Apartment Management System - en to fr_FR translation catalogue (1203 entries)

en:  (Allotted)
fr_FR: (Attribué)

en:  Unit
fr_FR:  Unité

en:  Unit
fr_FR:  Unité

en: (Occupied)
fr_FR: (Occupé)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fr_FR: (filtré à partir de _MAX_ entrées totales)

en: / per
fr_FR: / par

en: 12/31/2017
fr_FR: 31/12/2017

en: 2017-12-12
fr_FR: 12/12/2017

en: : activate to sort column ascending
fr_FR: : activer pour trier les colonnes par ordre croissant

en: : activate to sort column descending
fr_FR: : activer pour trier les colonnes par ordre décroissant

en: A/C Holder Name
fr_FR: Nom du titulaire du compte A/C

en: API Key
fr_FR: Clé API

en: APP Icon
fr_FR: Icône de l'application

en: APP Setting
fr_FR: Paramètre de l'application

en: Access Right
fr_FR: Droit d'accès

en: Access Rights
fr_FR: Droits d'accès

en: Account
fr_FR: Compte

en: Account Holder Name
fr_FR: Nom du titulaire du compte

en: Account Information
fr_FR: Informations sur le compte

en: Account No
fr_FR: Numéro de compte

en: Account Number
fr_FR: Numéro de compte

en: Account Type
fr_FR: Type de compte

en: Accountant
fr_FR: Comptable

en: Accountant Access Right
fr_FR: Droit d'accès du comptable

en: Accountant Deleted Successfully.
fr_FR: Comptable supprimé avec succès.

en: Accountant Information
fr_FR: Informations sur le comptable

en: Accountant Inserted Successfully.
fr_FR: Comptable inséré avec succès.

en: Accountant Updated Successfully.
fr_FR: Comptable mis à jour avec succès.

en: Accountant deleted successfully
fr_FR: Comptable supprimé avec succès

en: Accountant inserted successfully.
fr_FR: Comptable inséré avec succès.

en: Accountant updated successfully.
fr_FR: Comptable mis à jour avec succès.

en: Accounts
fr_FR: Comptes

en: Active
fr_FR: Actif

en: Active Suggestion
fr_FR: Suggestion active

en: Activity For Facility Booking
fr_FR: Activité pour la réservation d'installations

en: Activity Name
fr_FR: Nom de l'activité

en: Add
fr_FR: Ajouter

en: Add Accountant
fr_FR: Ajouter un comptable

en: Add Activity
fr_FR: Ajouter une activité

en: Add Activity For Facility Booking
fr_FR: Ajouter une activité pour la réservation d'installations

en: Add Asset
fr_FR: Ajouter un actif

en: Add Assets
fr_FR: Ajouter des actifs

en: Add Assets Category
fr_FR: Ajouter une catégorie d'actifs

en: Add Assign Slot
fr_FR: Ajouter un emplacement d'affectation

en: Add Booking Facility
fr_FR: Ajouter une fonction de réservation

en: Add Building
fr_FR: Ajouter un bâtiment

en: Add Building Category
fr_FR: Ajouter une catégorie de bâtiment

en: Add Category
fr_FR: Ajouter une catégorie

en: Add Charges
fr_FR: Ajouter des frais

en: Add Charges & Create Invoice
fr_FR: Ajouter des frais et créer une facture

en: Add Charges Email Template
fr_FR: Modèle d'e-mail d'ajout de frais

en: Add Charges Template
fr_FR: Modèle d'ajout de frais

en: Add Charges Types
fr_FR: Ajouter des types de frais

en: Add Complaint
fr_FR: Ajouter une plainte

en: Add Complaint Email Template
fr_FR: Ajouter un modèle d'e-mail de réclamation

en: Add Complaint For Admin
fr_FR: Ajouter une plainte pour l'administrateur

en: Add Complaint For Admin Email Template
fr_FR: Ajouter une plainte pour le modèle d'e-mail d'administrateur

en: Add Complaint Template
fr_FR: Ajouter un modèle de réclamation

en: Add Compound
fr_FR: Ajouter un composé

en: Add Designation
fr_FR: Ajouter une désignation

en: Add Document
fr_FR: Ajouter un document

en: Add Event
fr_FR: Ajouter un événement

en: Add Event Email Template
fr_FR: Ajouter un modèle d'e-mail d'événement

en: Add Event Template
fr_FR: Ajouter un modèle d'événement

en: Add Expense
fr_FR: Ajouter une dépense

en: Add Expense Types
fr_FR: Ajouter des types de dépenses

en: Add Facility
fr_FR: Ajouter une installation

en: Add Family Member
fr_FR: Ajouter un membre de la famille

en: Add Gatekeeper
fr_FR: Ajouter un gardien

en: Add Gates
fr_FR: Ajouter des portes

en: Add Image
fr_FR: Ajouter une image

en: Add Income
fr_FR: Ajouter des revenus

en: Add Inventory
fr_FR: Ajouter un inventaire

en: Add Inventory Unit Category
fr_FR: Ajouter une catégorie d'unité d'inventaire

en: Add Invoice
fr_FR: Ajouter une facture

en: Add Member
fr_FR: Ajouter un membre

en: Add Message
fr_FR: Ajouter un message

en: Add More Entry
fr_FR: Ajouter une entrée supplémentaire

en: Add More Gate
fr_FR: Ajouter plus de portes

en: Add More Unit
fr_FR: Ajouter plus d'unités

en: Add New
fr_FR: Ajouter un nouveau

en: Add New FAQ
fr_FR: Ajouter une nouvelle FAQ

en: Add New Photo Gallery
fr_FR: Ajouter une nouvelle galerie de photos

en: Add New Rules
fr_FR: Ajouter de nouvelles règles

en: Add Notice
fr_FR: Ajouter un avis

en: Add Notice Email Template
fr_FR: Ajouter un modèle d'e-mail de notification

en: Add Notice Template
fr_FR: Ajouter un modèle d'avis

en: Add Or Remove
fr_FR: Ajouter ou supprimer

en: Add Other User In system Template
fr_FR: Ajouter un autre utilisateur dans le modèle système

en: Add Payment
fr_FR: Ajouter un paiement

en: Add Residential Unit
fr_FR: Ajouter une unité résidentielle

en: Add Rule
fr_FR: Ajouter une règle

en: Add Service
fr_FR: Ajouter un service

en: Add Slot
fr_FR: Ajouter un emplacement

en: Add Staff Category
fr_FR: Ajouter une catégorie de personnel

en: Add Staff Check-In
fr_FR: Ajouter l'enregistrement du personnel

en: Add Staff Checkin
fr_FR: Ajouter l'enregistrement du personnel

en: Add Staff Member
fr_FR: Ajouter un membre du personnel

en: Add Tax
fr_FR: Ajouter la taxe

en: Add Tenant
fr_FR: Ajouter un locataire

en: Add Types
fr_FR: Ajouter des types

en: Add Unit Category
fr_FR: Ajouter une catégorie d'unité

en: Add Visitor Request
fr_FR: Ajouter une demande de visiteur

en: Add visit Reason
fr_FR: Ajouter une raison de visite

en: Addons
fr_FR: Modules complémentaires

en: Address
fr_FR: Adresse

en: Address Information
fr_FR: Informations sur l'adresse

en: Administrator
fr_FR: Administrateur

en: All
fr_FR: Tous

en: All Accountants
fr_FR: Tous les comptables

en: All Building
fr_FR: Tous les bâtiments

en: All Committee Member
fr_FR: Tous les membres du comité

en: All FAQ
fr_FR: Toutes les FAQ

en: All Gatekeeper
fr_FR: Tous les gardiens

en: All Member
fr_FR: Tous les membres

en: All Members
fr_FR: Tous les membres

en: All Month
fr_FR: Tout le mois

en: All Selected
fr_FR: Tous les sélectionnés

en: All Staff Member
fr_FR: Tous les membres du personnel

en: All User
fr_FR: Tous les utilisateurs

en: All Users
fr_FR: Tous les utilisateurs

en: Alloted Slots
fr_FR: Emplacements alloués

en: Allotted
fr_FR: Attribué

en: Allotted Start to End Date
fr_FR: Date de début et de fin prévue

en: Allow Member To Multiple Units
fr_FR: Autoriser les membres à accéder à plusieurs unités

en: Allow booking for multiple days
fr_FR: Autoriser la réservation pour plusieurs jours

en: Already booking this facility Between this date.
fr_FR: Nous réservons déjà cette installation Entre cette date.

en: Already booking this facility Between this time.
fr_FR: Nous réservons déjà cette installation Entre cette période.

en: Alt . Mobile Number
fr_FR: Autre numéro de portable

en: Alt Mobile Number
fr_FR: Numéro de portable alternatif

en: Amount
fr_FR: Montant

en: Amount After Discount
fr_FR: Montant après remise

en: Amount Charge
fr_FR: Montant des frais

en: An App Icon not uploaded
fr_FR: Une icône d'application n'a pas été téléchargée

en: An unauthorized user
fr_FR: Un utilisateur non autorisé

en: Announcement
fr_FR: Annonce

en: Apartment Address
fr_FR: Adresse de l'appartement

en: Apartment Logo
fr_FR: Logo de l'appartement

en: Apartment Management
fr_FR: Gestion d'appartements

en: Apartment Management System
fr_FR: Système de gestion d'appartement

en: Apartment Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete housing society or neighborhood maintenance tasks. It has different user roles like Admin, Resident members, Staff Member, Gatekeeper and Accountant Users.
fr_FR: Le système de gestion d'appartement pour le plugin WordPress est le moyen idéal pour gérer l'ensemble des tâches de maintenance d'une société de logement ou d'un quartier. Il dispose de différents rôles d'utilisateur tels qu'administrateur, membres résidents, gardiens et utilisateurs comptables.

en: Apartment Name
fr_FR: Nom de l'appartement

en: Apartment Number
fr_FR: Numéro d'appartement

en: Apartment Type
fr_FR: Type d'appartement

en: Approve
fr_FR: Approuver

en: Approved
fr_FR: Approuvé

en: Approved Facility Template
fr_FR: Modèle d'établissement approuvé

en: Approved Notice
fr_FR: Avis d'approbation

en: Approved Visitor Request Email Template
fr_FR: Modèle d'e-mail de demande de visite approuvée

en: Approved Visitor Request Template
fr_FR: Modèle de demande de visite approuvée

en: Apr
fr_FR: Avr

en: April
fr_FR: Avril

en: Are you sure want to delete this record?
fr_FR: Etes-vous sûr de vouloir supprimer cet enregistrement ?

en: Are you sure you want to delete this record?
fr_FR: Etes-vous sûr de vouloir supprimer cet enregistrement ?

en: Asset
fr_FR: Actif

en: Asset Category
fr_FR: Catégorie d'actif

en: Asset Cost
fr_FR: Coût des actifs

en: Asset Details
fr_FR: Détails de l'actif

en: Asset Information
fr_FR: Informations sur les actifs

en: Asset List
fr_FR: Liste des actifs

en: Asset Name
fr_FR: Nom de l'actif

en: Asset No
fr_FR: Numéro d'actif

en: Asset Number
fr_FR: Numéro d'actif

en: Asset inserted successfully
fr_FR: L'actif a été inséré avec succès

en: Asset updated successfully.
fr_FR: L'actif a été mis à jour avec succès.

en: Asset/ Inventory Tracker
fr_FR: Suivi des actifs/inventaires

en: Assets
fr_FR: Actifs

en: Assets & Inventory
fr_FR: Actifs et inventaire

en: Assets / Inventory Tracker
fr_FR: Suivi des actifs / inventaire

en: Assets Category
fr_FR: Catégorie d'actifs

en: Assign Gate
fr_FR: Attribuer une porte

en: Assign Parking Slot Template
fr_FR: Attribuer un modèle d'emplacement de stationnement

en: Assign Slot
fr_FR: Attribuer un emplacement

en: Assign Slot Details
fr_FR: Attribuer les détails de l'emplacement

en: Assign Slot Email Template
fr_FR: Modèle d'e-mail d'attribution de créneau horaire

en: Assign Slot Information
fr_FR: Attribuer des informations sur les emplacements

en: Assign Slot Link
fr_FR: Attribuer un lien d'emplacement

en: Assigned Gate
fr_FR: Porte assignée

en: Aug
fr_FR: Août

en: August
fr_FR: Août

en: Australian Dollar
fr_FR: Dollar australien

en: Authentication Key
fr_FR: Clé d'authentification

en: Authentication credentials were missing
fr_FR: Les informations d'authentification manquaient

en: Available
fr_FR: Disponible

en: Back to wp-admin
fr_FR: Retour à wp-admin

en: Badge ID
fr_FR: Badge d'identification

en: Bank Details
fr_FR: Coordonnées bancaires

en: Bank Name
fr_FR: Nom de la banque

en: Bank Transfer
fr_FR: Virement bancaire

en: Bill Date
fr_FR: Date de la facture

en: Billing Period
fr_FR: Période de facturation

en: Book For
fr_FR: Réservez pour

en: Book For Activity
fr_FR: Livre d'activités

en: Booked
fr_FR: Réservé

en: Booked User Name
fr_FR: Nom d'utilisateur réservé

en: Booking Charge
fr_FR: Frais de réservation

en: Booking Charges
fr_FR: Frais de réservation

en: Booking Date
fr_FR: Date de réservation

en: Booking Facilities
fr_FR: Réservations d'installations

en: Booking Facility
fr_FR: Facilité de réservation

en: Booking Facility Details
fr_FR: Détails de la réservation

en: Booking Facility Status
fr_FR: Statut de l'établissement de réservation

en: Booking For From Date
fr_FR: Réservation pour à partir de la date

en: Booking For From Time
fr_FR: Réservation pour à partir de l'heure

en: Booking For To Date
fr_FR: Réservation pour à ce jour

en: Booking For To Time
fr_FR: Réservation pour une période donnée

en: Booking Status
fr_FR: Statut de réservation

en: Brazilian Real
fr_FR: Réal brésilien

en: Building
fr_FR: Bâtiment

en: Building Block
fr_FR: Bloc de construction

en: Building By Unit
fr_FR: Bâtiment par unité

en: Building Category
fr_FR: Catégorie de bâtiment

en: Building Information
fr_FR: Informations sur le bâtiment

en: Building Member
fr_FR: Membre du bâtiment

en: Building Name
fr_FR: Nom du bâtiment

en: Building Units
fr_FR: Unités de construction

en: Building Units settings
fr_FR: Paramètres des unités de construction

en: Building/Group
fr_FR: Bâtiment/Groupe

en: By Date
fr_FR: Par date

en: By Hour
fr_FR: Par heure

en: COMPOUND:
fr_FR: COMPOSÉ:

en: Calendar
fr_FR: Calendrier

en: Canadian Dollar
fr_FR: Dollar canadien

en: Cancel
fr_FR: Annuler

en: Care Taker
fr_FR: Gardien

en: Cash
fr_FR: Espèces

en: Category
fr_FR: Catégorie

en: Category Name
fr_FR: Nom de la catégorie

en: Category:
fr_FR: Catégorie:

en: Charge Calculate By
fr_FR: Calculer les frais par

en: Charge Calculate By
fr_FR: Calculer les frais par

en: Charge Deleted successfully.
fr_FR: Frais supprimés avec succès.

en: Charge End Date
fr_FR: Date de fin de charge

en: Charge Per
fr_FR: Frais par

en: Charge Period
fr_FR: Période de facturation

en: Charge Saved successfully.
fr_FR: Charge enregistrée avec succès.

en: Charge Start Date
fr_FR: Date de début de la charge

en: Charge Type
fr_FR: Type de charge

en: Charge Updated successfully.
fr_FR: Charge mise à jour avec succès.

en: Charges
fr_FR: Frais

en: Charges Amount
fr_FR: Montant des frais

en: Charges Entry Label
fr_FR: Étiquette d'entrée des frais

en: Charges Information
fr_FR: Informations sur les frais

en: Charges Name
fr_FR: Nom des frais

en: Charges Payment
fr_FR: Paiement des frais

en: Charges Types
fr_FR: Types de frais

en: Charges type
fr_FR: Type de frais

en: Check In Date
fr_FR: Date d'arrivée

en: Check In Time
fr_FR: Heure d'enregistrement

en: Check Out
fr_FR: Vérifier

en: Check Out Time
fr_FR: Heure de départ

en: Check in Time
fr_FR: Heure d'enregistrement

en: Check-In
fr_FR: Enregistrement

en: Check-In Date
fr_FR: Date d'arrivée

en: Check-In Time
fr_FR: Heure d'enregistrement

en: Check-Out
fr_FR: Vérifier

en: Check-Out Time
fr_FR: Heure de départ

en: Checked Out successfully
fr_FR: Vérifié avec succès

en: Checkin
fr_FR: Enregistrement

en: Checkout
fr_FR: Vérifier

en: Cheque
fr_FR: Vérifier

en: Choose Gate
fr_FR: Choisissez la porte

en: City
fr_FR: Ville

en: Clickatell
fr_FR: Cliquez sur le bouton

en: Close
fr_FR: Fermer

en: Close Complaint
fr_FR: Fermer la plainte

en: Close Maintenance Request
fr_FR: Fermer la demande de maintenance

en: Close Request
fr_FR: Fermer la demande

en: Closed
fr_FR: Fermé

en: Comment
fr_FR: Commentaire

en: Commercial Unit
fr_FR: Unité commerciale

en: Commitee Member
fr_FR: Membre du comité

en: Committee Member
fr_FR: Membre du comité

en: Committee Members
fr_FR: Membres du comité

en: Complaint
fr_FR: Plainte

en: Complaint By
fr_FR: Plainte de

en: Complaint Deleted Successfully.
fr_FR: Plainte supprimée avec succès.

en: Complaint Description
fr_FR: Description de la plainte

en: Complaint Details
fr_FR: Détails de la plainte

en: Complaint From
fr_FR: Plainte de

en: Complaint Information
fr_FR: Informations sur les réclamations

en: Complaint Link
fr_FR: Lien de réclamation

en: Complaint Nature
fr_FR: Nature de la plainte

en: Complaint Status
fr_FR: Statut de la plainte

en: Complaint Title
fr_FR: Titre de la plainte

en: Complaint Updated Successfully.
fr_FR: Plainte mise à jour avec succès.

en: Complaint deleted successfully
fr_FR: La plainte a été supprimée avec succès

en: Complaint inserted successfully
fr_FR: Plainte insérée avec succès

en: Complaint inserted successfully.
fr_FR: Réclamation insérée avec succès.

en: Complaint updated successfully.
fr_FR: La plainte a été mise à jour avec succès.

en: Complaints
fr_FR: Plaintes

en: Compose
fr_FR: Composer

en: Compound
fr_FR: Composé

en: Compound Details
fr_FR: Détails du composé

en: Compound Units
fr_FR: Unités composées

en: Confirm Password
fr_FR: Confirmez le mot de passe

en: Contact Name
fr_FR: Nom du contact

en: Copyright ©2023 Mojoomla. All rights reserved.
fr_FR: Copyright ©2023 Mojoomla. Tous droits réservés.

en: Corporate ID
fr_FR: Identité d'entreprise

en: Count
fr_FR: Compter

en: Country
fr_FR: Pays

en: Country Code
fr_FR: Code du pays

en: Created By
fr_FR: Créé par

en: Created By:
fr_FR: Créé par :

en: Created Date
fr_FR: Date de création

en: Current Password
fr_FR: Mot de passe actuel

en: Current Password & New Password should not match.
fr_FR: Le mot de passe actuel et le nouveau mot de passe ne doivent pas correspondre.

en: Czech Koruna
fr_FR: Couronne tchèque

en: Danish Krone
fr_FR: Couronne danoise

en: Dashboard
fr_FR: Tableau de bord

en: Datatable
fr_FR: Table de données

en: Datatable Header Settings
fr_FR: Paramètres d'en-tête de la table de données

en: Date Format
fr_FR: Format de date

en: Date Type
fr_FR: Type de date

en: Date of Birth
fr_FR: Date de naissance

en: Date of birth
fr_FR: Date de naissance

en: Day
fr_FR: Jour

en: Deactive Suggestion
fr_FR: Désactiver la suggestion

en: Dec
fr_FR: Déc

en: December
fr_FR: Décembre

en: December 12, 2017
fr_FR: 12 décembre 2017

en: Delete
fr_FR: Supprimer

en: Delete Selected
fr_FR: Supprimer la sélection

en: Designation
fr_FR: Désignation

en: Designation Name
fr_FR: Désignation Nom

en: Discount Amount
fr_FR: Montant de la remise

en: Discount Amount :
fr_FR: Montant de la remise :

en: Dismiss this notice.
fr_FR: Rejeter cet avis.

en: Do you really want to delete this record?
fr_FR: Voulez-vous vraiment supprimer cet enregistrement ?

en: Do you want to add penalty?
fr_FR: Voulez-vous ajouter une pénalité ?

en: Document Deleted Successfully.
fr_FR: Document supprimé avec succès.

en: Document Extension
fr_FR: Extension de document

en: Document Information
fr_FR: Informations sur le document

en: Document Inserted Successfully.
fr_FR: Document inséré avec succès.

en: Document Setting Updated Successfully.
fr_FR: Paramètre du document mis à jour avec succès.

en: Document Settings
fr_FR: Paramètres du document

en: Document Size(MB)
fr_FR: Taille du document (Mo)

en: Document Submitted Date
fr_FR: Date de soumission du document

en: Document Title
fr_FR: Titre du document

en: Document Updated Successfully.
fr_FR: Document mis à jour avec succès.

en: Document deleted successfully
fr_FR: Document supprimé avec succès

en: Document inserted successfully
fr_FR: Document inséré avec succès

en: Document updated successfully.
fr_FR: Document mis à jour avec succès.

en: Domain
fr_FR: Domaine

en: Download
fr_FR: Télécharger

en: Due Amount
fr_FR: Montant dû

en: Due Amount :
fr_FR: Montant dû :

en: Edit
fr_FR: Modifier

en: Edit Accountant
fr_FR: Modifier le comptable

en: Edit Asset
fr_FR: Modifier l'actif

en: Edit Assets
fr_FR: Modifier les actifs

en: Edit Assign Slot
fr_FR: Modifier Attribuer un emplacement

en: Edit Booking Facility
fr_FR: Modifier la fonction de réservation

en: Edit Charges
fr_FR: Modifier les frais

en: Edit Complaint
fr_FR: Modifier la plainte

en: Edit Document
fr_FR: Modifier le document

en: Edit Event
fr_FR: Modifier l'événement

en: Edit Expense
fr_FR: Modifier les dépenses

en: Edit FAQ
fr_FR: Modifier la FAQ

en: Edit Facility
fr_FR: Modifier l'installation

en: Edit Gatekeeper
fr_FR: Modifier le gardien

en: Edit Inventory
fr_FR: Modifier l'inventaire

en: Edit Member
fr_FR: Modifier le membre

en: Edit Notice
fr_FR: Avis de modification

en: Edit Photo Gallery
fr_FR: Modifier la galerie de photos

en: Edit Residential Unit
fr_FR: Modifier l'unité résidentielle

en: Edit Rule
fr_FR: Modifier la règle

en: Edit Rules
fr_FR: Modifier les règles

en: Edit Service
fr_FR: Service d'édition

en: Edit Slot
fr_FR: Modifier l'emplacement

en: Edit Staff Check-In
fr_FR: Modifier l'enregistrement du personnel

en: Edit Staff Checkin
fr_FR: Modifier l'enregistrement du personnel

en: Edit Staff Member
fr_FR: Modifier le membre du personnel

en: Edit Tax
fr_FR: Modifier la taxe

en: Edit Visitor Request
fr_FR: Modifier la demande du visiteur

en: Email
fr_FR: E-mail

en: Email Already in use
fr_FR: Courriel déjà utilisé

en: Email ID
fr_FR: ID de courrier électronique

en: Email Subject
fr_FR: Objet du courrier électronique

en: Email Template
fr_FR: Modèle d'e-mail

en: Email Templates
fr_FR: Modèles d'e-mails

en: Email Updated successfully
fr_FR: E-mail mis à jour avec succès

en: Email id Already Exist.
fr_FR: L'identifiant e-mail existe déjà.

en: Email is not valid
fr_FR: L'email n'est pas valide

en: Emailid Already Exist.
fr_FR: L'adresse e-mail existe déjà.

en: Employee
fr_FR: Employé

en: Enable
fr_FR: Activer

en: Enable Charges
fr_FR: Activer les frais

en: Enable Mail Notifications
fr_FR: Activer les notifications par e-mail

en: Enable Sandbox
fr_FR: Activer le bac à sable

en: End Date
fr_FR: Date de fin

en: End Time
fr_FR: Fin des temps

en: End Time should be greater than Start Time
fr_FR: L'heure de fin doit être supérieure à l'heure de début

en: End Time*
fr_FR: Heure de fin*

en: Enter New password.
fr_FR: Entrez un nouveau mot de passe.

en: Enter correct current password.
fr_FR: Entrez le mot de passe actuel correct.

en: Enter email subject
fr_FR: Entrez l'objet de l'e-mail

en: Entry
fr_FR: Entrée

en: Envato License key
fr_FR: Clé de licence Envato

en: Event
fr_FR: Événement

en: Event Approved successfully.
fr_FR: Événement approuvé avec succès.

en: Event Description
fr_FR: Description de l'événement

en: Event Detail
fr_FR: Détail de l'événement

en: Event Details
fr_FR: Détails de l'événement

en: Event End Date
fr_FR: Date de fin de l'événement

en: Event End Time
fr_FR: Heure de fin de l'événement

en: Event Information
fr_FR: Informations sur l'événement

en: Event Link
fr_FR: Lien vers l'événement

en: Event Start Date
fr_FR: Date de début de l'événement

en: Event Start Time
fr_FR: Heure de début de l'événement

en: Event Title
fr_FR: Titre de l'événement

en: Event deleted successfully
fr_FR: L'événement a été supprimé avec succès

en: Event inserted successfully
fr_FR: Événement inséré avec succès

en: Event inserted successfully but display After Admin Approved
fr_FR: L'événement a été inséré avec succès mais s'affiche après l'approbation de l'administrateur

en: Event inserted successfully.
fr_FR: Événement inséré avec succès.

en: Event updated successfully.
fr_FR: L'événement a été mis à jour avec succès.

en: Expense
fr_FR: Frais

en: Expense Deleted successfully.
fr_FR: Dépense supprimée avec succès.

en: Expense Entries
fr_FR: Entrées de dépenses

en: Expense Information
fr_FR: Informations sur les dépenses

en: Expense List
fr_FR: Liste des dépenses

en: Expense Report
fr_FR: Rapport de dépenses

en: Expense Report By Month
fr_FR: Rapport de dépenses par mois

en: Expense Saved successfully.
fr_FR: Dépense enregistrée avec succès.

en: Expense Type
fr_FR: Type de dépense

en: Expense Types
fr_FR: Types de dépenses

en: Expense Updated successfully.
fr_FR: Dépense mise à jour avec succès.

en: Expense type
fr_FR: Type de dépense

en: Export CSV
fr_FR: Exporter au format CSV

en: Facilities
fr_FR: Installations

en: Facility
fr_FR: Facilité

en: Facility Approved Email Template
fr_FR: Modèle de courrier électronique approuvé par l'établissement

en: Facility Booking
fr_FR: Réservation d'installations

en: Facility Booking Approved Successfully.
fr_FR: Réservation d'installation approuvée avec succès.

en: Facility Booking Email Template
fr_FR: Modèle d'e-mail de réservation d'installation

en: Facility Booking Successfully.
fr_FR: Réservation d'installation réussie.

en: Facility Booking Template For Admin
fr_FR: Modèle de réservation d'installation pour l'administrateur

en: Facility Booking Template For Member
fr_FR: Modèle de réservation d'installation pour les membres

en: Facility Booking Updated Successfully.
fr_FR: Réservation d'installation mise à jour avec succès.

en: Facility Booking Updated successfully
fr_FR: Réservation d'installation mise à jour avec succès

en: Facility Booking successfully
fr_FR: Réservation d'installation réussie

en: Facility Charge
fr_FR: Frais d'installation

en: Facility Deleted Successfully.
fr_FR: Installation supprimée avec succès.

en: Facility Details
fr_FR: Détails de l'installation

en: Facility Information
fr_FR: Informations sur l'établissement

en: Facility Inserted Successfully.
fr_FR: Installation insérée avec succès.

en: Facility Link
fr_FR: Lien vers l'établissement

en: Facility Name
fr_FR: Nom de l'établissement

en: Facility Updated Successfully.
fr_FR: Installation mise à jour avec succès.

en: Facility deleted successfully
fr_FR: L'installation a été supprimée avec succès

en: Facility inserted successfully
fr_FR: Installation insérée avec succès

en: Facility updated successfully.
fr_FR: L'installation a été mise à jour avec succès.

en: Family Information
fr_FR: Informations sur la famille

en: Family Member
fr_FR: Membre de la famille

en: Family Member Deleted Successfully
fr_FR: Membre de la famille supprimé avec succès

en: Family Member Deleted Successfully.
fr_FR: Membre de la famille supprimé avec succès.

en: Family Member Details
fr_FR: Détails des membres de la famille

en: Family Member Inserted Successfully.
fr_FR: Membre de la famille inséré avec succès.

en: Family Member inserted successfully
fr_FR: Membre de la famille inséré avec succès

en: Family Type
fr_FR: Type de famille

en: Feb
fr_FR: Fév

en: February
fr_FR: Février

en: Female
fr_FR: Femelle

en: Finance payment
fr_FR: Paiement financier

en: Finance/Payment
fr_FR: Finances/Paiement

en: First
fr_FR: D'abord

en: First Name
fr_FR: Prénom

en: Fix Charge
fr_FR: Frais fixes

en: Footer Description
fr_FR: Description du pied de page

en: Footer Setting
fr_FR: Paramètre du pied de page

en: For entry
fr_FR: Pour l'entrée

en: For exit
fr_FR: Pour sortir

en: Four Wheeler
fr_FR: Véhicule à quatre roues

en: From
fr_FR: Depuis

en: From (
fr_FR: Depuis (

en: From :
fr_FR: Depuis :

en: From:
fr_FR: Depuis:

en: Fully Paid
fr_FR: Entièrement payé

en: GATE:
fr_FR: GRILLE:

en: GENERAL
fr_FR: GÉNÉRAL

en: GST Number
fr_FR: Numéro GST

en: GST Number / Vat Number / Tax number
fr_FR: Numéro GST / Numéro de TVA / Numéro fiscal

en: Gallery
fr_FR: Galerie

en: Gate
fr_FR: Grille

en: Gate Name
fr_FR: Nom de la porte

en: Gate Updated successfully
fr_FR: Portail mis à jour avec succès

en: Gate inserted successfully
fr_FR: Porte insérée avec succès

en: Gate updated successfully.
fr_FR: La porte a été mise à jour avec succès.

en: Gatekeeper
fr_FR: Portier

en: Gatekeeper Access Right
fr_FR: Droit d'accès du gardien

en: Gatekeeper Deleted Successfully.
fr_FR: Gatekeeper supprimé avec succès.

en: Gatekeeper Information
fr_FR: Informations sur le gardien

en: Gatekeeper Inserted Successfully.
fr_FR: Gatekeeper inséré avec succès.

en: Gatekeeper Updated Successfully.
fr_FR: Gatekeeper mis à jour avec succès.

en: Gatekeeper deleted successfully
fr_FR: Le gardien a été supprimé avec succès

en: Gatekeeper inserted successfully.
fr_FR: Le gardien a été inséré avec succès.

en: Gatekeeper updated successfully.
fr_FR: Gatekeeper mis à jour avec succès.

en: Gender
fr_FR: Genre

en: General Setting
fr_FR: Cadre général

en: General Settings
fr_FR: Paramètres généraux

en: General Settings updated successfully.
fr_FR: Paramètres généraux mis à jour avec succès.

en: Generate Invoice Email Template
fr_FR: Générer un modèle de courrier électronique de facture

en: Generate Invoice Template
fr_FR: Générer un modèle de facture

en: Get It Now
fr_FR: Obtenez-le maintenant

en: Get License Successfully
fr_FR: Obtenir une licence avec succès

en: Go
fr_FR: Aller

en: Grand Total :
fr_FR: Total :

en: Graph
fr_FR: Graphique

en: Group
fr_FR: Groupe

en: Guatemalan Quetzal
fr_FR: Quetzal guatémaltèque

en: Half Yearly
fr_FR: Semestriel

en: Header
fr_FR: En-tête

en: Hong Kong Dollar
fr_FR: Dollar de Hong Kong

en: Hour
fr_FR: Heure

en: How To Videos
fr_FR: Vidéos explicatives

en: How to Videos Display?
fr_FR: Comment afficher les vidéos ?

en: Hungarian Forint
fr_FR: Forint hongrois

en: I Half
fr_FR: Je suis à moitié

en: ID Number
fr_FR: Numéro d'identification

en: IFSC Code
fr_FR: Code IFSC

en: II Half
fr_FR: II Demi

en: INVOICE
fr_FR: FACTURE

en: Id
fr_FR: Identifiant

en: Id Number
fr_FR: Numéro d'identification

en: If you want to generate recurring invoices every month until the charge end date. so Please enable checkbox.
fr_FR: Si vous souhaitez générer des factures récurrentes chaque mois jusqu'à la date de fin de facturation, veuillez cocher la case.

en: If your operator supports multiple routes then give one route name. Eg: route=1 for promotional, route=4 for transactional SMS.
fr_FR: Si votre opérateur prend en charge plusieurs itinéraires, indiquez-en un. Par exemple : route=1 pour les SMS promotionnels, route=4 pour les SMS transactionnels.

en: Image URL
fr_FR: URL de l'image

en: Import CSV
fr_FR: Importer un fichier CSV

en: Import Data
fr_FR: Importer des données

en: Import User CSV Successfully Uploaded.
fr_FR: L'importation du fichier CSV de l'utilisateur a été téléchargée avec succès.

en: Inbox
fr_FR: Boîte de réception

en: Income
fr_FR: Revenu

en: Income & Expense
fr_FR: Revenus et dépenses

en: Income & Expense Graph
fr_FR: Graphique des revenus et des dépenses

en: Income & Expense Report
fr_FR: Rapport des revenus et des dépenses

en: Income For
fr_FR: Revenu pour

en: Income List
fr_FR: Liste des revenus

en: Income Report
fr_FR: Rapport de revenus

en: Income-Expense Report
fr_FR: Rapport des revenus et des dépenses

en: Incorrect Email or Password.
fr_FR: Email ou mot de passe incorrect.

en: Incorrect Email.
fr_FR: E-mail incorrect.

en: Indian Rupee
fr_FR: Roupie indienne

en: Individual
fr_FR: Individuel

en: Indonesian rupiah
fr_FR: Roupie indonésienne

en: Inventory
fr_FR: Inventaire

en: Inventory Category
fr_FR: Catégorie d'inventaire

en: Inventory Category Name
fr_FR: Nom de la catégorie d'inventaire

en: Inventory Details
fr_FR: Détails de l'inventaire

en: Inventory Information
fr_FR: Informations sur l'inventaire

en: Inventory List
fr_FR: Liste d'inventaire

en: Inventory Name
fr_FR: Nom de l'inventaire

en: Inventory inserted successfully
fr_FR: Inventaire inséré avec succès

en: Inventory updated successfully.
fr_FR: Inventaire mis à jour avec succès.

en: Invoice
fr_FR: Facture

en: Invoice Deleted successfully.
fr_FR: Facture supprimée avec succès.

en: Invoice Entries
fr_FR: Entrées de facture

en: Invoice No
fr_FR: Numéro de facture

en: Invoice No.
fr_FR: Numéro de facture

en: Invoice Number
fr_FR: Numéro de facture

en: Invoice Option
fr_FR: Option de facturation

en: Invoice Payment
fr_FR: Paiement de facture

en: Invoice Payment Receipt
fr_FR: Reçu de paiement de facture

en: Invoice Prefix
fr_FR: Préfixe de la facture

en: Invoice Setting
fr_FR: Paramétrage de la facture

en: Invoice penalty Settings
fr_FR: Paramètres de pénalité de facture

en: Invoice, Mail
fr_FR: Facture, Courrier

en: Invoices
fr_FR: Factures

en: Israeli New Sheqel
fr_FR: Nouveau shekel israélien

en: January
fr_FR: Janvier

en: Japanese Yen
fr_FR: Yen japonais

en: Jul
fr_FR: Juillet

en: July
fr_FR: Juillet

en: Jun
fr_FR: Juin

en: June
fr_FR: Juin

en: Kenyan shilling
fr_FR: Shilling kenyan

en: Last
fr_FR: Dernier

en: Last 12 Months
fr_FR: Les 12 derniers mois

en: Last 3 Months
fr_FR: Les 3 derniers mois

en: Last 6 Months
fr_FR: Les 6 derniers mois

en: Last Month
fr_FR: Mois dernier

en: Last Name
fr_FR: Nom de famille

en: Last Week
fr_FR: La semaine dernière

en: Last Year
fr_FR: L'année dernière

en: Lease Agreement
fr_FR: Contrat de location

en: Licence Settings
fr_FR: Paramètres de licence

en: License Added Successfully
fr_FR: Licence ajoutée avec succès

en: License Information
fr_FR: Informations sur la licence

en: License Setting
fr_FR: Paramètre de licence

en: License Settings
fr_FR: Paramètres de licence

en: License key successfully registered.
fr_FR: Clé de licence enregistrée avec succès.

en: Link for password reset has been emailed to you. Please check your email.
fr_FR: Le lien de réinitialisation du mot de passe vous a été envoyé par e-mail. Veuillez vérifier votre e-mail.

en: Loading...
fr_FR: Chargement...

en: Log In
fr_FR: Se connecter

en: Log Out
fr_FR: Se déconnecter

en: Login Link
fr_FR: Lien de connexion

en: Login Page
fr_FR: Page de connexion

en: Login Page Link
fr_FR: Lien vers la page de connexion

en: Login Successfully.
fr_FR: Connexion réussie.

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
fr_FR: Connexion échouée : vous avez entré un nom d'utilisateur ou un mot de passe incorrect, veuillez réessayer.

en: Logout
fr_FR: Déconnexion

en: Mail Templates
fr_FR: Modèles de courrier

en: Maintenance
fr_FR: Entretien

en: Maintenance Charges
fr_FR: Frais d'entretien

en: Maintenance Request
fr_FR: Demande de maintenance

en: Malaysian Ringgit
fr_FR: Ringgit malaisien

en: Male
fr_FR: Mâle

en: Manage Gate
fr_FR: Gérer la porte

en: Manage Gates
fr_FR: Gérer les portes

en: Manage Gates Information
fr_FR: Gérer les informations sur les portes

en: Management Access Right
fr_FR: Droit d'accès à la gestion

en: March
fr_FR: Mars

en: Max. 160 Character
fr_FR: Max. 160 caractères

en: May
fr_FR: Peut

en: Measurement
fr_FR: Mesures

en: Measurement Charge
fr_FR: Frais de mesure

en: Member
fr_FR: Membre

en: Member Access Right
fr_FR: Droit d'accès des membres

en: Member Active Successfully
fr_FR: Membre actif avec succès

en: Member Approval
fr_FR: Approbation des membres

en: Member Approval Setting
fr_FR: Paramètre d'approbation des membres

en: Member Approved by Admin Template
fr_FR: Modèle approuvé par l'administrateur pour les membres

en: Member Become committee Template
fr_FR: Modèle de comité de membre

en: Member Become from committee member
fr_FR: Membre Devenir membre du comité

en: Member By Building
fr_FR: Membre par bâtiment

en: Member By Building Report
fr_FR: Rapport sur les membres par bâtiment

en: Member Category
fr_FR: Catégorie de membre

en: Member Category Name
fr_FR: Nom de la catégorie de membre

en: Member Deleted Successfully.
fr_FR: Membre supprimé avec succès.

en: Member Details
fr_FR: Détails des membres

en: Member History
fr_FR: Historique des membres

en: Member ID Proof-1
fr_FR: Preuve d'identité de membre-1

en: Member Image
fr_FR: Image du membre

en: Member Information
fr_FR: Informations sur les membres

en: Member Information1
fr_FR: Informations sur les membres1

en: Member Inserted Successfully.
fr_FR: Membre inséré avec succès.

en: Member Name
fr_FR: Nom du membre

en: Member Registration
fr_FR: Inscription des membres

en: Member Removed from committee member
fr_FR: Membre retiré du comité

en: Member Type
fr_FR: Type de membre

en: Member Updated Successfully.
fr_FR: Membre mis à jour avec succès.

en: Member in Building
fr_FR: Membre dans le bâtiment

en: Member inserted successfully
fr_FR: Membre inséré avec succès

en: Member updated successfully.
fr_FR: Membre mis à jour avec succès.

en: Members
fr_FR: Membres

en: Members By Building
fr_FR: Membres par bâtiment

en: Message Comment
fr_FR: message commentaire

en: Message Content
fr_FR: Contenu du message

en: Message Details
fr_FR: Détails du message

en: Message For
fr_FR: Message pour

en: Message Link
fr_FR: Lien de message

en: Message Received Template
fr_FR: Modèle de message reçu

en: Message Sent Successfully!
fr_FR: Message envoyé avec succès!

en: Message To
fr_FR: Message à

en: Message deleted successfully
fr_FR: Message supprimé avec succès

en: Message sent successfully
fr_FR: Message envoyé avec succès

en: Mexican Peso
fr_FR: Peso mexicain

en: Middle Name
fr_FR: Deuxième prénom

en: Mobile App Settings
fr_FR: Paramètres de l'application mobile

en: Mobile App Settings Updated Successfully.
fr_FR: Paramètres de l'application mobile mis à jour avec succès.

en: Mobile No.
fr_FR: Numéro de portable

en: Mobile Number
fr_FR: Numéro de portable

en: Month
fr_FR: Mois

en: Monthly
fr_FR: Mensuel

en: Must be enter percentage value like 5
fr_FR: Vous devez saisir une valeur en pourcentage, par exemple 5

en: My Profile
fr_FR: Mon profil

en: Name
fr_FR: Nom

en: Name & Email ID
fr_FR: Nom et adresse e-mail

en: Name Of Admin
fr_FR: Nom de l'administrateur

en: Name Of Apartment
fr_FR: Nom de l'appartement

en: Name Of Receiver
fr_FR: Nom du destinataire

en: Name Of Sender
fr_FR: Nom de l'expéditeur

en: Name of Member
fr_FR: Nom du membre

en: Net Profit
fr_FR: Bénéfice net

en: New Password
fr_FR: Nouveau mot de passe

en: New Zealand Dollar
fr_FR: Dollar néo-zélandais

en: New password and Confirm password does not match.
fr_FR: Le nouveau mot de passe et le mot de passe de confirmation ne correspondent pas.

en: Next
fr_FR: Suivant

en: Nigerian Naira
fr_FR: Naira nigérian

en: No
fr_FR: Non

en: No Any Gates.
fr_FR: Aucune porte.

en: No Document
fr_FR: Aucun document

en: No FAQ found
fr_FR: Aucune FAQ trouvée

en: No FAQ found in Trash
fr_FR: Aucune FAQ trouvée dans la corbeille

en: No Photo Gallery found
fr_FR: Aucune galerie de photos trouvée

en: No Photo Gallery found in Trash
fr_FR: Aucune galerie de photos trouvée dans la corbeille

en: No Records Found !
fr_FR: Aucun enregistrement trouvé !

en: No data available in table
fr_FR: Aucune donnée disponible dans le tableau

en: No matching records found
fr_FR: Aucun enregistrement correspondant n'a été trouvé

en: No rules found
fr_FR: Aucune règle trouvée

en: No rules found in Trash
fr_FR: Aucune règle trouvée dans la corbeille

en: No.
fr_FR: Non.

en: No. of Amount
fr_FR: Nombre de montant

en: Norwegian Krone
fr_FR: Couronne norvégienne

en: Not Approved
fr_FR: Non approuvé

en: Not Approved Notice
fr_FR: Avis de non-approbation

en: NotApproved Notice
fr_FR: Avis de non-approbation

en: Notes
fr_FR: Remarques

en: Notice
fr_FR: Avis

en: Notice & Event Approved by admin
fr_FR: Avis et événement approuvés par l'administrateur

en: Notice And Event
fr_FR: Avis et événement

en: Notice Approved successfully
fr_FR: Avis approuvé avec succès

en: Notice Category
fr_FR: Catégorie d'avis

en: Notice Content
fr_FR: Contenu de l'avis

en: Notice Details
fr_FR: Détails de l'avis

en: Notice End Date
fr_FR: Date de fin de l'avis

en: Notice Information
fr_FR: Avis d'information

en: Notice Link
fr_FR: Lien de notification

en: Notice Start Date
fr_FR: Date de début de l'avis

en: Notice Title
fr_FR: Titre de l'avis

en: Notice Title:
fr_FR: Titre de l'avis :

en: Notice Type
fr_FR: Type d'avis

en: Notice Type:
fr_FR: Type d'avis :

en: Notice Valid Date
fr_FR: Date de validité de l'avis

en: Notice deleted successfully
fr_FR: Avis supprimé avec succès

en: Notice inserted successfully
fr_FR: Avis inséré avec succès

en: Notice inserted successfully but display After Admin Approved
fr_FR: Avis inséré avec succès mais affiché après approbation de l'administrateur

en: Notice inserted successfully.
fr_FR: Avis inséré avec succès.

en: Notice updated successfully.
fr_FR: Avis mis à jour avec succès.

en: Notices
fr_FR: Avis

en: Notification FCM Key
fr_FR: Clé de notification FCM

en: November
fr_FR: Novembre

en: Number Of Member
fr_FR: Nombre de membres

en: Number Of Members By Building
fr_FR: Nombre de membres par bâtiment

en: Number Of Unit
fr_FR: Nombre d'unités

en: Number-Vehicle Number
fr_FR: Numéro de véhicule

en: Occupied
fr_FR: Occupé

en: Occupied By
fr_FR: Occupé par

en: Occupied Date
fr_FR: Date d'occupation

en: Occupied From Date
fr_FR: Occupé à partir de la date

en: Occupied History
fr_FR: Histoire de l'occupation

en: Occupied Information
fr_FR: Informations sur l'occupation

en: Occupied To Date
fr_FR: Occupé à ce jour

en: Occupied Units
fr_FR: Unités occupées

en: Oct
fr_FR: Octobre

en: October
fr_FR: Octobre

en: Office
fr_FR: Bureau

en: Official Phone Number
fr_FR: Numéro de téléphone officiel

en: On Hold
fr_FR: En attente

en: On Hold Complaint
fr_FR: Plainte en attente

en: On Hold Maintenance Request
fr_FR: Demande de maintenance en attente

en: On Hold Request
fr_FR: Demande en attente

en: On Hold Suggestion
fr_FR: Suggestion en attente

en: One Member
fr_FR: Un membre

en: One Time
fr_FR: Une fois

en: Only CSV file are allow.
fr_FR: Seuls les fichiers CSV sont autorisés.

en: Open
fr_FR: Ouvrir

en: Open Complaint
fr_FR: Plainte ouverte

en: Open Maintenance Request
fr_FR: Demande de maintenance ouverte

en: Open Request
fr_FR: Demande ouverte

en: Open Suggestion
fr_FR: Ouvrir une suggestion

en: Other
fr_FR: Autre

en: Other Document
fr_FR: Autre document

en: Other Information
fr_FR: Autres informations

en: Other Logo
fr_FR: Autre logo

en: Other Logo(Invoice, Mail)
fr_FR: Autre logo (facture, courrier)

en: OwnData
fr_FR: Données propres

en: Owner
fr_FR: Propriétaire

en: Owner & Tenant Settings
fr_FR: Paramètres du propriétaire et du locataire

en: Owner Family
fr_FR: Famille propriétaire

en: Owner can collect tenant's rent?
fr_FR: Le propriétaire peut-il percevoir le loyer du locataire ?

en: Paid
fr_FR: Payé

en: Paid Amount
fr_FR: Montant payé

en: Paid Amount :
fr_FR: Montant payé :

en: Paid Invoice Email Template
fr_FR: Modèle d'e-mail de facture payée

en: Paid Invoice Template
fr_FR: Modèle de facture payée

en: Parent Item:
fr_FR: Élément parent :

en: Parking Management
fr_FR: Gestion du stationnement

en: Parking Manager
fr_FR: Gestionnaire de stationnement

en: Parking Slots
fr_FR: Places de parking

en: Partially Paid
fr_FR: Partiellement payé

en: Password
fr_FR: Mot de passe

en: Paymaster - Multipurpose Payment Gateway
fr_FR: Paymaster - Passerelle de paiement polyvalente

en: Payment By
fr_FR: Paiement par

en: Payment Date
fr_FR: Date de paiement

en: Payment History
fr_FR: Historique des paiements

en: Payment Link
fr_FR: Lien de paiement

en: Payment Method
fr_FR: Mode de paiement

en: Payment Report
fr_FR: Rapport de paiement

en: Payment Status
fr_FR: Statut de paiement

en: Payment Successfully.
fr_FR: Paiement réussi.

en: Payment Type
fr_FR: Type de paiement

en: Payments Status
fr_FR: Statut des paiements

en: Paypal Email Id
fr_FR: Identifiant de messagerie PayPal

en: Paypal Setting
fr_FR: Paramètre Paypal

en: Penalty Charge %
fr_FR: % de pénalité

en: Penalty Days
fr_FR: Jours de pénalité

en: Pending
fr_FR: En attente

en: Period
fr_FR: Période

en: Philippine Peso
fr_FR: Peso philippin

en: Phone
fr_FR: Téléphone

en: Photo Gallery
fr_FR: Galerie de photos

en: Please Add Paid Amount.
fr_FR: Veuillez ajouter le montant payé.

en: Please Enter the Visitor Name.
fr_FR: Veuillez saisir le nom du visiteur.

en: Please Enter the Visitor's Name.
fr_FR: Veuillez entrer le nom du visiteur.

en: Please Select Atleast One Image.
fr_FR: Veuillez sélectionner au moins une image.

en: Please Select Atleast One Record
fr_FR: Veuillez sélectionner au moins un enregistrement

en: Please Select Gate.
fr_FR: Veuillez sélectionner la porte.

en: Please provide correct Envato purchase key.
fr_FR: Veuillez fournir la clé d'achat Envato correcte.

en: Please select at least one record.
fr_FR: Veuillez sélectionner au moins un enregistrement.

en: Please select atleast one document extention.
fr_FR: Veuillez sélectionner au moins une extension de document.

en: Please select atleast one profile extention.
fr_FR: Veuillez sélectionner au moins une extension de profil.

en: Please select atleast one users to reply
fr_FR: Veuillez sélectionner au moins un utilisateur pour répondre

en: Polish Zloty
fr_FR: Zloty polonais

[ctx: Post Type General Name]
en: Photo Gallery
fr_FR: Galerie de photos

[ctx: Post Type General Name]
en: Society Rules
fr_FR: Règles de la société

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Photo Gallery
fr_FR: Galerie de photos

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Society Rules
fr_FR: Règles de la société

en: Pound Sterling
fr_FR: Livre sterling

en: Previous
fr_FR: Précédent

en: Print
fr_FR: Imprimer

en: Print Detail
fr_FR: Détail de l'impression

en: Print Details
fr_FR: Détails d'impression

en: Print Payment Receipt
fr_FR: Imprimer le reçu de paiement

en: Problems with user
fr_FR: Problèmes avec l'utilisateur

en: Processing
fr_FR: Traitement

en: Processing...
fr_FR: Traitement...

en: Profile
fr_FR: Profil

en: Profile Extension
fr_FR: Extension de profil

en: Profile Size(MB)
fr_FR: Taille du profil (Mo)

en: Profile Updated Successfully.
fr_FR: Profil mis à jour avec succès.

en: Proposal
fr_FR: Proposition

en: Provider
fr_FR: Fournisseur

en: Purchase Date
fr_FR: Date d'achat

en: Quantity
fr_FR: Quantité

en: Quantity
fr_FR: Quantité

en: Quarter I
fr_FR: Premier trimestre

en: Quarter II
fr_FR: Trimestre II

en: Quarter III
fr_FR: Troisième trimestre

en: Quarter IV
fr_FR: Quatrième trimestre

en: Quarterly
fr_FR: Trimestriel

en: Qulification
fr_FR: Qualification

en: REASON FOR VISIT:
fr_FR: RAISON DE LA VISITE :

en: Reason For Visit
fr_FR: Raison de la visite

en: Reason Name
fr_FR: Nom de la raison

en: Receiver
fr_FR: Récepteur

en: Record Updated Successfully.
fr_FR: Enregistrement mis à jour avec succès.

en: Record deleted successfully
fr_FR: Enregistrement supprimé avec succès

en: Record found successfully
fr_FR: Enregistrement trouvé avec succès

en: Record inserted successfully
fr_FR: Enregistrement inséré avec succès

en: Record not found
fr_FR: Enregistrement non trouvé

en: Record updated successfully
fr_FR: Enregistrement mis à jour avec succès

en: Record updated successfully.
fr_FR: Enregistrement mis à jour avec succès.

en: Records Not Found
fr_FR: Enregistrements non trouvés

en: Records not found.
fr_FR: Aucun enregistrement trouvé.

en: Registration Email Template
fr_FR: Modèle d'e-mail d'inscription

en: Remember Me
fr_FR: Souviens-toi de moi

en: Remove
fr_FR: Retirer

en: Renter Payment Receive details
fr_FR: Paiement du locataire Recevoir les détails

en: Reply
fr_FR: Répondre

en: Reply By :
fr_FR: Répondre par :

en: Reply By :
fr_FR: Répondre par :

en: Reply To :
fr_FR: Répondre à :

en: Reply To :
fr_FR: Répondre à :

en: Report
fr_FR: Rapport

en: Report Complaint
fr_FR: Déposer une plainte

en: Reports
fr_FR: Rapports

en: Request
fr_FR: Demande

en: Request deleted successfully
fr_FR: Demande supprimée avec succès

en: Required form field is missing
fr_FR: Le champ de formulaire obligatoire est manquant

en: Residential
fr_FR: Résidentiel

en: Residential Unit
fr_FR: Unité résidentielle

en: Residential Unit
fr_FR: Unité résidentielle

en: Residential Unit Deleted Successfully.
fr_FR: Unité résidentielle supprimée avec succès.

en: Residential Unit Information
fr_FR: Informations sur les unités résidentielles

en: Residential Unit Inserted Successfully.
fr_FR: Unité résidentielle insérée avec succès.

en: Residential Unit Updated Successfully.
fr_FR: Unité résidentielle mise à jour avec succès.

en: Residential Unit inserted successfully
fr_FR: Unité résidentielle insérée avec succès

en: Residential Unit updated successfully.
fr_FR: Unité résidentielle mise à jour avec succès.

en: Resolution
fr_FR: Résolution

en: Reson For Visit
fr_FR: Raison de la visite

en: Route
fr_FR: Itinéraire

en: Rules
fr_FR: Règles

en: SAVE
fr_FR: SAUVEGARDER

en: SMS SETTING INFORMATION
fr_FR: INFORMATIONS SUR LES PARAMÈTRES SMS

en: SMS Setting
fr_FR: Paramètre SMS

en: SMS Setting Information
fr_FR: Informations sur les paramètres SMS

en: SMS Settings Updated Successfully.
fr_FR: Paramètres SMS mis à jour avec succès.

en: SMS Text
fr_FR: Texte SMS

en: SMSmaster – Multipurpose SMS Gateway for Wordpress
fr_FR: SMSmaster – Passerelle SMS polyvalente pour Wordpress

en: Save
fr_FR: Sauvegarder

en: Save Charges
fr_FR: Économisez des frais

en: Save Charges & Update Invoice
fr_FR: Économisez les frais et mettez à jour la facture

en: Save Facility
fr_FR: Installation de sauvegarde

en: Save Gates
fr_FR: Sauver les portes

en: Schedule Complaint
fr_FR: Plainte relative au calendrier

en: Schedule Maintenance Request
fr_FR: Demande de maintenance du calendrier

en: Schedule Request
fr_FR: Demande de planification

en: Schedule Suggestion
fr_FR: Suggestion d'horaire

en: Scheduled
fr_FR: Programmé

en: Search
fr_FR: Recherche

en: Search FAQ
fr_FR: Recherche FAQ

en: Search Photo Gallery
fr_FR: Rechercher dans la galerie de photos

en: Search Rules
fr_FR: Règles de recherche

en: Search for Users...
fr_FR: Rechercher des utilisateurs...

en: Search...
fr_FR: Recherche...

en: Security check failed.
fr_FR: Le contrôle de sécurité a échoué.

en: Select
fr_FR: Sélectionner

en: Select A Facility To Book
fr_FR: Sélectionnez une installation à réserver

en: Select Activity
fr_FR: Sélectionner une activité

en: Select All
fr_FR: Sélectionner tout

en: Select Apartment Type
fr_FR: Sélectionnez le type d'appartement

en: Select Asset Category
fr_FR: Sélectionner la catégorie d'actif

en: Select Building
fr_FR: Sélectionner un bâtiment

en: Select CSV File
fr_FR: Sélectionner le fichier CSV

en: Select Category
fr_FR: Sélectionnez une catégorie

en: Select Compound
fr_FR: Sélectionner un composé

en: Select Country
fr_FR: Sélectionnez un pays

en: Select Currency
fr_FR: Sélectionnez la devise

en: Select Date Format
fr_FR: Sélectionner le format de date

en: Select Designation
fr_FR: Sélectionnez la désignation

en: Select Document Type
fr_FR: Sélectionner le type de document

en: Select Expense Type
fr_FR: Sélectionnez le type de dépense

en: Select Facility
fr_FR: Sélectionner une installation

en: Select Facility Category
fr_FR: Sélectionnez la catégorie d'établissement

en: Select Facility To Book
fr_FR: Sélectionnez l'établissement à réserver

en: Select Family Type
fr_FR: Sélectionnez le type de famille

en: Select Image
fr_FR: Sélectionner une image

en: Select Inventory Category
fr_FR: Sélectionnez la catégorie d'inventaire

en: Select Invoice Option
fr_FR: Sélectionnez l'option de facturation

en: Select Login Page
fr_FR: Sélectionnez la page de connexion

en: Select Member
fr_FR: Sélectionner un membre

en: Select Member Type
fr_FR: Sélectionnez le type de membre

en: Select Message Service
fr_FR: Sélectionner le service de messagerie

en: Select Occupied By
fr_FR: Sélectionnez Occupé par

en: Select Profile
fr_FR: Sélectionner un profil

en: Select Profile Picture
fr_FR: Sélectionnez la photo de profil

en: Select Reason
fr_FR: Sélectionnez la raison

en: Select Slot
fr_FR: Sélectionner un emplacement

en: Select Staff Category
fr_FR: Sélectionnez la catégorie de personnel

en: Select Staff Member
fr_FR: Sélectionnez un membre du personnel

en: Select Tax
fr_FR: Sélectionnez la taxe

en: Select Unit
fr_FR: Sélectionner l'unité

en: Select Unit Category
fr_FR: Sélectionner la catégorie d'unité

en: Select Unit Name
fr_FR: Sélectionner le nom de l'unité

en: Select all
fr_FR: Sélectionner tout

en: Select user to reply
fr_FR: Sélectionnez l'utilisateur pour répondre

en: Select users to reply
fr_FR: Sélectionnez les utilisateurs auxquels répondre

en: Send
fr_FR: Envoyer

en: Send Mail To Accountant
fr_FR: Envoyer un courrier au comptable

en: Send Mail To Gatekeeper
fr_FR: Envoyer un courrier au gardien

en: Send Mail To Member
fr_FR: Envoyer un courrier au membre

en: Send Mail To Staff Member
fr_FR: Envoyer un courrier à un membre du personnel

en: Send Message
fr_FR: Envoyer un message

en: Send Push Notification
fr_FR: Envoyer une notification push

en: Send SMS
fr_FR: Envoyer un SMS

en: Sender
fr_FR: Expéditeur

en: Sender Name
fr_FR: Nom de l'expéditeur

en: SenderID
fr_FR: ID de l'expéditeur

en: Sent
fr_FR: Envoyé

en: September
fr_FR: Septembre

en: Service Details
fr_FR: Détails du service

en: Service Information
fr_FR: Informations sur le service

en: Service Name
fr_FR: Nom du service

en: Service Provider
fr_FR: Fournisseur de services

en: Service Provider Name
fr_FR: Nom du fournisseur de services

en: Service deleted successfully
fr_FR: Service supprimé avec succès

en: Service inserted successfully
fr_FR: Service inséré avec succès

en: Service updated successfully.
fr_FR: Service mis à jour avec succès.

en: Services & Facility
fr_FR: Services et installations

en: Setup Wizard
fr_FR: Assistant d'installation

en: Show on calendar
fr_FR: Afficher sur le calendrier

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fr_FR: Affichage de 0 à 0 sur 0 entrées

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fr_FR: Affichage de _START_ à _END_ sur _TOTAL_ des entrées

en: Singapore Dollar
fr_FR: Dollar de Singapour

en: Skills
fr_FR: Compétences

en: Slot
fr_FR: Fente

en: Slot Assign inserted successfully
fr_FR: L'attribution d'emplacement a été insérée avec succès

en: Slot Assign updated successfully.
fr_FR: L'attribution d'emplacement a été mise à jour avec succès.

en: Slot Details
fr_FR: Détails de la machine à sous

en: Slot For
fr_FR: Emplacement pour

en: Slot Information
fr_FR: Informations sur les machines à sous

en: Slot Name
fr_FR: Nom de l'emplacement

en: Slot Type
fr_FR: Type de fente

en: Slot deleted successfully
fr_FR: Emplacement supprimé avec succès

en: Slot inserted successfully
fr_FR: Emplacement inséré avec succès

en: Slot updated successfully.
fr_FR: Emplacement mis à jour avec succès.

en: Slots
fr_FR: Machines à sous

en: Society Rules
fr_FR: Règles de la société

en: Society Rules List
fr_FR: Liste des règles de la société

en: Sol peruano
fr_FR: Soleil péruvien

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG & GIF files are allowed!.
fr_FR: Désolé, seuls les fichiers JPG, JPEG, PNG et GIF sont autorisés !.

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG And GIF files are allowed.
fr_FR: Désolé, seuls les fichiers JPG, JPEG, PNG et GIF sont autorisés.

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
fr_FR: Désolé, seuls les fichiers JPG, pdf, docs., JPEG, PNG et GIF sont autorisés.

en: Sorry, that username already exists!
fr_FR: Désolé, ce nom d'utilisateur existe déjà !

en: Sorry, the username you entered is not valid
fr_FR: Désolé, le nom d'utilisateur que vous avez saisi n'est pas valide

en: South African Rand
fr_FR: Rand sud-africain

en: Square Feet
fr_FR: Pieds carrés

en: Square Meter
fr_FR: Mètre carré

en: Square Yards
fr_FR: Verges carrées

en: Staff
fr_FR: Personnel

en: Staff Category
fr_FR: Catégorie de personnel

en: Staff Category Name
fr_FR: Nom de la catégorie du personnel

en: Staff Check-In
fr_FR: Enregistrement du personnel

en: Staff Check-In Information
fr_FR: Informations sur l'enregistrement du personnel

en: Staff Checkin
fr_FR: Enregistrement du personnel

en: Staff Checkin Details
fr_FR: Détails de l'enregistrement du personnel

en: Staff Management
fr_FR: Gestion du personnel

en: Staff Member
fr_FR: Membre du personnel

en: Staff Member Access Right
fr_FR: Droit d'accès des membres du personnel

en: Staff Member Deleted Successfully.
fr_FR: Membre du personnel supprimé avec succès.

en: Staff Member Information
fr_FR: Informations sur les membres du personnel

en: Staff Member Inserted Successfully.
fr_FR: Membre du personnel inséré avec succès.

en: Staff Member Name
fr_FR: Nom du membre du personnel

en: Staff Member Updated Successfully.
fr_FR: Membre du personnel mis à jour avec succès.

en: Staff Member deleted successfully
fr_FR: Le membre du personnel a été supprimé avec succès

en: Staff Member inserted successfully.
fr_FR: Membre du personnel inséré avec succès.

en: Staff Member updated successfully.
fr_FR: Le membre du personnel a été mis à jour avec succès.

en: Staff Members
fr_FR: Membres du personnel

en: Staff Request Updated successfully
fr_FR: Demande du personnel mise à jour avec succès

en: Staff Request deleted successfully
fr_FR: La demande du personnel a été supprimée avec succès

en: Staff Request inserted successfully
fr_FR: Demande de personnel insérée avec succès

en: Staff member
fr_FR: Membre du personnel

en: Start Date
fr_FR: Date de début

en: Start Date To End Date
fr_FR: Date de début à date de fin

en: Start Date to End Date
fr_FR: De la date de début à la date de fin

en: Start Time
fr_FR: Heure de début

en: Start Time To End Time
fr_FR: Heure de début à heure de fin

en: Start Time*
fr_FR: Heure de début*

en: Starting Year
fr_FR: Année de début

en: State
fr_FR: État

en: Status
fr_FR: Statut

en: Status :
fr_FR: Statut :

en: Status :
fr_FR: Statut :

en: Status:
fr_FR: Statut:

en: Stripe
fr_FR: Bande

en: Sub Total :
fr_FR: Sous-total :

en: Subject
fr_FR: Sujet

en: Submit
fr_FR: Soumettre

en: Submitted Date
fr_FR: Date de soumission

en: Subtotal :
fr_FR: Sous-total :

en: Successfully login
fr_FR: Connexion réussie

en: Swedish Krona
fr_FR: Couronne suédoise

en: Swift Code
fr_FR: Code rapide

en: Swiss Franc
fr_FR: Franc suisse

en: System Color
fr_FR: Couleur du système

en: System Color Code :
fr_FR: Code couleur du système :

en: System Settings
fr_FR: Paramètres du système

en: TAX ID
fr_FR: NUMÉRO D'IDENTIFICATION FISCALE

en: Taiwan New Dollar
fr_FR: Nouveau dollar de Taïwan

en: Tap on above icon to add your first Record.
fr_FR: Appuyez sur l’icône ci-dessus pour ajouter votre premier enregistrement.

en: Tax
fr_FR: Impôt

en: Tax Amount
fr_FR: Montant de la taxe

en: Tax Amount :
fr_FR: Montant de la taxe :

en: Tax Information
fr_FR: Informations fiscales

en: Tax Name
fr_FR: Nom de la taxe

en: Tax Title
fr_FR: Titre de l'impôt

en: Tax deleted successfully
fr_FR: Taxe supprimée avec succès

en: Tax inserted successfully
fr_FR: Taxe insérée avec succès

en: Tax updated successfully.
fr_FR: Taxe mise à jour avec succès.

en: Tenant
fr_FR: Locataire

en: Tenant Deleted Successfully
fr_FR: Locataire supprimé avec succès

en: Tenant Family
fr_FR: Famille locataire

en: Tenant Information
fr_FR: Informations pour les locataires

en: Tenant Inserted Successfully
fr_FR: Locataire inséré avec succès

en: Tenant Inserted Successfully.
fr_FR: Locataire inséré avec succès.

en: Thai Baht
fr_FR: Baht thaïlandais

en: The email Id was missing
fr_FR: L'identifiant e-mail manquait

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@mojoomla.com
fr_FR: Il semble y avoir un problème, veuillez réessayer après un certain temps ou contactez-nous sur sales@dasinfomeida.com

en: This Month
fr_FR: Ce mois-ci

en: This Parking Slot Allready Assigned
fr_FR: Cette place de parking est déjà attribuée

en: This Parking Slot Already Assigned
fr_FR: Cette place de parking est déjà attribuée

en: This Week
fr_FR: Cette semaine

en: This Year
fr_FR: Cette année

en: This purchase key is already registered with the different domain.please contact us at sales@mojoomla.com
fr_FR: Cette clé d'achat est déjà enregistrée avec un domaine différent. Veuillez nous contacter à sales@mojoomla.com

en: Three Wheeler
fr_FR: Trois-roues

en: Time
fr_FR: Temps

en: Title
fr_FR: Titre

en: To
fr_FR: À

en: To (
fr_FR: À (

en: To :
fr_FR: À :

en: To:
fr_FR: À:

en: Today
fr_FR: Aujourd'hui

en: Today's Visitors
fr_FR: Les visiteurs d'aujourd'hui

en: Total Amount
fr_FR: Montant total

en: Total Amount
fr_FR: Montant total

en: Total Charge
fr_FR: Charge totale

en: Total Cost
fr_FR: Coût total

en: Total Expense
fr_FR: Dépenses totales

en: Total Income
fr_FR: Revenu total

en: Total Paid Amount :
fr_FR: Montant total payé :

en: Turkish Lira
fr_FR: Livre turque

en: Two Wheeler
fr_FR: Deux-roues

en: Type
fr_FR: Taper

en: Type:
fr_FR: Taper:

en: Types Name
fr_FR: Nom des types

en: U.S. Dollar
fr_FR: Dollar américain

en: UNIT CATEGORY:
fr_FR: CATÉGORIE D'UNITÉ :

en: UNIT NUMBER:
fr_FR: NUMÉRO D'UNITÉ :

en: Unallocated
fr_FR: Non alloué

en: Unalloted Slots
fr_FR: Emplacements non attribués

en: Unit
fr_FR: Unité

en: Unit By Building
fr_FR: Unité par bâtiment

en: Unit Category
fr_FR: Catégorie d'unité

en: Unit Category Member
fr_FR: Membre de la catégorie d'unité

en: Unit Category Name
fr_FR: Nom de la catégorie d'unité

en: Unit Documents
fr_FR: Documents de l'unité

en: Unit Measurement
fr_FR: Unité de mesure

en: Unit Members
fr_FR: Membres de l'unité

en: Unit Name
fr_FR: Nom de l'unité

en: Unit Size
fr_FR: Taille de l'unité

en: Unit is already Occupied.
fr_FR: L'unité est déjà occupée.

en: Unit name
fr_FR: Nom de l'unité

en: United Arab Emirates dirham
fr_FR: Dirham des Émirats arabes unis

en: Units
fr_FR: Unités

en: Unoccupied
fr_FR: Inoccupé

en: Unoccupied Units
fr_FR: Unités inoccupées

en: Unpaid
fr_FR: Non rémunéré

en: Update FAQ
fr_FR: FAQ sur les mises à jour

en: Update Photo Gallery
fr_FR: Mettre à jour la galerie de photos

en: Update Rules
fr_FR: Règles de mise à jour

en: Upload App Icon
fr_FR: Télécharger l'icône de l'application

en: Upload Document
fr_FR: Télécharger le document

en: Upload Profile
fr_FR: Télécharger le profil

en: Upload image
fr_FR: Télécharger l'image

en: Use Paymaster Payment Gateways
fr_FR: Utiliser les passerelles de paiement Paymaster

en: User Management
fr_FR: Gestion des utilisateurs

en: User Name
fr_FR: Nom d'utilisateur

en: User Role
fr_FR: Rôle de l'utilisateur

en: Username
fr_FR: Nom d'utilisateur

en: Username Or Emailid Already Exist.
fr_FR: Le nom d'utilisateur ou l'adresse e-mail existe déjà.

en: Username too short. At least 4 characters is required
fr_FR: Nom d'utilisateur trop court. Au moins 4 caractères sont requis

en: Username/Password incorrect
fr_FR: Nom d'utilisateur/mot de passe incorrect

en: Users
fr_FR: Utilisateurs

en: VISIT DATE:
fr_FR: DATE DE LA VISITE :

en: VISIT TIME:
fr_FR: HEURE DE LA VISITE :

en: Valid Date:
fr_FR: Date de validité :

en: Vehicle Model
fr_FR: Modèle de véhicule

en: Vehicle Number
fr_FR: Numéro de véhicule

en: Vehicle Type
fr_FR: Type de véhicule

en: Vendor Name
fr_FR: Nom du vendeur

en: Video Setting
fr_FR: Réglage vidéo

en: View
fr_FR: Voir

en: View Accountant
fr_FR: Voir le comptable

en: View Details
fr_FR: Voir les détails

en: View Document
fr_FR: Voir le document

en: View Event
fr_FR: Voir l'événement

en: View FAQ
fr_FR: Voir la FAQ

en: View Gallery
fr_FR: Voir la galerie

en: View Gatekeeper
fr_FR: Voir le gardien

en: View Invoice
fr_FR: Voir la facture

en: View Member
fr_FR: Voir le membre

en: View Notice
fr_FR: Voir l'avis

en: View Occupied History
fr_FR: Voir l'histoire de l'occupation

en: View Photo Gallery
fr_FR: Voir la galerie de photos

en: View Rules
fr_FR: Voir les règles

en: View Staff Member
fr_FR: Voir le membre du personnel

en: Visit Date
fr_FR: Date de la visite

en: Visit Reason
fr_FR: Visitez Reason

en: Visit Time
fr_FR: Heure de la visite

en: Visitor Field
fr_FR: Champ de visiteurs

en: Visitor Image
fr_FR: Image du visiteur

en: Visitor Management
fr_FR: Gestion des visiteurs

en: Visitor Name
fr_FR: Nom du visiteur

en: Visitor Name-ID
fr_FR: Nom du visiteur-ID

en: Visitor Name-ID Number-Vehicle Number
fr_FR: Nom du visiteur - Numéro d'identification - Numéro de véhicule

en: Visitor Request
fr_FR: Demande de visite

en: Visitor Request Approved Successfully
fr_FR: Demande de visite approuvée avec succès

en: Visitor Request Deleted Successfully.
fr_FR: Demande de visiteur supprimée avec succès.

en: Visitor Request Details
fr_FR: Détails de la demande des visiteurs

en: Visitor Request Email Template
fr_FR: Modèle d'e-mail de demande de visite

en: Visitor Request Information
fr_FR: Demande d'informations pour les visiteurs

en: Visitor Request Template
fr_FR: Modèle de demande de visite

en: Visitor Request inserted successfully
fr_FR: Demande de visiteur insérée avec succès

en: Visitor Request updated successfully.
fr_FR: Demande de visiteur mise à jour avec succès.

en: Visitor image
fr_FR: Image du visiteur

en: Visitor request Approved successfully
fr_FR: Demande de visite approuvée avec succès

en: Visitors
fr_FR: Visiteurs

en: Visitors Management
fr_FR: Gestion des visiteurs

en: WP-AMS IOS App for WPAMS Plugin
fr_FR: Application iOS WP-AMS pour le plugin WPAMS

en: Want to Create invoice for tenant?
fr_FR: Vous souhaitez créer une facture pour le locataire ?

en: Want to add an owner and tenant both to same unit?
fr_FR: Vous souhaitez ajouter un propriétaire et un locataire à la même unité ?

en: Welcom Admin
fr_FR: Bienvenue administrateur

en: Welcome
fr_FR: Accueillir

en: Welcome Admin
fr_FR: Bienvenue administrateur

en: Year
fr_FR: Année

en: Yearly
fr_FR: Annuel

en: Yes
fr_FR: Oui

en: You can use following variables in the email template:
fr_FR: Vous pouvez utiliser les variables suivantes dans le modèle d'e-mail :

en: You do not have permission to perform this operation.
fr_FR: Vous n'avez pas l'autorisation d'effectuer cette opération.

en: You have Access Rights
fr_FR: Vous avez des droits d'accès

en: Your registration is complete. You can access system using your Email ID and password.
fr_FR: Votre inscription est terminée. Vous pouvez accéder au système en utilisant votre identifiant e-mail et votre mot de passe.

en: Your registration is complete. Your account will active after admin will approve.
fr_FR: Votre inscription est terminée. Votre compte sera actif après approbation de l'administrateur.

en: Zip Code
fr_FR: Code postal

en: accountant
fr_FR: comptable

en: administrator
fr_FR: administrateur

en: category Name
fr_FR: Catégorie Nom

en: charge Per
fr_FR: facturer par

en: committee member
fr_FR: membre du comité

en: email
fr_FR: e-mail

en: gatekeeper
fr_FR: portier

en: inventory category
fr_FR: catégorie d'inventaire

en: management
fr_FR: gestion

en: member
fr_FR: membre

en: owner family
fr_FR: famille propriétaire

en: save
fr_FR: sauvegarder

en: square meter
fr_FR: mètre carré

en: staffmember
fr_FR: membre du personnel

en: tenant
fr_FR: locataire

en: to
fr_FR: à

en: we are going to skip
fr_FR: nous allons sauter

en: webp
fr_FR: Web

en: | Bill To
fr_FR: | Facture à

en: | Bill To.
fr_FR: | Facture à.
