Apartment Management System - en to fi translation catalogue (1157 entries)

en:  (Allotted)
fi:  (jaettu)

en:  Unit
fi:  Yksikkö

en:  Unit
fi:  Yksikkö

en: (Occupied)
fi: (varattu)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fi: (suodatettu yhteensä _MAX_ merkinnästä)

en: 12/31/2017
fi: 31.12.2017

en: 2017-12-12
fi: 12.12.2017

en: 31/12/2017
fi: 31.12.2017

en: : activate to sort column ascending
fi: : aktivoi lajitellaksesi sarakkeen nousevaan järjestykseen

en: : activate to sort column descending
fi: : aktivoi lajitellaksesi sarakkeet laskevaan järjestykseen

en: A/C Holder Name
fi: Ilmastointilaitteen haltijan nimi

en: API Key
fi: API-avain

en: APP Icon
fi: APP-kuvake

en: Access Right
fi: Käyttöoikeus

en: Access Rights
fi: Käyttöoikeudet

en: Account
fi: Tili

en: Account Holder Name
fi: tilinhaltijan nimi

en: Account Information
fi: Tilitiedot

en: Account No
fi: Tilinro

en: Account Number
fi: Tilinumero

en: Account Type
fi: Tilin tyyppi

en: Accountant
fi: Kirjanpitäjä

en: Accountant Access Right
fi: Kirjanpitäjän käyttöoikeus

en: Accountant Deleted Successfully.
fi: Kirjanpitäjä poistettu onnistuneesti.

en: Accountant Information
fi: Kirjanpitäjän tiedot

en: Accountant Inserted Successfully.
fi: Kirjanpitäjä lisätty onnistuneesti.

en: Accountant Updated Successfully.
fi: Kirjanpitäjä päivitetty onnistuneesti.

en: Accountant deleted successfully
fi: Kirjanpitäjä poistettiin onnistuneesti

en: Accountant inserted successfully.
fi: Kirjanpitäjä lisätty onnistuneesti.

en: Accountant updated successfully.
fi: Kirjanpitäjä päivitetty onnistuneesti.

en: Accounts
fi: Tilit

en: Action
fi: Toiminta

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Active Suggestion
fi: Aktiivinen ehdotus

en: Activity For Facility Booking
fi: Aktiviteetti tilojen varaamiseen

en: Activity Name
fi: Toiminnan nimi

en: Add
fi: Lisätä

en: Add Accountant
fi: Lisää kirjanpitäjä

en: Add Activity
fi: Lisää toimintaa

en: Add Activity For Facility Booking
fi: Lisää toimintoja tilojen varaamiseen

en: Add Asset
fi: Lisää omaisuus

en: Add Assets
fi: Lisää omaisuutta

en: Add Assets Category
fi: Lisää omaisuusluokka

en: Add Assign Slot
fi: Lisää Assign Slot

en: Add Booking Facility
fi: Lisää varauspalvelu

en: Add Building
fi: Lisää rakennus

en: Add Building Category
fi: Lisää rakennusluokka

en: Add Category
fi: Lisää luokka

en: Add Charges
fi: Lisää maksuja

en: Add Charges Email Template
fi: Lisää maksusähköpostimalli

en: Add Charges Template
fi: Lisää maksut -malli

en: Add Charges Types
fi: Lisää maksutyyppejä

en: Add Complaint
fi: Lisää valitus

en: Add Complaint Email Template
fi: Lisää valitussähköpostimalli

en: Add Complaint For Admin
fi: Lisää valitus järjestelmänvalvojalle

en: Add Complaint For Admin Email Template
fi: Lisää valitus järjestelmänvalvojan sähköpostimalliin

en: Add Complaint Template
fi: Lisää valitusmalli

en: Add Compound
fi: Lisää yhdiste

en: Add Designation
fi: Lisää nimitys

en: Add Document
fi: Lisää asiakirja

en: Add Event
fi: Lisää tapahtuma

en: Add Event Email Template
fi: Lisää tapahtumasähköpostimalli

en: Add Event Template
fi: Lisää tapahtumamalli

en: Add Expense
fi: Lisää kuluja

en: Add Expense Types
fi: Lisää kulutyyppejä

en: Add Facility
fi: Lisää laitos

en: Add Gatekeeper
fi: Lisää portinvartija

en: Add Image
fi: Lisää kuva

en: Add Income
fi: Lisää tuloja

en: Add Inventory
fi: Lisää varasto

en: Add Inventory Unit Category
fi: Lisää varastoyksikön luokka

en: Add Invoice
fi: Lisää lasku

en: Add Member
fi: Lisää jäsen

en: Add Message
fi: Lisää viesti

en: Add More Entry
fi: Lisää lisää merkintöjä

en: Add More Gate
fi: Lisää portti

en: Add More Unit
fi: Lisää yksikköä

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New FAQ
fi: Lisää uusi FAQ

en: Add New Photo Gallery
fi: Lisää uusi valokuvagalleria

en: Add New Rules
fi: Lisää uusia sääntöjä

en: Add Notice
fi: Lisää ilmoitus

en: Add Notice Email Template
fi: Lisää ilmoitussähköpostimalli

en: Add Notice Template
fi: Lisää ilmoitusmalli

en: Add Or Remove
fi: Lisää tai poista

en: Add Other User In system Template
fi: Lisää toinen käyttäjä järjestelmämalliin

en: Add Payment
fi: Lisää maksu

en: Add Residential Unit
fi: Lisää asuinyksikkö

en: Add Rule
fi: Lisää sääntö

en: Add Service
fi: Lisää palvelu

en: Add Slot
fi: Lisää paikka

en: Add Staff Category
fi: Lisää henkilöstöluokka

en: Add Staff Check-In
fi: Lisää henkilöstön sisäänkirjautuminen

en: Add Staff Checkin
fi: Lisää henkilöstön sisäänkirjautuminen

en: Add Staff Member
fi: Lisää henkilöstön jäsen

en: Add Tax
fi: Lisää vero

en: Add Types
fi: Lisää tyyppejä

en: Add Unit Category
fi: Lisää yksikköluokka

en: Add Visitor Request
fi: Lisää vierailijapyyntö

en: Add visit Reason
fi: Lisää vierailun syy

en: Address
fi: Osoite

en: Address Information
fi: Osoitetiedot

en: Administrator
fi: Järjestelmänvalvoja

en: All
fi: Kaikki

en: All Accountants
fi: Kaikki kirjanpitäjät

en: All Committee Member
fi: Kaikki toimikunnan jäsen

en: All FAQ
fi: Kaikki UKK

en: All Gatekeeper
fi: Kaikki portinvartija

en: All Member
fi: Kaikki jäsen

en: All Members
fi: Kaikki jäsenet

en: All Month
fi: Koko kuukausi

en: All Staff Member
fi: Koko henkilöstön jäsen

en: All User
fi: Kaikki käyttäjät

en: All Users
fi: Kaikki käyttäjät

en: Alloted Slots
fi: Myönnetyt Slots

en: Allotted
fi: Jaettu

en: Allotted Start to End Date
fi: Määrätty aloituspäivämäärä

en: Allow Member To Multiple Units
fi: Salli jäsenen käyttää useita yksiköitä

en: Allow booking for multiple days
fi: Salli varaus usealle päivälle

en: Already booking this facility Between this date.
fi: Tämän laitoksen varaaminen jo tämän päivämäärän välisenä aikana.

en: Already booking this facility Between this time.
fi: Varataan jo tämä laitos Välillä tämän ajan.

en: Alt . Mobile Number
fi: Alt . Matkapuhelinnumero

en: Alt Mobile Number
fi: Vaihtoehtoinen matkapuhelinnumero

en: Amount
fi: Määrä

en: Amount After Discount
fi: Summa alennuksen jälkeen

en: Amount Charge
fi: Maksun määrä

en: Announcement
fi: Ilmoitus

en: Apartment Address
fi: Huoneiston osoite

en: Apartment Logo
fi: Huoneiston logo

en: Apartment Management
fi: Asunnon hallinta

en: Apartment Management System
fi: Asunnonhallintajärjestelmä

en: Apartment Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete housing society or neighborhood maintenance tasks. It has different user roles like Admin, Resident members, Gatekeeper and Accountant Users.
fi: Wordpress-liitännäisen asunnonhallintajärjestelmä on ihanteellinen tapa hallita kokonaisia taloyhtiöiden tai kaupunginosien ylläpitotehtäviä. Sillä on erilaisia käyttäjärooleja, kuten Admin, Resident-jäsenet, Gatekeeper ja Accountant Users.

en: Apartment Name
fi: Asunnon nimi

en: Apartment Number
fi: Asunnon numero

en: Apartment Type
fi: Huoneistotyyppi

en: Approve
fi: Hyväksyä

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Approved Facility Template
fi: Hyväksytty laitosmalli

en: Approved Notice
fi: Hyväksytty ilmoitus

en: Approved Visitor Request Email Template
fi: Hyväksytty vierailijapyyntösähköpostimalli

en: Approved Visitor Request Template
fi: Hyväksytty vierailijapyyntömalli

en: Apr
fi: huhtikuu

en: April
fi: huhtikuu

en: Are you sure want to delete this record?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tietueen?

en: Are you sure you want to delete this record?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tietueen?

en: Asset
fi: Omaisuus

en: Asset Category
fi: Omaisuusluokka

en: Asset Cost
fi: Omaisuuden kustannukset

en: Asset Details
fi: Omaisuuden tiedot

en: Asset Information
fi: Omaisuuden tiedot

en: Asset List
fi: Omaisuusluettelo

en: Asset Name
fi: Omaisuuden nimi

en: Asset No
fi: Omaisuus nro

en: Asset Number
fi: Omaisuuden numero

en: Asset inserted successfully
fi: Omaisuuden lisäys onnistui

en: Asset updated successfully.
fi: Omaisuuden päivitys onnistui.

en: Asset/ Inventory Tracker
fi: Omaisuuden/varaston seuranta

en: Assets
fi: Omaisuus

en: Assets & Inventory
fi: Omaisuus ja varasto

en: Assets / Inventory Tracker
fi: Omaisuus / Inventory Tracker

en: Assets Category
fi: Omaisuusluokka

en: Assign Gate
fi: Määritä portti

en: Assign Parking Slot Template
fi: Määritä pysäköintipaikkamalli

en: Assign Slot
fi: Määritä paikka

en: Assign Slot Details
fi: Määritä paikan tiedot

en: Assign Slot Email Template
fi: Määritä Slot-sähköpostimalli

en: Assign Slot Information
fi: Määritä paikkatiedot

en: Assign Slot Link
fi: Määritä paikkalinkki

en: Assigned Gate
fi: Osoitettu portti

en: Aug
fi: elokuu

en: August
fi: elokuu

en: Australian Dollar
fi: Australian dollari

en: Authentication Key
fi: Todennusavain

en: Available
fi: Saatavilla

en: Back to wp-admin
fi: Takaisin wp-adminiin

en: Badge ID
fi: Merkkitunnus

en: Bank Details
fi: Pankkitiedot

en: Bank Name
fi: Pankin nimi

en: Bank Transfer
fi: Pankkisiirto

en: Bill Date
fi: Laskun päivämäärä

en: Billing Period
fi: Laskutuskausi

en: Book For
fi: Varaa varten

en: Book For Activity
fi: Kirja toimintaan

en: Booked
fi: Varattu

en: Booked User Name
fi: Varattu käyttäjätunnus

en: Booking Charge
fi: Varausmaksu

en: Booking Charges
fi: Varausmaksut

en: Booking Date
fi: Varaus päivämäärä

en: Booking Facilities
fi: Varauspalvelut

en: Booking Facility
fi: Varauspalvelu

en: Booking Facility Details
fi: Varauspalvelun tiedot

en: Booking For From Date
fi: Varaus päivämäärästä alkaen

en: Booking For From Time
fi: Varaus ajoissa

en: Booking For To Date
fi: Varaus tähän päivään mennessä

en: Booking For To Time
fi: Ajanvaraus

en: Booking Status
fi: Varauksen tila

en: Brazilian Real
fi: Brasilian real

en: Building
fi: Rakennus

en: Building Block
fi: Rakennuspalikka

en: Building By Unit
fi: Rakentaminen yksikön mukaan

en: Building Category
fi: Rakennusluokka

en: Building Information
fi: Rakennustiedot

en: Building Member
fi: Rakennusjäsen

en: Building Name
fi: rakennuksen nimi

en: Building Units
fi: Rakennusyksiköt

en: Building Units settings
fi: Rakennusyksiköiden asetukset

en: Building/Group
fi: Rakennus/ryhmä

en: By Date
fi: Päivämäärän mukaan

en: By Hour
fi: Tuntien mukaan

en: COMPOUND:
fi: YHDISTE:

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Canadian Dollar
fi: Kanadan dollari

en: Cancel
fi: Peruuttaa

en: Card
fi: Kortti

en: Care Taker
fi: Hoitaja

en: Cash
fi: Käteinen raha

en: Category
fi: Kategoria

en: Category Name
fi: Kategorian nimi

en: Category:
fi: Kategoria:

en: Charge Calculate By
fi: Maksun laskentaperuste

en: Charge Calculate By
fi: Maksun laskentaperuste

en: Charge Deleted successfully.
fi: Veloitus poistettu onnistuneesti

en: Charge End Date
fi: Veloituksen päättymispäivä

en: Charge Per
fi: Maksu Per

en: Charge Period
fi: Latausaika

en: Charge Saved successfully.
fi: Lataus tallennettu onnistuneesti

en: Charge Start Date
fi: Latauksen alkamispäivä

en: Charge Type
fi: Latauksen tyyppi

en: Charge Updated successfully.
fi: Lataus päivitetty onnistuneesti.

en: Charges
fi: Maksut

en: Charges Amount
fi: Maksujen määrä

en: Charges Entry Label
fi: Maksujen merkintätarra

en: Charges Information
fi: Maksutiedot

en: Charges Name
fi: Maksujen nimi

en: Charges Payment
fi: Maksut Maksu

en: Charges Types
fi: Maksutyypit

en: Charges type
fi: Maksutyyppi

en: Check In Date
fi: Saapumispäivämäärä

en: Check In Time
fi: Tarkistaa ajoissa

en: Check Out
fi: Tarkista

en: Check Out Time
fi: Lähtöaika

en: Check in Time
fi: Tarkistaa ajoissa

en: Check-In
fi: Ilmoittautua

en: Check-In Date
fi: Saapumispäivämäärä

en: Check-In Time
fi: Tarkistaa ajoissa

en: Check-Out
fi: Tarkista

en: Check-Out Time
fi: Checkout aika

en: Checked Out successfully
fi: Uloskirjautuminen onnistui

en: Checkin
fi: Ilmoittautua

en: Checkout
fi: Tarkista

en: Cheque
fi: Tarkistaa

en: Choose Gate
fi: Valitse portti

en: City
fi: Kaupunki

en: Close
fi: kiinni

en: Close Complaint
fi: Sulje valitus

en: Close Maintenance Request
fi: Sulje huoltopyyntö

en: Close Request
fi: Sulje pyyntö

en: Closed
fi: Suljettu

en: Comment
fi: Kommentti

en: Commercial
fi: kaupallinen

en: Commercial Unit
fi: Kaupallinen yksikkö

en: Commitee Member
fi: Komitean jäsen

en: Committee Member
fi: Komitean jäsen

en: Committee Members
fi: Komitean jäsenet

en: Complaint
fi: Valitus

en: Complaint By
fi: Valitus Tekijä

en: Complaint Deleted Successfully.
fi: Valitus poistettu onnistuneesti.

en: Complaint Description
fi: Valituksen kuvaus

en: Complaint Details
fi: Valituksen tiedot

en: Complaint From
fi: Valitus Lähettäjä

en: Complaint Information
fi: Valitustiedot

en: Complaint Link
fi: Valituslinkki

en: Complaint Nature
fi: Valituksen luonne

en: Complaint Status
fi: Valituksen tila

en: Complaint Title
fi: Valituksen otsikko

en: Complaint Updated Successfully.
fi: Valitus päivitetty onnistuneesti.

en: Complaint deleted successfully
fi: Valituksen poistaminen onnistui

en: Complaint inserted successfully
fi: Valitus lisätty onnistuneesti

en: Complaint inserted successfully.
fi: Valitus lisätty onnistuneesti.

en: Complaint updated successfully.
fi: Valituksen päivitys onnistui.

en: Complaints
fi: Valitukset

en: Compose
fi: Säveltää

en: Compound
fi: Yhdiste

en: Compound Details
fi: Yhdisteen tiedot

en: Compound Units
fi: Yhdistetyt yksiköt

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Contact Name
fi: Yhteyshenkilön nimi

en: Copyright ©2023 Mojoomla. All rights reserved.
fi: Copyright ©2023 Mojoomla. Kaikki oikeudet pidätetään.

en: Corporate ID
fi: Yritystunnus

en: Count
fi: Kreivi

en: Country
fi: Maa

en: Country Code
fi: Maatunnus

en: Created By
fi: Luonut

en: Created By:
fi: Luonut:

en: Created Date
fi: Luomispäivämäärä

en: Current Password
fi: Nykyinen salasana

en: Current Password & New Password should not match.
fi: Nykyinen salasana ja uusi salasana eivät saa täsmää.

en: Czech Koruna
fi: Tšekin koruna

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Dashboard
fi: Kojelauta

en: Dashboard Card setting For Accountant
fi: Kojelauta Kortin asetukset Kirjanpitäjälle

en: Dashboard Card setting For Gatekeeper
fi: Kojelaudan korttiasetukset Gatekeeperille

en: Dashboard Card setting For Members
fi: Kojelaudan korttiasetukset Jäsenille

en: Dashboard Card setting For Staff Members
fi: Kojelaudan korttiasetukset Henkilökunnan jäsenille

en: Datatable
fi: Tietotaulukko

en: Datatable Header Settings
fi: Datataulukon otsikkoasetukset

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date :
fi: Päivämäärä :

en: Date :
fi: Päivämäärä :

en: Date Format
fi: Päivämäärämuoto

en: Date Type
fi: Päivämäärän tyyppi

en: Date of Birth
fi: Syntymäaika

en: Date of birth
fi: Syntymäaika

en: Day
fi: Päivä

en: Deactive Suggestion
fi: Ei käytössä oleva ehdotus

en: Dec
fi: joulukuuta

en: December
fi: joulukuu

en: December 12, 2017
fi: 12. joulukuuta 2017

en: Delete
fi: Poistaa

en: Delete Selected
fi: Poista valitut

en: Description
fi: Kuvaus

en: Designation
fi: Nimitys

en: Designation Name
fi: Nimitys Nimi

en: Discount Amount
fi: Alennuksen määrä

en: Discount Amount :
fi: Alennuksen määrä :

en: Do you really want to delete this record?
fi: Haluatko todella poistaa tämän tietueen?

en: Do you want to add penalty?
fi: Haluatko lisätä rangaistusta?

en: Document
fi: Asiakirja

en: Document Deleted Successfully.
fi: Asiakirjan poistaminen onnistui.

en: Document Information
fi: Asiakirjan tiedot

en: Document Inserted Successfully.
fi: Asiakirja lisätty onnistuneesti.

en: Document Submitted Date
fi: Asiakirjan lähetyspäivämäärä

en: Document Title
fi: Asiakirjan otsikko

en: Document Updated Successfully.
fi: Asiakirjan päivitys onnistui.

en: Document deleted successfully
fi: Asiakirjan poistaminen onnistui

en: Document inserted successfully
fi: Asiakirja lisätty onnistuneesti

en: Document updated successfully.
fi: Asiakirjan päivitys onnistui.

en: Documents
fi: Asiakirjat

en: Domain
fi: Verkkotunnus

en: Download
fi: ladata

en: Due Amount
fi: Erääntyvä summa

en: Due Amount :
fi: Erääntyvä määrä:

en: Edit
fi: Muokata

en: Edit Accountant
fi: Muokkaa kirjanpitäjää

en: Edit Asset
fi: Muokkaa omaisuutta

en: Edit Assets
fi: Muokkaa omaisuutta

en: Edit Assign Slot
fi: Muokkaa Määritä paikka

en: Edit Booking Facility
fi: Muokkaa varauspalvelua

en: Edit Charges
fi: Muokkaa maksuja

en: Edit Complaint
fi: Muokkaa valitusta

en: Edit Document
fi: Muokkaa asiakirjaa

en: Edit Event
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Edit Expense
fi: Muokkaa kuluja

en: Edit FAQ
fi: Muokkaa UKK

en: Edit Facility
fi: Muokkaa toimintoa

en: Edit Gatekeeper
fi: Muokkaa portinvartijaa

en: Edit Inventory
fi: Muokkaa varastoa

en: Edit Member
fi: Muokkaa jäsentä

en: Edit Notice
fi: Muokkaa ilmoitusta

en: Edit Photo Gallery
fi: Muokkaa valokuvagalleriaa

en: Edit Residential Unit
fi: Muokkaa asuinyksikköä

en: Edit Rule
fi: Muokkaa sääntöä

en: Edit Rules
fi: Muokkaa sääntöjä

en: Edit Service
fi: Muokkaa palvelua

en: Edit Slot
fi: Muokkaa paikkaa

en: Edit Staff Check-In
fi: Muokkaa henkilöstön sisäänkirjautumista

en: Edit Staff Checkin
fi: Muokkaa henkilöstön sisäänkirjautumista

en: Edit Staff Member
fi: Muokkaa henkilöstön jäsentä

en: Edit Tax
fi: Muokkaa veroa

en: Edit Visitor Request
fi: Muokkaa vierailijapyyntöä

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email Already in use
fi: Sähköpostiosoite on jo käytössä

en: Email ID
fi: Sähköposti tunnus

en: Email Subject
fi: Sähköpostin aihe

en: Email Template
fi: Sähköpostimalli

en: Email Templates
fi: Sähköpostimallit

en: Email Updated successfully
fi: Sähköposti päivitetty onnistuneesti

en: Email id Already Exist.
fi: Sähköpostitunnus on jo olemassa.

en: Email is not valid
fi: Sähköposti ei kelpaa

en: Emailid Already Exist.
fi: Sähköpostiosoite on jo olemassa.

en: Employee
fi: Työntekijä

en: Enable
fi: ota käyttöön

en: Enable Charges
fi: Ota maksut käyttöön

en: Enable Mail Notifications
fi: Ota sähköposti-ilmoitukset käyttöön

en: Enable Sandbox
fi: Ota hiekkalaatikko käyttöön

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: End Time
fi: Loppu aika

en: End Time should be greater than Start Time
fi: Päättymisajan tulee olla suurempi kuin aloitusaika

en: End Time*
fi: Loppu aika*

en: Enter New password.
fi: Syötä uusi salasana.

en: Enter correct current password.
fi: Anna oikea nykyinen salasana.

en: Enter email subject
fi: Anna sähköpostin aihe

en: Entry
fi: Sisäänpääsy

en: Envato License key
fi: Envato-lisenssiavain

en: Euro
fi: euroa

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Event Approved successfully.
fi: Tapahtuma hyväksytty.

en: Event Description
fi: Tapahtuman kuvaus

en: Event Detail
fi: Tapahtuman yksityiskohdat

en: Event Details
fi: Tapahtuman Yksityiskohdat

en: Event End Date
fi: Tapahtuman päättymispäivä

en: Event End Time
fi: Tapahtuman päättymisaika

en: Event Information
fi: Tapahtuman tiedot

en: Event Link
fi: Tapahtuman linkki

en: Event Start Date
fi: Tapahtuman alkamispäivä

en: Event Start Time
fi: Tapahtuman alkamisaika

en: Event Title
fi: Tapahtuman otsikko

en: Event deleted successfully
fi: Tapahtuman poistaminen onnistui

en: Event inserted successfully
fi: Tapahtuma lisätty onnistuneesti

en: Event inserted successfully but display After Admin Approved
fi: Tapahtuma lisätty onnistuneesti, mutta näyttöön tulee Järjestelmänvalvojan hyväksynnän jälkeen

en: Event inserted successfully.
fi: Jäsen lisätty onnistuneesti.

en: Event updated successfully.
fi: Tapahtuman päivitys onnistui.

en: Expense
fi: Kustannukset

en: Expense Deleted successfully.
fi: Kulu poistettu onnistuneesti.

en: Expense Entries
fi: Kulukirjaukset

en: Expense Information
fi: Kustannustiedot

en: Expense List
fi: Kululuettelo

en: Expense Report
fi: Kuluraportti

en: Expense Report By Month
fi: Kuluraportti kuukausittain

en: Expense Saved successfully.
fi: Kulu tallennettu onnistuneesti

en: Expense Type
fi: Kustannustyyppi

en: Expense Types
fi: Kulutyypit

en: Expense Updated successfully.
fi: Kulu päivitetty onnistuneesti.

en: Expense type
fi: Kustannustyyppi

en: Export CSV
fi: Vie CSV

en: Facilities
fi: Palvelut

en: Facility
fi: Laitos

en: Facility Approved Email Template
fi: Laitoksen hyväksymä sähköpostimalli

en: Facility Booking
fi: Tilojen varaus

en: Facility Booking Approved Successfully.
fi: Tilavaraus hyväksytty onnistuneesti.

en: Facility Booking Email Template
fi: Tilavaraussähköpostimalli

en: Facility Booking Successfully.
fi: Tilavaraus onnistui.

en: Facility Booking Template For Admin
fi: Tilavarausmalli järjestelmänvalvojalle

en: Facility Booking Template For Member
fi: Tilavarausmalli jäsenelle

en: Facility Booking Updated Successfully.
fi: Tilavaraus päivitetty onnistuneesti.

en: Facility Booking Updated successfully
fi: Tilavaraus päivitetty onnistuneesti

en: Facility Booking successfully
fi: Tilavaraus onnistui

en: Facility Charge
fi: Palvelumaksu

en: Facility Deleted Successfully.
fi: Toimisto poistettu onnistuneesti.

en: Facility Details
fi: Laitoksen tiedot

en: Facility Information
fi: Laitostiedot

en: Facility Inserted Successfully.
fi: Laitteen lisäys onnistui.

en: Facility Link
fi: Laitoslinkki

en: Facility Name
fi: Laitoksen nimi

en: Facility Updated Successfully.
fi: Toimisto päivitetty onnistuneesti.

en: Facility deleted successfully
fi: Laitteen poistaminen onnistui

en: Facility inserted successfully
fi: Toiminto lisätty onnistuneesti

en: Facility updated successfully.
fi: Laitteen päivitys onnistui.

en: Family Information
fi: Perhetiedot

en: Family Member
fi: Perheenjäsen

en: Family Type
fi: Perheen tyyppi

en: Feb
fi: helmikuuta

en: February
fi: helmikuu

en: Female
fi: Nainen

en: Finance payment
fi: Rahoitusmaksu

en: Finance/Payment
fi: Rahoitus/Maksu

en: First
fi: Ensimmäinen

en: First Name
fi: Etunimi

en: Fix Charge
fi: Korjaa lataus

en: Footer Description
fi: Alatunnisteen kuvaus

en: Footer Setting
fi: Alatunnisteen asetus

en: For entry
fi: Sisäänpääsyä varten

en: For exit
fi: Poistumiseen

en: Four Wheeler
fi: Nelipyöräinen

en: From (
fi: Lähettäjä (

en: From :
fi: Lähettäjä:

en: From:
fi: Lähettäjä:

en: Fully Paid
fi: Kokonaan maksettu

en: GATE:
fi: PORTTI:

en: GENERAL
fi: YLEISTÄ

en: GST Number
fi: GST-numero

en: GST Number / Vat Number / Tax number
fi: GST-numero / ALV-numero / veronumero

en: Gallery
fi: Galleria

en: Gate
fi: Portti

en: Gate Name
fi: Portin nimi

en: Gate inserted successfully
fi: Portti lisätty onnistuneesti

en: Gate updated successfully.
fi: Portti päivitetty onnistuneesti.

en: Gatekeeper
fi: Portinvartija

en: Gatekeeper Access Right
fi: Portinvartijan pääsyoikeus

en: Gatekeeper Deleted Successfully.
fi: Portinvartija poistettu onnistuneesti.

en: Gatekeeper Information
fi: Portinvartijan tiedot

en: Gatekeeper Inserted Successfully.
fi: Portinvartija lisätty onnistuneesti.

en: Gatekeeper Updated Successfully.
fi: Portinvartija päivitetty onnistuneesti.

en: Gatekeeper deleted successfully
fi: Portinvartijan poistaminen onnistui

en: Gatekeeper inserted successfully.
fi: Portinvartijan lisäys onnistui.

en: Gatekeeper updated successfully.
fi: Portinvartijan päivitys onnistui.

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: General Setting
fi: Yleinen asetus

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Generate Invoice Email Template
fi: Luo laskun sähköpostimalli

en: Generate Invoice Template
fi: Luo laskumalli

en: Go
fi: Mennä

en: Grand Total :
fi: Loppusumma :

en: Graph
fi: Kaavio

en: Group
fi: Ryhmä

en: Half Yearly
fi: Puolivuosittain

en: Header
fi: Otsikko

en: Hong Kong Dollar
fi: Hongkongin dollari

en: Hour
fi: Tunnin

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: I Half
fi: I Puoli

en: ID Number
fi: Tunnusnumero

en: IFSC Code
fi: IFSC koodi

en: II Half
fi: II puolikas

en: INVOICE
fi: LASKU

en: Id Number
fi: Id Numero

en: If you want to generate recurring invoices every month until the charge end date. so Please enable checkbox.
fi: Jos haluat luoda toistuvia laskuja joka kuukausi veloituksen päättymispäivään asti. joten Ota valintaruutu käyttöön.

en: If your operator supports multiple routes then give one route name. Eg: route=1 for promotional, route=4 for transactional SMS.
fi: Jos operaattorisi tukee useita reittejä, anna yksi reitin nimi. Esim.: reitti=1 mainoskampanjalle, reitti=4 tapahtumatekstiviestille.

en: Image
fi: Kuva

en: Image URL
fi: Kuvan URL-osoite

en: Import CSV
fi: Tuo CSV

en: Import Data
fi: Tuo tiedot

en: Import User CSV Successfully Uploaded.
fi: Tuo käyttäjän CSV lähetetty onnistuneesti.

en: Inbox
fi: Saapuneet

en: Income
fi: Tulo

en: Income & Expense
fi: Tulot & Kulut

en: Income & Expense Graph
fi: Tulo- ja kulukaavio

en: Income & Expense Report
fi: Tulo- ja kuluraportti

en: Income List
fi: Tuloluettelo

en: Income Report
fi: Tuloraportti

en: Income-Expense Report
fi: Tulo-kuluraportti

en: Indian Rupee
fi: Intian rupia

en: Individual
fi: Yksilöllinen

en: Indonesian rupiah
fi: Indonesian rupia

en: Inventory
fi: Varasto

en: Inventory Category
fi: Varaston luokka

en: Inventory Category Name
fi: Varastoluokan nimi

en: Inventory Details
fi: Varaston tiedot

en: Inventory Information
fi: Varaston tiedot

en: Inventory List
fi: Inventaario lista

en: Inventory Name
fi: Varaston nimi

en: Inventory inserted successfully
fi: Varaston lisäys onnistui

en: Inventory updated successfully.
fi: Varaston päivitys onnistui.

en: Invoice
fi: Lasku

en: Invoice Deleted successfully.
fi: Laskun poistaminen onnistui.

en: Invoice Entries
fi: Laskujen kirjaukset

en: Invoice No
fi: Lasku nro

en: Invoice No.
fi: Lasku nro

en: Invoice Number
fi: Laskun numero

en: Invoice Option
fi: Laskuvaihtoehto

en: Invoice Payment
fi: Laskun maksu

en: Invoice Payment Receipt
fi: Laskun maksukuitti

en: Invoice Prefix
fi: Laskun etuliite

en: Invoice Setting
fi: Laskuasetus

en: Invoice penalty Settings
fi: Laskun sakkoasetukset

en: Invoices
fi: Laskut

en: Israeli New Sheqel
fi: Israelin uusi sekeli

en: Jan
fi: tammikuu

en: January
fi: tammikuu

en: Japanese Yen
fi: Japanin jeniä

en: Jul
fi: heinäkuuta

en: July
fi: heinäkuu

en: Jun
fi: kesäkuuta

en: June
fi: kesäkuuta

en: Kenyan shilling
fi: Kenian šillinki

en: Last
fi: Kestää

en: Last 12 Months
fi: Viimeiset 12 kuukautta

en: Last 3 Months
fi: Viimeiset 3 kuukautta

en: Last 6 Months
fi: Viimeiset 6 kuukautta

en: Last Month
fi: Viime kuukausi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Week
fi: Viime viikko

en: Last Year
fi: Viime vuonna

en: Lease Agreement
fi: Vuokrasopimus

en: Licence Settings
fi: Lisenssiasetukset

en: License Information
fi: Lisenssitiedot

en: License Setting
fi: Lisenssiasetus

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log Out
fi: Kirjautua ulos

en: Login Link
fi: Kirjautumislinkki

en: Login Page
fi: Sisäänkirjautumissivu

en: Login Page Link
fi: Kirjautumissivun linkki

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
fi: Kirjautuminen epäonnistui: Annoit väärän käyttäjätunnuksen tai salasanan, yritä uudelleen.

en: Logout
fi: Kirjautua ulos

en: Mail Templates
fi: Sähköpostimallit

en: Maintenance
fi: Huolto

en: Maintenance Charges
fi: Ylläpitomaksut

en: Maintenance Request
fi: Huoltopyyntö

en: Malaysian Ringgit
fi: Malesian ringgit

en: Male
fi: Uros

en: Manage Gate
fi: Hallitse porttia

en: Manage Gates
fi: Hallitse portteja

en: Manage Gates Information
fi: Hallitse Gates-tietoja

en: Management Access Right
fi: Hallinto-oikeus

en: Mar
fi: maaliskuu

en: March
fi: maaliskuuta

en: Max. 160 Character
fi: Max. 160 merkkiä

en: May
fi: saattaa

en: Measurement
fi: Mittaus

en: Measurement Charge
fi: Mittausmaksu

en: Member
fi: Jäsen

en: Member Access Right
fi: Jäsenen käyttöoikeus

en: Member Active Successfully
fi: Jäsen aktiivinen onnistuneesti

en: Member Approval
fi: Jäsenten hyväksyntä

en: Member Approval Setting
fi: Jäsenten hyväksymisasetus

en: Member Approved by Admin Template
fi: Järjestelmänvalvojamallin hyväksymä jäsen

en: Member Become committee Template
fi: Jäseneksi tulee komitea -malli

en: Member Become from committee member
fi: Jäsen Ryhdy toimikunnan jäseneksi

en: Member By Building
fi: Jäsen rakennuksen mukaan

en: Member By Building Report
fi: Jäsen rakennuksen mukaan

en: Member Category
fi: Jäsenluokka

en: Member Category Name
fi: Jäsenluokan nimi

en: Member Deleted Successfully.
fi: Jäsen poistettu onnistuneesti.

en: Member Details
fi: Jäsenen tiedot

en: Member History
fi: Jäsenhistoria

en: Member ID Proof-1
fi: Jäsentodistus-1

en: Member Image
fi: Jäsenkuva

en: Member Information
fi: Jäsentiedot

en: Member Inserted Successfully.
fi: Jäsen lisätty onnistuneesti.

en: Member Name
fi: Jäsen nimi

en: Member Registration
fi: Jäsenrekisteröinti

en: Member Removed from committee member
fi: Jäsen poistettu valiokunnan jäsenestä

en: Member Type
fi: Jäsentyyppi

en: Member Updated Successfully.
fi: Jäsen päivitetty onnistuneesti.

en: Member in Building
fi: Rakennuksen jäsen

en: Member inserted successfully
fi: Jäsen lisätty onnistuneesti

en: Member updated successfully.
fi: Jäsen päivitetty onnistuneesti.

en: Members
fi: Jäsenet

en: Members By Building
fi: Jäsenet rakennuksen mukaan

en: Menu
fi: Valikko

en: Message
fi: Viesti

en: Message Comment
fi: Viesti Kommentti

en: Message Content
fi: Viestin sisältö

en: Message Details
fi: Viestin tiedot

en: Message For
fi: Viesti For

en: Message Link
fi: Viesti linkki

en: Message Received Template
fi: Viesti vastaanotettu -malli

en: Message Sent Successfully!
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti!

en: Message To
fi: Viesti Vastaanottaja

en: Message deleted successfully
fi: Viesti poistettu onnistuneesti

en: Message sent successfully
fi: Viesti lähetetty onnistuneesti

en: Messages
fi: Viestit

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Middle Name
fi: Toinen nimi

en: Mobile No.
fi: Kännykkänumero.

en: Mobile Number
fi: Matkapuhelinnumero

en: Month
fi: Kuukausi

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Must be enter percentage value like 5
fi: On annettava prosenttiarvo, kuten 5

en: My Profile
fi: Profiilini

en: Name
fi: Nimi

en: Name & Email ID
fi: Nimi & Sähköposti ID

en: Name Of Admin
fi: Adminin nimi

en: Name Of Apartment
fi: Asunnon nimi

en: Name Of Receiver
fi: Vastaanottajan nimi

en: Name Of Sender
fi: Lähettäjän nimi

en: Name of Member
fi: Jäsenen nimi

en: Nature
fi: Luonto

en: Nature:
fi: Luonto:

en: Net Profit
fi: Nettotulo

en: New Password
fi: uusi salasana

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden-Seelannin dollari

en: New password and Confirm password does not match.
fi: Uusi salasana ja Vahvista salasana eivät täsmää.

en: Next
fi: Seuraava

en: Nigerian Naira
fi: Nigerialainen Naira

en: No
fi: Ei

en: No Any Gates.
fi: Ei mitään portteja.

en: No Document
fi: Ei asiakirjaa

en: No FAQ found
fi: FAQ:ta ei löytynyt

en: No FAQ found in Trash
fi: Roskakorista ei löydy UKK:ta

en: No Photo Gallery found
fi: Valokuvagalleriaa ei löytynyt

en: No Photo Gallery found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt valokuvagalleriaa

en: No Records Found !
fi: Merkintöjä ei löydy !

en: No Title
fi: Ei otsikkoa

en: No data available in table
fi: Ei tietoja saatavilla taulukossa

en: No matching records found
fi: Vastaavia tietueita ei löytynyt

en: No rules found
fi: Sääntöjä ei löytynyt

en: No rules found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt sääntöjä

en: No.
fi: Ei.

en: No. of Amount
fi: Määrän nro

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: Not Approved
fi: Hylätty

en: NotApproved Notice
fi: Ei hyväksytty ilmoitus

en: Notes
fi: Huomautuksia

en: Notice
fi: Ilmoitus

en: Notice & Event Approved by admin
fi: Ilmoituksen ja tapahtuman järjestelmänvalvojan hyväksymä

en: Notice And Event
fi: Ilmoitus ja tapahtuma

en: Notice Approved successfully
fi: Ilmoitus Hyväksytty onnistuneesti

en: Notice Category
fi: Ilmoituksen luokka

en: Notice Content
fi: Huomaa sisältö

en: Notice Details
fi: Ilmoituksen tiedot

en: Notice End Date
fi: Ilmoituksen päättymispäivämäärä

en: Notice Information
fi: Ilmoitustiedot

en: Notice Link
fi: Ilmoitus linkki

en: Notice Start Date
fi: Ilmoituksen alkamispäivämäärä

en: Notice Title
fi: Ilmoituksen otsikko

en: Notice Title:
fi: Ilmoituksen otsikko:

en: Notice Type
fi: Ilmoituksen tyyppi

en: Notice Type:
fi: Ilmoituksen tyyppi:

en: Notice Valid Date
fi: Ilmoitus Voimassaolopäivä

en: Notice deleted successfully
fi: Ilmoituksen poistaminen onnistui

en: Notice inserted successfully
fi: Ilmoitus lisätty onnistuneesti

en: Notice inserted successfully but display After Admin Approved
fi: Ilmoitus lisätty onnistuneesti, mutta näytetään järjestelmänvalvojan hyväksynnän jälkeen

en: Notice inserted successfully.
fi: Ilmoitus lisätty onnistuneesti.

en: Notice updated successfully.
fi: Ilmoituksen päivitys onnistui.

en: Notices
fi: Ilmoitukset

en: Notification
fi: Ilmoitus

en: Nov
fi: marraskuu

en: November
fi: marraskuu

en: Number Of Member
fi: Jäsenten lukumäärä

en: Number Of Members By Building
fi: Jäsenmäärä rakennuksen mukaan

en: Number Of Unit
fi: Yksikön lukumäärä

en: Occupied
fi: Miehitetty

en: Occupied By
fi: Miehitetty

en: Occupied Date
fi: Varattu päivämäärä

en: Occupied From Date
fi: Varattu päivämäärästä lähtien

en: Occupied History
fi: Miehitetty historia

en: Occupied Information
fi: Varatut tiedot

en: Occupied To Date
fi: Miehitetty tähän päivään mennessä

en: Occupied Units
fi: Miehitetyt yksiköt

en: Oct
fi: lokakuu

en: October
fi: lokakuu

en: Office
fi: Toimisto

en: Official Phone Number
fi: Virallinen puhelinnumero

en: On Hold
fi: Pidossa

en: On Hold Complaint
fi: Odotusvalitus

en: On Hold Maintenance Request
fi: Pidätetty huoltopyyntö

en: On Hold Request
fi: Odotuspyyntö

en: On Hold Suggestion
fi: Odotusehdotus

en: One Member
fi: Yksi jäsen

en: One Time
fi: Kerran

en: Only CSV file are allow.
fi: Vain CSV-tiedostot ovat sallittuja.

en: Only jpg,jpeg,png File allowed
fi: Vain jpg, jpeg, png tiedosto sallittu

en: Open
fi: Avata

en: Open Complaint
fi: Avaa valitus

en: Open Maintenance Request
fi: Avaa huoltopyyntö

en: Open Request
fi: Avaa pyyntö

en: Open Suggestion
fi: Avaa ehdotus

en: Other
fi: muu

en: Other Document
fi: Muu asiakirja

en: Other Information
fi: Muita tietoja

en: Other Logo(Invoice, Mail)
fi: Muu logo (lasku, posti)

en: OwnData
fi: Omat tiedot

en: Owner
fi: Omistaja

en: Owner Family
fi: Omistajan perhe

en: Owner's Information
fi: Omistajan tiedot

en: Paid
fi: Maksettu

en: Paid Amount
fi: Maksettu summa

en: Paid Amount :
fi: Maksettu summa :

en: Paid Invoice Email Template
fi: Maksetun laskun sähköpostimalli

en: Paid Invoice Template
fi: Maksetun laskun malli

en: Parent Item:
fi: Päätuote:

en: Parking Management
fi: Pysäköintihallinto

en: Parking Manager
fi: Pysäköintipäällikkö

en: Parking Slots
fi: Pysäköintipaikat

en: Partially Paid
fi: Osittain maksettu

en: Password
fi: Salasana

en: Payment By
fi: Maksutapa

en: Payment Date
fi: Maksupäivä

en: Payment History
fi: maksuhistoria

en: Payment Link
fi: Maksulinkki

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Payment Report
fi: Maksuraportti

en: Payment Status
fi: Maksun tilanne

en: Payment Successfully.
fi: Maksu onnistui.

en: Payment Type
fi: Maksutapa

en: Payments Status
fi: Maksujen tila

en: Paypal Email Id
fi: Paypal sähköpostitunnus

en: Paypal Setting
fi: Paypal-asetus

en: Penalty Charge %
fi: Rangaistusmaksu %

en: Penalty Days
fi: Rangaistuspäivät

en: Pending
fi: Odottaa

en: Period
fi: Kausi

en: Philippine Peso
fi: Filippiinien peso

en: Phone
fi: Puhelin

en: Photo
fi: Kuva

en: Photo Gallery
fi: Kuvagalleria

en: Please Add Paid Amount.
fi: Ole hyvä ja lisää maksettu summa.

en: Please Enter the Visitor Name.
fi: Anna vierailijan nimi.

en: Please Enter the Visitor's Name.
fi: Anna vierailijan nimi.

en: Please Select Atleast One Image.
fi: Valitse vähintään yksi kuva.

en: Please Select Atleast One Record
fi: Valitse vähintään yksi tietue

en: Please Select Gate.
fi: Ole hyvä ja valitse portti.

en: Please select at least one record.
fi: Valitse vähintään yksi tietue.

en: Please select atleast one users to reply
fi: Valitse vähintään yksi käyttäjä vastaamaan

en: Polish Zloty
fi: Puolan zloty

[ctx: Post Type General Name]
en: Photo Gallery
fi: Kuvagalleria

[ctx: Post Type General Name]
en: Society Rules
fi: Seuran säännöt

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Photo Gallery
fi: Kuvagalleria

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Society Rules
fi: Seuran säännöt

en: Pound Sterling
fi: Ison-Britannian punta

en: Previous
fi: Edellinen

en: Print
fi: Tulosta

en: Print Detail
fi: Tulosta tiedot

en: Print Details
fi: Tulosta tiedot

en: Print Payment Receipt
fi: Tulosta maksukuitti

en: Problems with user
fi: Ongelmia käyttäjän kanssa

en: Processing
fi: Käsittely

en: Processing...
fi: Käsitellään...

en: Profile
fi: Profiili

en: Profile Updated Successfully.
fi: Profiili päivitetty onnistuneesti.

en: Proposal
fi: Ehdotus

en: Provider
fi: Palveluntarjoaja

en: Purchase Date
fi: Ostopäivä

en: Qualification
fi: Pätevyys

en: Quantity
fi: Määrä

en: Quantity
fi: Määrä

en: Quarter I
fi: Neljännes I

en: Quarter II
fi: vuosineljännes II

en: Quarter III
fi: Neljännes III

en: Quarter IV
fi: Neljännes IV

en: Quarterly
fi: Neljännesvuosittain

en: Qulification
fi: Pätevyys

en: REASON FOR VISIT:
fi: SYY KÄYNNISSÄ:

en: Reason For Visit
fi: Vierailun syy

en: Reason Name
fi: Syy Nimi

en: Receiver
fi: Vastaanotin

en: Record Updated Successfully.
fi: Levy päivitetty onnistuneesti.

en: Record deleted successfully
fi: Tietueen poistaminen onnistui

en: Record inserted successfully
fi: Tietueen lisäys onnistui

en: Record updated successfully
fi: Tietueen päivitys onnistui

en: Record updated successfully.
fi: Tietueen päivitys onnistui.

en: Records Not Found
fi: Tietueita ei löydy

en: Records not found.
fi: Tietueita ei löydy.

en: Registration Email Template
fi: Rekisteröintisähköpostimalli

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Remove
fi: Poista

en: Reply
fi: Vastaa

en: Reply By :
fi: Vastaa kirjoittaja:

en: Reply By :
fi: Vastaa kirjoittaja:

en: Reply To :
fi: Vastata :

en: Reply To :
fi: Vastata :

en: Report
fi: Raportoi

en: Report Complaint
fi: Ilmoita valitus

en: Reports
fi: Raportit

en: Request
fi: Pyyntö

en: Request deleted successfully
fi: Pyynnön poistaminen onnistui

en: Required form field is missing
fi: Pakollinen lomakekenttä puuttuu

en: Residential
fi: Asuin

en: Residential Unit
fi: Asuinyksikkö

en: Residential Unit
fi: Asuinyksikkö

en: Residential Unit Deleted Successfully.
fi: Asunnon poistaminen onnistui

en: Residential Unit Information
fi: Asunnon tiedot

en: Residential Unit Inserted Successfully.
fi: Asuinyksikkö lisätty onnistuneesti.

en: Residential Unit Updated Successfully.
fi: Asunto päivitetty onnistuneesti.

en: Residential Unit inserted successfully
fi: Asuinyksikkö lisätty onnistuneesti

en: Residential Unit updated successfully.
fi: Asunnon päivitys onnistui.

en: Resolution
fi: Resoluutio

en: Route
fi: Reitti

en: Rules
fi: säännöt

en: SAVE
fi: TALLENTAA

en: SMS SETTING INFORMATION
fi: SMS-ASETUSTIEDOT

en: SMS Setting
fi: SMS-asetus

en: SMS Setting Information
fi: SMS-asetustiedot

en: SMS Settings Updated Successfully.
fi: Tekstiviestiasetukset päivitetty onnistuneesti.

en: SMS Text
fi: SMS teksti

en: Save
fi: Tallentaa

en: Save Charges
fi: Tallenna kuluja

en: Save Charges & Create Invoice
fi: Tallenna kuluja ja luo lasku

en: Save Charges & Update Invoice
fi: Tallenna kulut ja päivitä lasku

en: Save Complaint
fi: Tallenna valitus

en: Save Facility
fi: Tallenna toiminto

en: Save Service
fi: Tallenna palvelu

en: Save Tax
fi: Säästä vero

en: Schedule Complaint
fi: Aikataulu valitus

en: Schedule Maintenance Request
fi: Aikataulu huoltopyyntö

en: Schedule Request
fi: Aikataulupyyntö

en: Schedule Suggestion
fi: Aikatauluehdotus

en: Scheduled
fi: Aikataulutettu

en: Search
fi: Hae

en: Search FAQ
fi: Hae FAQ

en: Search Photo Gallery
fi: Hae valokuvagalleriaan

en: Search Rules
fi: Hakusäännöt

en: Search for Users...
fi: Etsi käyttäjiä...

en: Search...
fi: Hae...

en: Select
fi: Valitse

en: Select A Facility To Book
fi: Valitse varattava tila

en: Select Activity
fi: Valitse Toiminto

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Apartment Type
fi: Valitse huoneistotyyppi

en: Select Asset Category
fi: Valitse omaisuusluokka

en: Select Building
fi: Valitse Rakennus

en: Select CSV File
fi: Valitse CSV-tiedosto

en: Select Category
fi: Valitse kategoria

en: Select Compound
fi: Valitse Yhdiste

en: Select Country
fi: Valitse maa

en: Select Currency
fi: Valitse Valuutta

en: Select Date Format
fi: Valitse Päivämäärän muoto

en: Select Designation
fi: Valitse Nimitys

en: Select Expense Type
fi: Valitse Kulutyyppi

en: Select Facility
fi: Valitse Laitteisto

en: Select Facility Category
fi: Valitse Kiinteistöluokka

en: Select Facility To Book
fi: Valitse varattava tila

en: Select Family Type
fi: Valitse Perhetyyppi

en: Select Image
fi: Valitse Kuva

en: Select Inventory Category
fi: Valitse varastoluokka

en: Select Invoice Option
fi: Valitse Laskutusvaihtoehto

en: Select Login Page
fi: Valitse Kirjautumissivu

en: Select Member
fi: Valitse Jäsen

en: Select Member Type
fi: Valitse Jäsentyyppi

en: Select Message Service
fi: Valitse Viestipalvelu

en: Select Occupied By
fi: Valitse käytössä

en: Select Profile
fi: Valitse CSV-tiedosto

en: Select Profile Picture
fi: Valitse Profiilikuva

en: Select Reason
fi: Valitse Syy

en: Select Slot
fi: Valitse Slot

en: Select Staff Category
fi: Valitse henkilöstöluokka

en: Select Staff Member
fi: Valitse Henkilökunnan jäsen

en: Select Tax
fi: Valitse Vero

en: Select Unit
fi: Valitse Yksikkö

en: Select Unit Category
fi: Valitse Yksikköluokka

en: Select Unit Name
fi: Valitse yksikön nimi

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Select user to reply
fi: Valitse käyttäjä vastaamaan

en: Select users to reply
fi: Valitse käyttäjät, jotka haluavat vastata

en: Send
fi: Lähettää

en: Send Mail To Accountant
fi: Lähetä postia kirjanpitäjälle

en: Send Mail To Gatekeeper
fi: Lähetä postia Gatekeeperille

en: Send Mail To Member
fi: Lähetä sähköpostia jäsenelle

en: Send Mail To Staff Member
fi: Lähetä sähköpostia henkilökunnan jäsenelle

en: Send Message
fi: Lähetä viesti

en: Send SMS
fi: Lähetä tekstiviesti

en: Sender
fi: Lähettäjä

en: Sender Name
fi: Lähettäjän nimi

en: SenderID
fi: Lähettäjän ID

en: Sent
fi: Lähetetty

en: Sep
fi: syyskuu

en: September
fi: syyskuu

en: Service
fi: Palvelu

en: Service Details
fi: Palvelun tiedot

en: Service Information
fi: Palvelun tiedot

en: Service Name
fi: palvelun nimi

en: Service Provider
fi: Palveluntarjoaja

en: Service Provider Name
fi: Palveluntarjoajan nimi

en: Service deleted successfully
fi: Palvelu poistettu onnistuneesti

en: Service inserted successfully
fi: Palvelu lisätty onnistuneesti

en: Service updated successfully.
fi: Palvelu päivitetty onnistuneesti.

en: Services
fi: Palvelut

en: Services & Facility
fi: Palvelu ja tilat

en: Setup Wizard
fi: Ohjattu asennustoiminto

en: Show
fi: Näytä

en: Show on calendar
fi: Näytä kalenterissa

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fi: Näytetään 0 - 0 / 0 merkintää

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fi: Näytetään _START_ - _END_ _TOTAL_ merkinnästä

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Skills
fi: Taidot

en: Slot
fi: Aukko

en: Slot Assign inserted successfully
fi: Slot Assign lisätty onnistuneesti

en: Slot Assign updated successfully.
fi: Slot Assign päivitetty onnistuneesti.

en: Slot Details
fi: Slotin tiedot

en: Slot Information
fi: Slotin tiedot

en: Slot Name
fi: Paikan nimi

en: Slot Type
fi: Paikan tyyppi

en: Slot deleted successfully
fi: Paikka poistettiin onnistuneesti

en: Slot inserted successfully
fi: Paikka lisätty onnistuneesti

en: Slot updated successfully.
fi: Paikka päivitetty onnistuneesti.

en: Slots
fi: peliautomaatit

en: Society Rules
fi: Seuran säännöt

en: Society Rules List
fi: Seuran sääntöluettelo

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG & GIF files are allowed!.
fi: Valitettavasti vain JPG-, JPEG-, PNG- ja GIF-tiedostot ovat sallittuja!.

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG And GIF files are allowed.
fi: Valitettavasti vain JPG-, JPEG-, PNG- ja GIF-tiedostot ovat sallittuja.

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed
fi: Valitettavasti vain JPG-, pdf-, docs.-, JPEG-, PNG- ja GIF-tiedostot ovat sallittuja

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
fi: Valitettavasti vain JPG-, pdf-, docs.-, JPEG-, PNG- ja GIF-tiedostot ovat sallittuja.

en: Sorry, only JPG, pdf,docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
fi: Valitettavasti vain JPG-, pdf-, docs.-, JPEG-, PNG- ja GIF-tiedostot ovat sallittuja.

en: Sorry, that username already exists!
fi: Anteeksi, tuo käyttäjänimi on jo käytössä!

en: Sorry, the username you entered is not valid
fi: Anteeksi, antamasi käyttäjätunnus ei kelpaa

en: Source
fi: Lähde

en: South African Rand
fi: Etelä-Afrikan rand

en: Square Feet
fi: Neliöjalkaa

en: Square Meter
fi: Neliömetri

en: Staff
fi: Henkilökunta

en: Staff Category
fi: Henkilökunnan luokka

en: Staff Category Name
fi: Henkilöstön luokan nimi

en: Staff Check-In
fi: Henkilökunnan sisäänkirjautuminen

en: Staff Check-In Information
fi: Henkilökunnan sisäänkirjautumistiedot

en: Staff Checkin
fi: Henkilökunnan sisäänkirjautuminen

en: Staff Checkin Details
fi: Henkilökunnan sisäänkirjautumistiedot

en: Staff Management
fi: Henkilöstöhallinto

en: Staff Member
fi: Henkilökunnan jäsen

en: Staff Member Access Right
fi: Henkilökunnan jäsenen käyttöoikeus

en: Staff Member Deleted Successfully.
fi: Henkilökunnan jäsen poistettu onnistuneesti.

en: Staff Member Information
fi: Henkilökunnan jäsentiedot

en: Staff Member Inserted Successfully.
fi: Henkilökunnan jäsen lisätty onnistuneesti.

en: Staff Member Name
fi: Henkilökunnan jäsenen nimi

en: Staff Member Updated Successfully.
fi: Henkilökunnan jäsen päivitetty onnistuneesti.

en: Staff Member deleted successfully
fi: Työntekijän poistaminen onnistui

en: Staff Member inserted successfully.
fi: Henkilökunnan jäsen lisätty onnistuneesti.

en: Staff Member updated successfully.
fi: Henkilökunnan jäsen päivitetty onnistuneesti.

en: Staff Members
fi: Henkilökunnan jäsenet

en: Staff Request Updated successfully
fi: Henkilökunnan pyyntö päivitetty onnistuneesti

en: Staff Request deleted successfully
fi: Henkilöstöpyynnön poistaminen onnistui

en: Staff Request inserted successfully
fi: Henkilöstöpyyntö lisätty onnistuneesti

en: Staff member
fi: Henkilökunnan jäsen

en: Start Date
fi: Aloituspäivämäärä

en: Start Date To End Date
fi: Aloitus ja lopetuspäivämäärä

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: Start Time To End Time
fi: Aloitusaika päättymiseen

en: Start Time*
fi: Aloitusaika*

en: Starting Year
fi: Aloitusvuosi

en: State
fi: Osavaltio

en: Status
fi: Tila

en: Status :
fi: Tila :

en: Status :
fi: Tila :

en: Status:
fi: Tila:

en: Stripe
fi: Raita

en: Sub Total :
fi: Välisumma:

en: Subject
fi: Aihe

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submitted Date
fi: Lähetyspäivämäärä

en: Subtotal :
fi: Välisumma:

en: Suggestion
fi: Ehdotus

en: Support Staff
fi: Tukihenkilöstö

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Swift Code
fi: Swift-koodi

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin Frangi

en: System Color
fi: Järjestelmän väri

en: System Color Code :
fi: Järjestelmän värikoodi:

en: System Settings
fi: Järjestelmäasetukset

en: Taiwan New Dollar
fi: Taiwanin uusi dollari

en: Tap on above icon to add your first Record.
fi: Napauta yllä olevaa kuvaketta lisätäksesi ensimmäinen tietueesi.

en: Tax
fi: Verottaa

en: Tax Amount
fi: Vero määrä

en: Tax Amount :
fi: Vero määrä :

en: Tax Information
fi: Verotiedot

en: Tax Name
fi: Veronimi

en: Tax Title
fi: Veronimike

en: Tax deleted successfully
fi: Veron poistaminen onnistui

en: Tax inserted successfully
fi: Veron lisäys onnistui

en: Tax updated successfully.
fi: Veron päivitys onnistui.

en: Tenant
fi: Vuokralainen

en: Tenant Family
fi: Vuokralaisen perhe

en: Thai Baht
fi: Thaimaan bahti

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
fi: Näyttää olevan jokin ongelma, yritä jonkin ajan kuluttua tai ota yhteyttä osoitteeseen sales@dasinfomeida.com

en: This Month
fi: Tässä kuussa

en: This Parking Slot Allready Assigned
fi: Tämä pysäköintipaikka on jo määritetty

en: This Parking Slot Already Assigned
fi: Tämä pysäköintipaikka on jo määritetty

en: This Week
fi: Tämä viikko

en: This Year
fi: Tämä vuosi

en: Three Wheeler
fi: Kolmipyöräinen

en: Time
fi: Aika

en: Title
fi: Otsikko

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To (
fi: Vastaanottaja (

en: To :
fi: Vastaanottaja:

en: To:
fi: Vastaanottaja:

en: Today
fi: Runko

en: Today's Visitors
fi: Tämän päivän Vierailijat

en: Today's Visitors Chart
fi: Tämän päivän vierailijataulukko

en: Total
fi: Kaikki yhteensä

en: Total Amount
fi: Kokonaismäärä

en: Total Amount
fi: Kokonaismäärä

en: Total Charge
fi: Kokonaismaksu

en: Total Cost
fi: Kokonaiskustannukset

en: Total Expense
fi: Kokonaiskulut

en: Total Income
fi: Kokonaistulot

en: Total Paid Amount :
fi: Maksettu kokonaissumma:

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira

en: Two Wheeler
fi: Kaksipyöräinen

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type:
fi: Tyyppi:

en: Types Name
fi: Tyypit Nimi

en: U.S. Dollar
fi: USA: n dollari

en: UNIT CATEGORY:
fi: YKSIKKÖLUOKKA:

en: UNIT NUMBER:
fi: YKSIKKÖNUMERO:

en: Unallocated
fi: Kohdistamaton

en: Unalloted Slots
fi: Jakamattomat paikat

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Unit By Building
fi: Yksikkö rakennukselta

en: Unit Category
fi: Yksikköluokka

en: Unit Category Member
fi: Yksikköluokan jäsen

en: Unit Category Name
fi: Yksikköluokan nimi

en: Unit Documents
fi: Yksikön asiakirjat

en: Unit Measurement
fi: Yksikön mittaus

en: Unit Members
fi: Yksikön jäsenet

en: Unit Name
fi: Yksikön nimi

en: Unit Size
fi: Yksikön koko

en: Unit is already Occupied.
fi: Yksikkö on jo varattu.

en: Unit name
fi: Yksikön nimi

en: United Arab Emirates dirham
fi: Yhdistyneiden arabiemiirikuntien dirhami

en: Units
fi: Yksiköt

en: Unoccupied
fi: Asumaton

en: Unoccupied Units
fi: Tyhjät yksiköt

en: Unpaid
fi: Palkaton

en: Update FAQ
fi: Päivitä UKK

en: Update Photo Gallery
fi: Päivitä valokuvagalleria

en: Update Rules
fi: Päivitä säännöt

en: Upload App Icon
fi: Lataa sovelluskuvake

en: Upload Document
fi: Lataa asiakirja

en: Upload Profile
fi: Lataa profiili

en: Upload image
fi: Lataa kuva

en: Use Paymaster Payment Gateways
fi: Käytä Paymaster Payment Gateway -palvelua

en: User Management
fi: Käyttäjien hallinta

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: User Role
fi: Käyttäjän rooli

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username Or Emailid Already Exist.
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite on jo olemassa.

en: Username too short. At least 4 characters is required
fi: Käyttäjätunnus liian lyhyt. Vähintään 4 merkkiä vaaditaan

en: Users
fi: Käyttäjät

en: VISIT DATE:
fi: KÄYNTIPÄIVÄMÄÄRÄ:

en: VISIT TIME:
fi: KÄYNTIAIKA:

en: Valid Date:
fi: Kelvollinen päivämäärä:

en: Vehicle Model
fi: Ajoneuvon malli

en: Vehicle Number
fi: Ajoneuvon numero

en: Vehicle Type
fi: ajoneuvotyyppi

en: Vendor Name
fi: Toimittajan nimi

en: View
fi: Näytä

en: View Accountant
fi: Näytä kirjanpitäjä

en: View Details
fi: Tarkemmat tiedot

en: View Document
fi: Näytä asiakirja

en: View Event
fi: Näytä tapahtuma

en: View FAQ
fi: Näytä UKK

en: View Gallery
fi: Näytä galleria

en: View Gatekeeper
fi: Näytä Gatekeeper

en: View Invoice
fi: Näytä lasku

en: View Member
fi: Näytä jäsen

en: View Notice
fi: Näytä ilmoitus

en: View Occupied History
fi: Näytä varattu historia

en: View Photo Gallery
fi: Näytä valokuvagalleria

en: View Rules
fi: Näytä säännöt

en: View Staff Member
fi: Näytä Henkilökunnan jäsen

en: Visit Date
fi: Vierailupäivämäärä

en: Visit Reason
fi: Vieraile Reasonissa

en: Visit Time
fi: Vierailuaika

en: Visitor Field
fi: Vierailijakenttä

en: Visitor Management
fi: Vierailijoiden hallinta

en: Visitor Name
fi: Vierailijan nimi

en: Visitor Name-ID Number-Vehicle Number
fi: Vierailijan nimi-ID-numero-ajoneuvon numero

en: Visitor Request
fi: Vierailijapyyntö

en: Visitor Request Approved Successfully
fi: Vierailijapyyntö hyväksytty

en: Visitor Request Deleted Successfully.
fi: Vierailijapyyntö poistettu onnistuneesti.

en: Visitor Request Details
fi: Vierailijapyynnön tiedot

en: Visitor Request Email Template
fi: Vierailijapyynnön sähköpostimalli

en: Visitor Request Information
fi: Vierailijapyyntötiedot

en: Visitor Request Template
fi: Vierailijapyyntömalli

en: Visitor Request inserted successfully
fi: Vierailijapyyntö lisätty onnistuneesti

en: Visitor Request updated successfully.
fi: Vierailijapyyntö päivitetty onnistuneesti.

en: Visitor request Approved successfully
fi: Vierailijapyyntö Hyväksyttiin onnistuneesti

en: Visitors
fi: Vierailijat

en: Visitors Management
fi: Vierailijoiden hallinta

en: Welcom Admin
fi: Tervetuloa Admin

en: Welcome
fi: Tervetuloa

en: Year
fi: vuosi

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Yes
fi: Joo

en: You can use following variables in the email template:
fi: Voit käyttää sähköpostimallissa seuraavia muuttujia:

en: You do not have permission to perform this operation.
fi: Sinulla ei ole lupaa suorittaa tätä toimintoa.

en: Your registration is complete. You can access system using your Email ID and password.
fi: Rekisteröitymisesi on valmis. Pääset järjestelmään sähköpostiosoitteellasi ja salasanallasi.

en: Your registration is complete. Your account will active after admin will approve.
fi: Rekisteröitymisesi on valmis. Tilisi aktivoituu, kun järjestelmänvalvoja hyväksyy.

en: Zip Code
fi: Postinumero

en: accountant
fi: kirjanpitäjä

en: administrator
fi: järjestelmänvalvoja

en: category Name
fi: Kategorian nimi

en: charge Per
fi: maksu Per

en: committee member
fi: komitean jäsen

en: email
fi: sähköposti

en: gatekeeper
fi: portinvartija

en: inventory category
fi: Varastoyksikön luokka

en: management
fi: hallinta

en: member
fi: jäsen

en: owner family
fi: omistajan perhe

en: save
fi: Tallentaa

en: square meter
fi: neliömetri

en: staffmember
fi: henkilökunnan jäsen

en: tenant
fi: vuokralainen

en: we are going to skip
fi: aiomme ohittaa

en: | Bill To
fi: Bill To
