ja: | |請求書送付先。
