Apartment Management System - en to cs_CZ translation catalogue (1149 entries)

en:  (Allotted)
cs_CZ:  (Přiděleno)

en:  Unit
cs_CZ:  Jednotka

en:  Unit
cs_CZ:  Jednotka

en: (Occupied)
cs_CZ: (Obsazený)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
cs_CZ: (filtrováno z celkem _MAX_ záznamů)

en: / per
cs_CZ: / za

en: 12/31/2017
cs_CZ: 31. 12. 2017

en: 31/12/2017
cs_CZ: 31. 12. 2017

en: : activate to sort column ascending
cs_CZ: : aktivujte pro řazení sloupců vzestupně

en: : activate to sort column descending
cs_CZ: : aktivujte pro řazení sloupců sestupně

en: A/C Holder Name
cs_CZ: Jméno držitele klimatizace

en: API Key
cs_CZ: Klíč API

en: APP Icon
cs_CZ: Ikona APP

en: Access Right
cs_CZ: Přistupová práva

en: Access Rights
cs_CZ: Přístupová práva

en: Account
cs_CZ: Účet

en: Account Holder Name
cs_CZ: Jméno Majitele Účtu

en: Account Information
cs_CZ: Informace o účtu

en: Account No
cs_CZ: Číslo účtu

en: Account Number
cs_CZ: Číslo účtu

en: Account Type
cs_CZ: Typ účtu

en: Accountant
cs_CZ: Účetní

en: Accountant Access Right
cs_CZ: Účetní přístupové právo

en: Accountant Deleted Successfully.
cs_CZ: Účetní úspěšně smazáno.

en: Accountant Information
cs_CZ: Účetní informace

en: Accountant Inserted Successfully.
cs_CZ: Účetní úspěšně vložen.

en: Accountant Updated Successfully.
cs_CZ: Účetní úspěšně aktualizováno.

en: Accountant deleted successfully
cs_CZ: Účetní úspěšně smazán

en: Accountant inserted successfully.
cs_CZ: Účetní úspěšně vložen.

en: Accountant updated successfully.
cs_CZ: Účetní úspěšně aktualizován.

en: Accounts
cs_CZ: Účty

en: Action
cs_CZ: Akce

en: Active
cs_CZ: Aktivní

en: Active Suggestion
cs_CZ: Aktivní sugesce

en: Activity For Facility Booking
cs_CZ: Aktivita pro rezervaci zařízení

en: Activity Name
cs_CZ: Název aktivity

en: Add
cs_CZ: Přidat

en: Add Accountant
cs_CZ: Přidat účetní

en: Add Activity
cs_CZ: Přidat aktivitu

en: Add Activity For Facility Booking
cs_CZ: Přidat aktivitu pro rezervaci zařízení

en: Add Asset
cs_CZ: Přidat aktivum

en: Add Assets
cs_CZ: Přidat aktiva

en: Add Assets Category
cs_CZ: Přidat kategorii aktiv

en: Add Assign Slot
cs_CZ: Přidat přiřadit slot

en: Add Booking Facility
cs_CZ: Přidat rezervační zařízení

en: Add Building
cs_CZ: Přidat budovu

en: Add Building Category
cs_CZ: Přidat kategorii budovy

en: Add Category
cs_CZ: Přidat kategorii

en: Add Charges
cs_CZ: Přidat poplatky

en: Add Charges Email Template
cs_CZ: Přidat šablonu e-mailu pro poplatky

en: Add Charges Template
cs_CZ: Přidat šablonu poplatků

en: Add Charges Types
cs_CZ: Přidat typy poplatků

en: Add Complaint
cs_CZ: Přidat stížnost

en: Add Complaint Email Template
cs_CZ: Přidat šablonu e-mailu pro stížnosti

en: Add Complaint For Admin
cs_CZ: Přidat stížnost pro správce

en: Add Complaint For Admin Email Template
cs_CZ: Přidat stížnost na šablonu e-mailu správce

en: Add Complaint Template
cs_CZ: Přidat šablonu stížnosti

en: Add Compound
cs_CZ: Přidejte sloučeninu

en: Add Designation
cs_CZ: Přidat označení

en: Add Document
cs_CZ: Přidat dokument

en: Add Event
cs_CZ: Přidat událost

en: Add Event Email Template
cs_CZ: Přidat šablonu e-mailu události

en: Add Event Template
cs_CZ: Přidat šablonu události

en: Add Expense
cs_CZ: Přidat výdaje

en: Add Expense Types
cs_CZ: Přidat typy výdajů

en: Add Facility
cs_CZ: Přidat zařízení

en: Add Gatekeeper
cs_CZ: Přidat Gatekeepera

en: Add Image
cs_CZ: Přidat obrázek

en: Add Income
cs_CZ: Přidat příjem

en: Add Inventory
cs_CZ: Přidat inventář

en: Add Inventory Unit Category
cs_CZ: Přidat kategorii jednotky inventáře

en: Add Invoice
cs_CZ: Přidat fakturu

en: Add Member
cs_CZ: Přidat člena

en: Add Message
cs_CZ: Přidat zprávu

en: Add More Entry
cs_CZ: Přidat další položku

en: Add More Gate
cs_CZ: Přidat další bránu

en: Add More Unit
cs_CZ: Přidat další jednotku

en: Add New
cs_CZ: Přidat nový

en: Add New FAQ
cs_CZ: Přidat nové časté dotazy

en: Add New Photo Gallery
cs_CZ: Přidat novou fotogalerii

en: Add New Rules
cs_CZ: Přidat nová pravidla

en: Add Notice
cs_CZ: Přidat upozornění

en: Add Notice Email Template
cs_CZ: Přidat šablonu e-mailu s upozorněním

en: Add Notice Template
cs_CZ: Přidat šablonu oznámení

en: Add Or Remove
cs_CZ: Přidat nebo odebrat

en: Add Other User In system Template
cs_CZ: Přidat jiného uživatele do šablony systému

en: Add Payment
cs_CZ: Přidat platbu

en: Add Residential Unit
cs_CZ: Přidat obytnou jednotku

en: Add Rule
cs_CZ: Přidat pravidlo

en: Add Service
cs_CZ: Přidat službu

en: Add Slot
cs_CZ: Přidat slot

en: Add Staff Category
cs_CZ: Přidat kategorii zaměstnanců

en: Add Staff Check-In
cs_CZ: Přidat odbavení zaměstnanců

en: Add Staff Checkin
cs_CZ: Přidat odbavení zaměstnanců

en: Add Staff Member
cs_CZ: Přidat zaměstnance

en: Add Tax
cs_CZ: Přidat daň

en: Add Types
cs_CZ: Přidat typy

en: Add Unit Category
cs_CZ: Přidat kategorii jednotky

en: Add Visitor Request
cs_CZ: Přidat požadavek návštěvníka

en: Add visit Reason
cs_CZ: Přidat důvod návštěvy

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: Address Information
cs_CZ: Informace o adrese

en: Administrator
cs_CZ: Správce

en: All
cs_CZ: Všechno

en: All Accountants
cs_CZ: Všichni účetní

en: All Committee Member
cs_CZ: Všichni členové výboru

en: All FAQ
cs_CZ: Všechny FAQ

en: All Gatekeeper
cs_CZ: Všichni Gatekeeper

en: All Member
cs_CZ: Všichni členové

en: All Members
cs_CZ: Všichni členové

en: All Month
cs_CZ: Celý měsíc

en: All Staff Member
cs_CZ: Všichni zaměstnanci

en: All User
cs_CZ: Všichni uživatelé

en: All Users
cs_CZ: Všichni uživatelé

en: Alloted Slots
cs_CZ: Přidělené sloty

en: Allotted
cs_CZ: Přiděleno

en: Allotted Start to End Date
cs_CZ: Přidělené datum začátku až konce

en: Allow Member To Multiple Units
cs_CZ: Povolit členům více jednotek

en: Allow booking for multiple days
cs_CZ: Povolit rezervaci na více dní

en: Already booking this facility Between this date.
cs_CZ: Již rezervace tohoto zařízení Mezi tímto datem.

en: Already booking this facility Between this time.
cs_CZ: Toto zařízení je již rezervováno mezi tímto časem.

en: Alt . Mobile Number
cs_CZ: Alt Číslo mobilního telefonu

en: Alt Mobile Number
cs_CZ: Alt číslo mobilního telefonu

en: Amount
cs_CZ: Množství

en: Amount After Discount
cs_CZ: Částka po slevě

en: Amount Charge
cs_CZ: Částka poplatek

en: Announcement
cs_CZ: Oznámení

en: Apartment Address
cs_CZ: Adresa apartmánu

en: Apartment Logo
cs_CZ: Logo bytu

en: Apartment Management
cs_CZ: Správa bytů

en: Apartment Management System
cs_CZ: Systém správy bytů

en: Apartment Management System for wordpress plugin is ideal way to manage complete housing society or neighborhood maintenance tasks. It has different user roles like Admin, Resident members, Gatekeeper and Accountant Users.
cs_CZ: Systém správy bytů pro plugin wordpress je ideální způsob, jak spravovat kompletní úkoly spojené s údržbou bytové společnosti nebo sousedství. Má různé uživatelské role, jako je správce, rezidentní členové, správce brány a uživatelé účetní.

en: Apartment Name
cs_CZ: Název bytu

en: Apartment Number
cs_CZ: Číslo bytu

en: Apartment Type
cs_CZ: Typ bytu

en: Approve
cs_CZ: Schválit

en: Approved
cs_CZ: Schválený

en: Approved Facility Template
cs_CZ: Schválená šablona zařízení

en: Approved Notice
cs_CZ: Schválené oznámení

en: Approved Visitor Request Email Template
cs_CZ: Šablona e-mailové žádosti schváleného návštěvníka

en: Approved Visitor Request Template
cs_CZ: Schválená šablona požadavku návštěvníka

en: Apr
cs_CZ: dubna

en: April
cs_CZ: duben

en: Are you sure want to delete this record?
cs_CZ: Opravdu chcete tento záznam smazat?

en: Are you sure you want to delete this record?
cs_CZ: Opravdu chcete tento záznam smazat?

en: Asset
cs_CZ: Aktivum

en: Asset Category
cs_CZ: Kategorie aktiv

en: Asset Cost
cs_CZ: Náklady na aktiva

en: Asset Details
cs_CZ: Podrobnosti o majetku

en: Asset Information
cs_CZ: Informace o majetku

en: Asset List
cs_CZ: Seznam aktiv

en: Asset Name
cs_CZ: Název díla

en: Asset No
cs_CZ: Číslo aktiva

en: Asset Number
cs_CZ: Číslo aktiv

en: Asset inserted successfully
cs_CZ: Podklad byl úspěšně vložen

en: Asset updated successfully.
cs_CZ: Dílo úspěšně aktualizováno.

en: Asset/ Inventory Tracker
cs_CZ: Sledování majetku/zásob

en: Assets
cs_CZ: Aktiva

en: Assets & Inventory
cs_CZ: Majetek a inventář

en: Assets / Inventory Tracker
cs_CZ: Majetek / Sledování zásob

en: Assets Category
cs_CZ: Kategorie aktiv

en: Assign Gate
cs_CZ: Přiřadit bránu

en: Assign Parking Slot Template
cs_CZ: Přiřadit šablonu parkovacího slotu

en: Assign Slot
cs_CZ: Přiřadit Slot

en: Assign Slot Details
cs_CZ: Přiřadit podrobnosti o slotu

en: Assign Slot Email Template
cs_CZ: Přiřadit šablonu e-mailu slotu

en: Assign Slot Information
cs_CZ: Přiřadit informace o slotu

en: Assign Slot Link
cs_CZ: Přiřadit odkaz na slot

en: Assigned Gate
cs_CZ: Přidělená brána

en: August
cs_CZ: srpen

en: Australian Dollar
cs_CZ: Australský dolar

en: Authentication Key
cs_CZ: Autentizační klíč

en: Available
cs_CZ: Dostupný

en: Back to wp-admin
cs_CZ: Zpět na wp-admin

en: Badge ID
cs_CZ: ID odznaku

en: Bank Details
cs_CZ: Bankovní detaily

en: Bank Name
cs_CZ: Jméno banky

en: Bank Transfer
cs_CZ: Bankovní převod

en: Bill Date
cs_CZ: Datum fakturace

en: Billing Period
cs_CZ: Fakturační období

en: Book For
cs_CZ: Kniha Pro

en: Book For Activity
cs_CZ: Kniha pro aktivitu

en: Booked
cs_CZ: Zarezervováno

en: Booked User Name
cs_CZ: Rezervované uživatelské jméno

en: Booking Charge
cs_CZ: Rezervační poplatek

en: Booking Charges
cs_CZ: Rezervační poplatky

en: Booking Date
cs_CZ: Datum rezervace

en: Booking Facilities
cs_CZ: Rezervační zařízení

en: Booking Facility
cs_CZ: Rezervační zařízení

en: Booking Facility Details
cs_CZ: Podrobnosti o rezervačním zařízení

en: Booking For From Date
cs_CZ: Rezervace na od data

en: Booking For From Time
cs_CZ: Rezervace od času

en: Booking For To Date
cs_CZ: Rezervace na dnešní den

en: Booking For To Time
cs_CZ: Rezervace na čas

en: Booking Status
cs_CZ: Stav rezervace

en: Brazilian Real
cs_CZ: Brazilský Real

en: Building
cs_CZ: Budova

en: Building Block
cs_CZ: Stavebním kamenem

en: Building By Unit
cs_CZ: Budova podle jednotky

en: Building Category
cs_CZ: Kategorie budovy

en: Building Information
cs_CZ: Informace o budově

en: Building Member
cs_CZ: Stavební člen

en: Building Name
cs_CZ: Název budovy

en: Building Units
cs_CZ: Stavební jednotky

en: Building Units settings
cs_CZ: Nastavení stavebních jednotek

en: Building/Group
cs_CZ: Budova/Skupina

en: By Date
cs_CZ: Podle data

en: By Hour
cs_CZ: Podle hodiny

en: COMPOUND:
cs_CZ: SLOUČENINA:

en: Calendar
cs_CZ: Kalendář

en: Canadian Dollar
cs_CZ: Kanadský dolar

en: Cancel
cs_CZ: zrušení

en: Card
cs_CZ: Kartu

en: Care Taker
cs_CZ: Pečovatel

en: Cash
cs_CZ: Hotovost

en: Category
cs_CZ: Kategorie

en: Category Name
cs_CZ: Název Kategorie

en: Category:
cs_CZ: Kategorie:

en: Charge Deleted successfully.
cs_CZ: Poplatek byl úspěšně smazán

en: Charge End Date
cs_CZ: Datum ukončení nabíjení

en: Charge Per
cs_CZ: Poplatek za

en: Charge Period
cs_CZ: Období účtování

en: Charge Saved successfully.
cs_CZ: Poplatek byl úspěšně uložen

en: Charge Start Date
cs_CZ: Datum zahájení nabíjení

en: Charge Type
cs_CZ: Typ nabíjení

en: Charge Updated successfully.
cs_CZ: Poplatek byl úspěšně aktualizován.

en: Charges
cs_CZ: Poplatky

en: Charges Amount
cs_CZ: Výše poplatků

en: Charges Entry Label
cs_CZ: Vstupní štítek poplatků

en: Charges Information
cs_CZ: Informace o poplatcích

en: Charges Name
cs_CZ: Název poplatků

en: Charges Payment
cs_CZ: Platba poplatků

en: Charges Types
cs_CZ: Typy poplatků

en: Charges type
cs_CZ: Typ poplatků

en: Check In Date
cs_CZ: Datum příjezdu

en: Check In Time
cs_CZ: Zkontrolovat v průběhu času

en: Check Out
cs_CZ: Překontrolovat

en: Check Out Time
cs_CZ: Zkontrolovat Čas

en: Check in Time
cs_CZ: Zkontrolovat v průběhu času

en: Check-In
cs_CZ: Odbavení

en: Check-In Date
cs_CZ: Datum příjezdu

en: Check-In Time
cs_CZ: Zkontrolovat v průběhu času

en: Check-Out
cs_CZ: Překontrolovat

en: Check-Out Time
cs_CZ: Zkontrolovat Čas

en: Checked Out successfully
cs_CZ: Úspěšně odhlášeno

en: Checkout
cs_CZ: Překontrolovat

en: Cheque
cs_CZ: Šek

en: Choose Gate
cs_CZ: Vyberte Brána

en: City
cs_CZ: Město

en: Close
cs_CZ: Zavřít

en: Close Complaint
cs_CZ: Zavřít stížnost

en: Close Maintenance Request
cs_CZ: Zavřete požadavek na údržbu

en: Close Request
cs_CZ: Zavřít požadavek

en: Closed
cs_CZ: ZAVŘENO

en: Comment
cs_CZ: Komentář

en: Commercial
cs_CZ: Komerční

en: Commercial Unit
cs_CZ: Obchodní jednotka

en: Commitee Member
cs_CZ: Člen výboru

en: Committee Member
cs_CZ: Člen výboru

en: Committee Members
cs_CZ: Členové komise

en: Complaint
cs_CZ: Stížnost

en: Complaint By
cs_CZ: Stížnost od

en: Complaint Deleted Successfully.
cs_CZ: Stížnost byla úspěšně smazána.

en: Complaint Description
cs_CZ: Popis stížnosti

en: Complaint Details
cs_CZ: Podrobnosti stížnosti

en: Complaint From
cs_CZ: Stížnost od

en: Complaint Information
cs_CZ: Informace o stížnosti

en: Complaint Link
cs_CZ: Odkaz na stížnost

en: Complaint Nature
cs_CZ: Povaha stížností

en: Complaint Status
cs_CZ: Stav reklamace

en: Complaint Title
cs_CZ: Název stížnosti

en: Complaint Updated Successfully.
cs_CZ: Stížnost byla úspěšně aktualizována.

en: Complaint deleted successfully
cs_CZ: Stížnost byla úspěšně odstraněna

en: Complaint inserted successfully
cs_CZ: Stížnost byla úspěšně vložena

en: Complaint inserted successfully.
cs_CZ: Stížnost byla úspěšně vložena.

en: Complaint updated successfully.
cs_CZ: Stížnost byla úspěšně aktualizována.

en: Complaints
cs_CZ: Stížnosti

en: Compose
cs_CZ: Komponovat

en: Compound
cs_CZ: Sloučenina

en: Compound Details
cs_CZ: Podrobnosti o složení

en: Compound Units
cs_CZ: Složené jednotky

en: Confirm Password
cs_CZ: Potvrďte heslo

en: Contact Name
cs_CZ: kontaktní jméno

en: Copyright ©2023 Mojoomla. All rights reserved.
cs_CZ: Copyright © 2023 Mojoomla. Všechna práva vyhrazena.

en: Corporate ID
cs_CZ: Firemní ID

en: Count
cs_CZ: Počet

en: Country
cs_CZ: Země

en: Country Code
cs_CZ: Kód země

en: Created By
cs_CZ: Vytvořil

en: Created By:
cs_CZ: Vytvořil:

en: Created Date
cs_CZ: Datum vytvoření

en: Current Password
cs_CZ: Aktuální heslo

en: Current Password & New Password should not match.
cs_CZ: Aktuální heslo a nové heslo by se neměly shodovat.

en: Czech Koruna
cs_CZ: Česká koruna

en: Danish Krone
cs_CZ: dánská koruna

en: Dashboard
cs_CZ: Přístrojová deska

en: Dashboard Card setting For Accountant
cs_CZ: Nastavení karty Dashboard pro účetní

en: Dashboard Card setting For Gatekeeper
cs_CZ: Nastavení karty Dashboard Pro Gatekeeper

en: Dashboard Card setting For Members
cs_CZ: Nastavení karty Dashboard Pro členy

en: Dashboard Card setting For Staff Members
cs_CZ: Nastavení karty řídicího panelu pro zaměstnance

en: Datatable
cs_CZ: Datová tabulka

en: Datatable Header Settings
cs_CZ: Nastavení záhlaví datové tabulky

en: Date
cs_CZ: datum

en: Date :
cs_CZ: Datum :

en: Date :
cs_CZ: Datum :

en: Date Format
cs_CZ: Formát data

en: Date Type
cs_CZ: Typ data

en: Date of Birth
cs_CZ: Datum narození

en: Date of birth
cs_CZ: Datum narození

en: Day
cs_CZ: Den

en: Deactive Suggestion
cs_CZ: Deaktivní návrh

en: Dec
cs_CZ: prosinec

en: December
cs_CZ: prosinec

en: December 12, 2017
cs_CZ: 12. prosince 2017

en: Delete
cs_CZ: Vymazat

en: Delete Selected
cs_CZ: Smazat vybrané

en: Description
cs_CZ: Popis

en: Designation
cs_CZ: Označení

en: Designation Name
cs_CZ: Označení Název

en: Discount Amount
cs_CZ: Výše slevy

en: Discount Amount :
cs_CZ: Výše slevy :

en: Do you really want to delete this record?
cs_CZ: Opravdu chcete tento záznam smazat?

en: Do you want to add penalty?
cs_CZ: Chcete přidat trest?

en: Document
cs_CZ: Dokument

en: Document Deleted Successfully.
cs_CZ: Dokument byl úspěšně smazán.

en: Document Information
cs_CZ: Informace o dokumentu

en: Document Inserted Successfully.
cs_CZ: Dokument byl úspěšně vložen.

en: Document Submitted Date
cs_CZ: Datum předložení dokumentu

en: Document Title
cs_CZ: Název dokumentu

en: Document Updated Successfully.
cs_CZ: Dokument byl úspěšně aktualizován.

en: Document deleted successfully
cs_CZ: Dokument byl úspěšně smazán

en: Document inserted successfully
cs_CZ: Dokument byl úspěšně vložen

en: Document updated successfully.
cs_CZ: Dokument byl úspěšně aktualizován.

en: Documents
cs_CZ: Dokumenty

en: Domain
cs_CZ: Doména

en: Download
cs_CZ: Stažení

en: Due Amount
cs_CZ: Dlužná částka

en: Due Amount :
cs_CZ: Dlužná částka :

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Edit Accountant
cs_CZ: Upravit účetní

en: Edit Asset
cs_CZ: Upravit aktivum

en: Edit Assets
cs_CZ: Upravit aktiva

en: Edit Assign Slot
cs_CZ: Upravit přiřazení slotu

en: Edit Booking Facility
cs_CZ: Upravit rezervační zařízení

en: Edit Charges
cs_CZ: Upravit poplatky

en: Edit Complaint
cs_CZ: Upravit stížnost

en: Edit Document
cs_CZ: Upravit dokument

en: Edit Event
cs_CZ: Upravit událost

en: Edit Expense
cs_CZ: Upravit výdaj

en: Edit FAQ
cs_CZ: Upravit FAQ

en: Edit Facility
cs_CZ: Upravit zařízení

en: Edit Gatekeeper
cs_CZ: Upravit Gatekeeper

en: Edit Inventory
cs_CZ: Upravit inventář

en: Edit Member
cs_CZ: Upravit člena

en: Edit Notice
cs_CZ: Upravit oznámení

en: Edit Photo Gallery
cs_CZ: Upravit fotogalerii

en: Edit Residential Unit
cs_CZ: Upravit obytnou jednotku

en: Edit Rule
cs_CZ: Upravit pravidlo

en: Edit Rules
cs_CZ: Upravit pravidla

en: Edit Service
cs_CZ: Upravit službu

en: Edit Slot
cs_CZ: Upravit slot

en: Edit Staff Check-In
cs_CZ: Upravit přihlášení zaměstnanců

en: Edit Staff Checkin
cs_CZ: Upravit přihlášení zaměstnanců

en: Edit Staff Member
cs_CZ: Upravit člena personálu

en: Edit Tax
cs_CZ: Upravit daň

en: Edit Visitor Request
cs_CZ: Upravit požadavek návštěvníka

en: Email
cs_CZ: E-mailem

en: Email Already in use
cs_CZ: Email je již používán

en: Email ID
cs_CZ: ID e-mailu

en: Email Subject
cs_CZ: Předmět emailu

en: Email Template
cs_CZ: Šablona e-mailu

en: Email Templates
cs_CZ: Šablony e-mailů

en: Email Updated successfully
cs_CZ: E-mail byl úspěšně aktualizován

en: Email id Already Exist.
cs_CZ: E-mailové ID již existuje.

en: Email is not valid
cs_CZ: E-mail není platný

en: Emailid Already Exist.
cs_CZ: Emailid již existuje.

en: Employee
cs_CZ: Zaměstnanec

en: Enable
cs_CZ: Umožnit

en: Enable Charges
cs_CZ: Povolit poplatky

en: Enable Mail Notifications
cs_CZ: Povolit oznámení e-mailem

en: Enable Sandbox
cs_CZ: Povolit Sandbox

en: End Date
cs_CZ: Datum ukončení

en: End Time
cs_CZ: Čas ukončení

en: End Time should be greater than Start Time
cs_CZ: Čas ukončení by měl být větší než čas zahájení

en: End Time*
cs_CZ: Čas ukončení*

en: Enter New password.
cs_CZ: Zadejte nové heslo.

en: Enter correct current password.
cs_CZ: Zadejte správné aktuální heslo.

en: Enter email subject
cs_CZ: Zadejte předmět e-mailu

en: Entry
cs_CZ: Vstup

en: Envato License key
cs_CZ: Licenční klíč Envato

en: Event
cs_CZ: událost

en: Event Approved successfully.
cs_CZ: Událost úspěšně schválena.

en: Event Description
cs_CZ: Popis události

en: Event Detail
cs_CZ: Detail události

en: Event Details
cs_CZ: Podrobnosti o události

en: Event End Date
cs_CZ: Datum ukončení události

en: Event End Time
cs_CZ: Čas konce události

en: Event Information
cs_CZ: Informace o události

en: Event Link
cs_CZ: Odkaz na událost

en: Event Start Date
cs_CZ: Datum zahájení události

en: Event Start Time
cs_CZ: Čas zahájení události

en: Event Title
cs_CZ: Název události

en: Event deleted successfully
cs_CZ: Událost byla úspěšně smazána

en: Event inserted successfully
cs_CZ: Událost byla úspěšně vložena

en: Event inserted successfully but display After Admin Approved
cs_CZ: Událost byla úspěšně vložena, ale zobrazí se po schválení správcem

en: Event inserted successfully.
cs_CZ: Člen byl úspěšně vložen.

en: Event updated successfully.
cs_CZ: Událost byla úspěšně aktualizována.

en: Expense
cs_CZ: Výdaj

en: Expense Deleted successfully.
cs_CZ: Výdaj úspěšně smazán.

en: Expense Entries
cs_CZ: Položky výdajů

en: Expense Information
cs_CZ: Informace o výdajích

en: Expense List
cs_CZ: Seznam výdajů

en: Expense Report
cs_CZ: Zpráva o výdajích

en: Expense Report By Month
cs_CZ: Zpráva o nákladech podle měsíce

en: Expense Saved successfully.
cs_CZ: Výdaj byl úspěšně uložen

en: Expense Type
cs_CZ: Typ výdaje

en: Expense Types
cs_CZ: Typy výdajů

en: Expense Updated successfully.
cs_CZ: Výdaj byl úspěšně aktualizován.

en: Expense type
cs_CZ: Typ výdaje

en: Facilities
cs_CZ: Vybavení

en: Facility
cs_CZ: Zařízení

en: Facility Approved Email Template
cs_CZ: E-mailová šablona schválená zařízením

en: Facility Booking
cs_CZ: Rezervace zařízení

en: Facility Booking Approved Successfully.
cs_CZ: Rezervace zařízení byla úspěšně schválena.

en: Facility Booking Email Template
cs_CZ: Šablona e-mailu pro rezervaci zařízení

en: Facility Booking Successfully.
cs_CZ: Rezervace zařízení byla úspěšná.

en: Facility Booking Template For Admin
cs_CZ: Šablona rezervace zařízení pro správce

en: Facility Booking Template For Member
cs_CZ: Šablona rezervace zařízení pro člena

en: Facility Booking Updated Successfully.
cs_CZ: Rezervace zařízení byla úspěšně aktualizována.

en: Facility Booking Updated successfully
cs_CZ: Rezervace zařízení byla úspěšně aktualizována

en: Facility Booking successfully
cs_CZ: Rezervace zařízení proběhla úspěšně

en: Facility Charge
cs_CZ: Poplatek za zařízení

en: Facility Deleted Successfully.
cs_CZ: Zařízení bylo úspěšně smazáno.

en: Facility Details
cs_CZ: Podrobnosti o zařízení

en: Facility Information
cs_CZ: Informace o zařízení

en: Facility Inserted Successfully.
cs_CZ: Zařízení bylo úspěšně vloženo.

en: Facility Link
cs_CZ: Odkaz na zařízení

en: Facility Name
cs_CZ: Název zařízení

en: Facility Updated Successfully.
cs_CZ: Zařízení bylo úspěšně aktualizováno.

en: Facility deleted successfully
cs_CZ: Zařízení bylo úspěšně smazáno

en: Facility inserted successfully
cs_CZ: Zařízení bylo úspěšně vloženo

en: Facility updated successfully.
cs_CZ: Zařízení bylo úspěšně aktualizováno.

en: Family Information
cs_CZ: Rodinné informace

en: Family Member
cs_CZ: Rodinný příslušník

en: Family Type
cs_CZ: Typ rodiny

en: Feb
cs_CZ: února

en: February
cs_CZ: Únor

en: Female
cs_CZ: ženský

en: Finance payment
cs_CZ: Finanční platba

en: Finance/Payment
cs_CZ: Finance/Platba

en: First
cs_CZ: První

en: First Name
cs_CZ: Jméno

en: Footer Description
cs_CZ: Popis zápatí

en: Footer Setting
cs_CZ: Nastavení zápatí

en: For entry
cs_CZ: Pro vstup

en: For exit
cs_CZ: Pro výstup

en: Four Wheeler
cs_CZ: Čtyřkolka

en: From
cs_CZ: Z

en: From (
cs_CZ: Z (

en: From :
cs_CZ: Z :

en: From:
cs_CZ: Z:

en: Fully Paid
cs_CZ: Plně zaplaceno

en: GATE:
cs_CZ: BRÁNA:

en: GENERAL
cs_CZ: VŠEOBECNÉ

en: GST Number
cs_CZ: Číslo GST

en: GST Number / Vat Number / Tax number
cs_CZ: GST číslo / DIČ / daňové číslo

en: Gallery
cs_CZ: Galerie

en: Gate
cs_CZ: Brána

en: Gate Name
cs_CZ: Název brány

en: Gate inserted successfully
cs_CZ: Brána byla úspěšně vložena

en: Gate updated successfully.
cs_CZ: Brána byla úspěšně aktualizována.

en: Gatekeeper
cs_CZ: Vrátný

en: Gatekeeper Access Right
cs_CZ: Vrátný Přístupové právo

en: Gatekeeper Deleted Successfully.
cs_CZ: Gatekeeper byl úspěšně smazán.

en: Gatekeeper Information
cs_CZ: Informace o vrátném

en: Gatekeeper Inserted Successfully.
cs_CZ: Gatekeeper úspěšně vložen.

en: Gatekeeper Updated Successfully.
cs_CZ: Gatekeeper úspěšně aktualizován.

en: Gatekeeper deleted successfully
cs_CZ: Gatekeeper byl úspěšně smazán

en: Gatekeeper inserted successfully.
cs_CZ: Gatekeeper byl úspěšně vložen.

en: Gatekeeper updated successfully.
cs_CZ: Gatekeeper úspěšně aktualizován.

en: Gender
cs_CZ: Rod

en: General Setting
cs_CZ: Obecné nastavení

en: General Settings
cs_CZ: Obecné nastavení

en: Generate Invoice Email Template
cs_CZ: Generovat šablonu e-mailu faktury

en: Generate Invoice Template
cs_CZ: Generovat šablonu faktury

en: Go
cs_CZ: Jít

en: Grand Total :
cs_CZ: Celkový součet :

en: Graph
cs_CZ: Graf

en: Group
cs_CZ: Skupina

en: Guatemalan Quetzal
cs_CZ: guatemalský quetzal

en: Half Yearly
cs_CZ: Pololetní

en: Header
cs_CZ: Záhlaví

en: Hong Kong Dollar
cs_CZ: Hongkongský dolar

en: Hour
cs_CZ: Hodina

en: Hungarian Forint
cs_CZ: maďarský forint

en: I Half
cs_CZ: Já Polovina

en: ID Number
cs_CZ: Identifikační číslo

en: IFSC Code
cs_CZ: Kód IFSC

en: II Half
cs_CZ: II Polovina

en: INVOICE
cs_CZ: FAKTURA

en: Id Number
cs_CZ: Identifikační číslo

en: If you want to generate recurring invoices every month until the charge end date. so Please enable checkbox.
cs_CZ: Pokud chcete generovat opakované faktury každý měsíc až do data ukončení účtování. takže zaškrtněte políčko.

en: If your operator supports multiple routes then give one route name. Eg: route=1 for promotional, route=4 for transactional SMS.
cs_CZ: Pokud váš operátor podporuje více tras, zadejte jeden název trasy. Např.: route=1 pro propagační, route=4 pro transakční SMS.

en: Image
cs_CZ: obraz

en: Image URL
cs_CZ: Adresa URL obrázku

en: Import CSV
cs_CZ: Importovat CSV

en: Import Data
cs_CZ: Importovat data

en: Import User CSV Successfully Uploaded.
cs_CZ: Import CSV uživatele byl úspěšně nahrán.

en: Inbox
cs_CZ: Doručená pošta

en: Income
cs_CZ: Příjem

en: Income & Expense
cs_CZ: Příjmy a výdaje

en: Income & Expense Graph
cs_CZ: Graf příjmů a výdajů

en: Income & Expense Report
cs_CZ: Zpráva o příjmech a výdajích

en: Income List
cs_CZ: Seznam příjmů

en: Income Report
cs_CZ: Zpráva o příjmech

en: Income-Expense Report
cs_CZ: Zpráva o příjmech a nákladech

en: Indian Rupee
cs_CZ: indická rupie

en: Individual
cs_CZ: Individuální

en: Indonesian rupiah
cs_CZ: indonéská rupie

en: Inventory
cs_CZ: Inventář

en: Inventory Category
cs_CZ: Kategorie inventáře

en: Inventory Category Name
cs_CZ: Název kategorie inventáře

en: Inventory Details
cs_CZ: Podrobnosti o inventáři

en: Inventory Information
cs_CZ: Informace o zásobách

en: Inventory List
cs_CZ: Seznam inventáře

en: Inventory Name
cs_CZ: Název inventáře

en: Inventory inserted successfully
cs_CZ: Inventář byl úspěšně vložen

en: Inventory updated successfully.
cs_CZ: Inventář byl úspěšně aktualizován.

en: Invoice
cs_CZ: Faktura

en: Invoice Deleted successfully.
cs_CZ: Faktura byla úspěšně smazána.

en: Invoice Entries
cs_CZ: Zápisy na fakturu

en: Invoice No
cs_CZ: Faktura číslo

en: Invoice No.
cs_CZ: Faktura číslo.

en: Invoice Number
cs_CZ: Číslo faktury

en: Invoice Option
cs_CZ: Možnost fakturace

en: Invoice Payment
cs_CZ: Platba faktury

en: Invoice Payment Receipt
cs_CZ: Potvrzení o zaplacení faktury

en: Invoice Prefix
cs_CZ: Předčíslí faktury

en: Invoice Setting
cs_CZ: Nastavení faktury

en: Invoice penalty Settings
cs_CZ: Nastavení pokuty za fakturu

en: Invoices
cs_CZ: Faktury

en: Israeli New Sheqel
cs_CZ: Izraelský nový šekel

en: January
cs_CZ: leden

en: Japanese Yen
cs_CZ: japonský jen

en: Jul
cs_CZ: července

en: July
cs_CZ: červenec

en: Jun
cs_CZ: června

en: June
cs_CZ: červen

en: Kenyan shilling
cs_CZ: keňský šilink

en: Last
cs_CZ: Poslední

en: Last 12 Months
cs_CZ: Posledních 12 měsíců

en: Last 3 Months
cs_CZ: Poslední 3 měsíce

en: Last 6 Months
cs_CZ: Posledních 6 měsíců

en: Last Month
cs_CZ: Minulý měsíc

en: Last Name
cs_CZ: Příjmení

en: Last Week
cs_CZ: Minulý týden

en: Last Year
cs_CZ: Minulý rok

en: Lease Agreement
cs_CZ: Nájemní smlouva

en: Licence Settings
cs_CZ: Nastavení licence

en: License Information
cs_CZ: Licenční informace

en: License Setting
cs_CZ: Nastavení licence

en: Loading...
cs_CZ: Načítání...

en: Log In
cs_CZ: Přihlásit se

en: Log Out
cs_CZ: Odhlásit se

en: Login Link
cs_CZ: Odkaz na přihlášení

en: Login Page
cs_CZ: Přihlašovací stránka

en: Login Page Link
cs_CZ: Odkaz na přihlašovací stránku

en: Login failed: You have entered an incorrect Username or password, please try again.
cs_CZ: Přihlášení se nezdařilo: Zadali jste nesprávné uživatelské jméno nebo heslo, zkuste to prosím znovu.

en: Logout
cs_CZ: Odhlásit se

en: Mail Templates
cs_CZ: Šablony E-mailů

en: Maintenance
cs_CZ: Údržba

en: Maintenance Charges
cs_CZ: Poplatky za údržbu

en: Maintenance Request
cs_CZ: Požadavek na údržbu

en: Malaysian Ringgit
cs_CZ: Malajský ringgit

en: Male
cs_CZ: mužský

en: Manage Gate
cs_CZ: Spravovat bránu

en: Manage Gates
cs_CZ: Spravujte Gatese

en: Manage Gates Information
cs_CZ: Správa informací o Gates

en: Management Access Right
cs_CZ: Přístupové právo pro správu

en: March
cs_CZ: březen

en: Max. 160 Character
cs_CZ: Max. 160 Charakter

en: May
cs_CZ: Smět

en: Measurement
cs_CZ: Měření

en: Measurement Charge
cs_CZ: Poplatek za měření

en: Member
cs_CZ: Člen

en: Member Access Right
cs_CZ: Členské přístupové právo

en: Member Active Successfully
cs_CZ: Člen úspěšně aktivní

en: Member Approval
cs_CZ: Schválení člena

en: Member Approval Setting
cs_CZ: Nastavení schvalování členů

en: Member Approved by Admin Template
cs_CZ: Člen Schváleno šablonou správce

en: Member Become committee Template
cs_CZ: Šablona člena stát se výborem

en: Member Become from committee member
cs_CZ: Člen Staňte se členem výboru

en: Member By Building
cs_CZ: Člen podle budovy

en: Member By Building Report
cs_CZ: Zpráva členů podle budovy

en: Member Category
cs_CZ: Kategorie člena

en: Member Category Name
cs_CZ: Název kategorie člena

en: Member Deleted Successfully.
cs_CZ: Člen byl úspěšně smazán.

en: Member Details
cs_CZ: Detail člena

en: Member History
cs_CZ: Historie členů

en: Member ID Proof-1
cs_CZ: Doklad ID člena-1

en: Member Image
cs_CZ: Členský obrázek

en: Member Information
cs_CZ: Informace o členech

en: Member Inserted Successfully.
cs_CZ: Člen byl úspěšně vložen.

en: Member Name
cs_CZ: Jméno člena

en: Member Registration
cs_CZ: Registrace člena

en: Member Removed from committee member
cs_CZ: Člen Odebrán z člena výboru

en: Member Type
cs_CZ: Typ člena

en: Member Updated Successfully.
cs_CZ: Člen byl úspěšně aktualizován.

en: Member in Building
cs_CZ: Člen ve stavebnictví

en: Member inserted successfully
cs_CZ: Člen byl úspěšně vložen

en: Member updated successfully.
cs_CZ: Člen byl úspěšně aktualizován.

en: Members
cs_CZ: členové

en: Members By Building
cs_CZ: Členové podle budovy

en: Menu
cs_CZ: Jídelní lístek

en: Message
cs_CZ: Zpráva

en: Message Comment
cs_CZ: Zpráva Komentář

en: Message Content
cs_CZ: Obsah zprávy

en: Message Details
cs_CZ: Podrobnosti zprávy

en: Message For
cs_CZ: Zpráva pro

en: Message Link
cs_CZ: Odkaz na zprávu

en: Message Received Template
cs_CZ: Šablona přijaté zprávy

en: Message Sent Successfully!
cs_CZ: Zpráva úspěšně odeslána!

en: Message To
cs_CZ: Zpráva Komu

en: Message deleted successfully
cs_CZ: Zpráva byla úspěšně smazána

en: Message sent successfully
cs_CZ: Zpráva úspěšně odeslána

en: Messages
cs_CZ: Zprávy

en: Mexican Peso
cs_CZ: Mexické peso

en: Middle Name
cs_CZ: Prostřední jméno

en: Mobile No.
cs_CZ: Mobil č.

en: Mobile Number
cs_CZ: Číslo mobilního telefonu

en: Month
cs_CZ: Měsíc

en: Monthly
cs_CZ: Měsíční

en: Must be enter percentage value like 5
cs_CZ: Musí být zadána procentuální hodnota jako 5

en: My Profile
cs_CZ: Můj profil

en: Name
cs_CZ: název

en: Name & Email ID
cs_CZ: Jméno a ID e-mailu

en: Name Of Admin
cs_CZ: Jméno Admina

en: Name Of Apartment
cs_CZ: Název Bytu

en: Name Of Receiver
cs_CZ: Jméno Přijímače

en: Name Of Sender
cs_CZ: Jméno odesílatele

en: Name of Member
cs_CZ: Jméno člena

en: Nature
cs_CZ: Příroda

en: Nature:
cs_CZ: Příroda:

en: Net Profit
cs_CZ: Čistý zisk

en: New Password
cs_CZ: nové heslo

en: New Zealand Dollar
cs_CZ: Novozélandský dolar

en: New password and Confirm password does not match.
cs_CZ: Nové heslo a Potvrzení hesla se neshodují.

en: Next
cs_CZ: další

en: Nigerian Naira
cs_CZ: Nigerijská Naira

en: No
cs_CZ: Ne

en: No Any Gates.
cs_CZ: Žádné brány.

en: No Document
cs_CZ: Žádný dokument

en: No FAQ found
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné časté dotazy

en: No FAQ found in Trash
cs_CZ: V koši nebyly nalezeny žádné časté dotazy

en: No Photo Gallery found
cs_CZ: Nebyla nalezena žádná fotogalerie

en: No Photo Gallery found in Trash
cs_CZ: V koši nebyla nalezena žádná fotogalerie

en: No Records Found !
cs_CZ: Nenalezeny žádné záznamy !

en: No Title
cs_CZ: Bez názvu

en: No data available in table
cs_CZ: V tabulce nejsou k dispozici žádné údaje

en: No matching records found
cs_CZ: Nebyly nalezeny žádné odpovídající záznamy

en: No rules found
cs_CZ: Nebyla nalezena žádná pravidla

en: No rules found in Trash
cs_CZ: V koši nebyla nalezena žádná pravidla

en: No.
cs_CZ: Ne.

en: No. of Amount
cs_CZ: č. částky

en: Norwegian Krone
cs_CZ: norská koruna

en: Not Approved
cs_CZ: Neschváleno

en: Notes
cs_CZ: Poznámky

en: Notice
cs_CZ: Oznámení

en: Notice & Event Approved by admin
cs_CZ: Upozornění a událost Schváleno administrátorem

en: Notice And Event
cs_CZ: Upozornění a událost

en: Notice Approved successfully
cs_CZ: Upozornění Úspěšně schváleno

en: Notice Category
cs_CZ: Kategorie upozornění

en: Notice Content
cs_CZ: Obsah upozornění

en: Notice Details
cs_CZ: Podrobnosti upozornění

en: Notice End Date
cs_CZ: Datum ukončení oznámení

en: Notice Information
cs_CZ: Upozornění Informace

en: Notice Link
cs_CZ: Odkaz na upozornění

en: Notice Start Date
cs_CZ: Datum zahájení oznámení

en: Notice Title
cs_CZ: Název upozornění

en: Notice Title:
cs_CZ: Název upozornění:

en: Notice Type
cs_CZ: Typ oznámení

en: Notice Type:
cs_CZ: Typ oznámení:

en: Notice Valid Date
cs_CZ: Datum platnosti upozornění

en: Notice deleted successfully
cs_CZ: Oznámení bylo úspěšně smazáno

en: Notice inserted successfully
cs_CZ: Oznámení bylo úspěšně vloženo

en: Notice inserted successfully but display After Admin Approved
cs_CZ: Oznámení bylo úspěšně vloženo, ale zobrazí se Po schválení správcem

en: Notice inserted successfully.
cs_CZ: Oznámení bylo úspěšně vloženo.

en: Notice updated successfully.
cs_CZ: Oznámení bylo úspěšně aktualizováno.

en: Notices
cs_CZ: Oznámení

en: Notification
cs_CZ: Oznámení

en: Nov
cs_CZ: listopad

en: November
cs_CZ: listopad

en: Number Of Member
cs_CZ: Počet členů

en: Number Of Members By Building
cs_CZ: Počet členů podle budovy

en: Number Of Unit
cs_CZ: Počet jednotek

en: Occupied
cs_CZ: Obsazený

en: Occupied By
cs_CZ: Obsazeno

en: Occupied Date
cs_CZ: Datum obsazení

en: Occupied From Date
cs_CZ: Obsazeno od data

en: Occupied History
cs_CZ: Okupovaná historie

en: Occupied Information
cs_CZ: Informace o obsazenosti

en: Occupied To Date
cs_CZ: Obsazeno k dnešnímu dni

en: Occupied Units
cs_CZ: Obsazené jednotky

en: October
cs_CZ: říjen

en: Office
cs_CZ: Kancelář

en: Official Phone Number
cs_CZ: Oficiální telefonní číslo

en: On Hold
cs_CZ: Pozastaveno

en: On Hold Complaint
cs_CZ: Vyřízená stížnost

en: On Hold Maintenance Request
cs_CZ: Požadavek na údržbu při pozastavení

en: On Hold Request
cs_CZ: Žádost o pozastavení

en: On Hold Suggestion
cs_CZ: Návrh na pozastavení

en: One Member
cs_CZ: Jeden člen

en: One Time
cs_CZ: Jednou

en: Only CSV file are allow.
cs_CZ: Povoleny jsou pouze soubory CSV.

en: Only jpg,jpeg,png File allowed
cs_CZ: Povolen pouze soubor jpg,jpeg,png

en: Open
cs_CZ: OTEVŘENO

en: Open Complaint
cs_CZ: Otevřete stížnost

en: Open Maintenance Request
cs_CZ: Otevřete požadavek na údržbu

en: Open Request
cs_CZ: Otevřete požadavek

en: Open Suggestion
cs_CZ: Otevřete Návrh

en: Other
cs_CZ: jiný

en: Other Document
cs_CZ: Jiný dokument

en: Other Information
cs_CZ: Jiná informace

en: Other Logo(Invoice, Mail)
cs_CZ: Jiné logo (faktura, pošta)

en: Owner
cs_CZ: Majitel

en: Owner Family
cs_CZ: Rodina vlastníka

en: Owner's Information
cs_CZ: Informace o majiteli

en: Paid
cs_CZ: Zaplaceno

en: Paid Amount
cs_CZ: Uhrazená suma

en: Paid Amount :
cs_CZ: Uhrazená suma :

en: Paid Invoice Email Template
cs_CZ: Šablona e-mailu s placenou fakturou

en: Paid Invoice Template
cs_CZ: Šablona placené faktury

en: Parent Item:
cs_CZ: Nadřazená položka:

en: Parking Management
cs_CZ: Správa parkování

en: Parking Manager
cs_CZ: Manažer parkování

en: Parking Slots
cs_CZ: Parkovací automaty

en: Partially Paid
cs_CZ: Částečně zaplaceno

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Payment By
cs_CZ: Platba By

en: Payment Date
cs_CZ: Datum splatnosti

en: Payment History
cs_CZ: historie plateb

en: Payment Link
cs_CZ: Platební odkaz

en: Payment Method
cs_CZ: Způsob platby

en: Payment Report
cs_CZ: Zpráva o platbě

en: Payment Status
cs_CZ: Status platby

en: Payment Successfully.
cs_CZ: Platba proběhla úspěšně.

en: Payment Type
cs_CZ: Způsob platby

en: Payments Status
cs_CZ: Stav plateb

en: Paypal Setting
cs_CZ: Nastavení Paypal

en: Penalty Charge %
cs_CZ: Pokuta %

en: Penalty Days
cs_CZ: Trestné dny

en: Pending
cs_CZ: čekající

en: Period
cs_CZ: Doba

en: Philippine Peso
cs_CZ: filipínské peso

en: Phone
cs_CZ: Telefon

en: Photo
cs_CZ: Fotografie

en: Photo Gallery
cs_CZ: FOTOGALERIE

en: Please Add Paid Amount.
cs_CZ: Přidejte zaplacenou částku.

en: Please Enter the Visitor Name.
cs_CZ: Zadejte jméno návštěvníka.

en: Please Enter the Visitor's Name.
cs_CZ: Zadejte jméno návštěvníka.

en: Please Select Atleast One Image.
cs_CZ: Vyberte prosím alespoň jeden obrázek.

en: Please Select Atleast One Record
cs_CZ: Vyberte alespoň jeden záznam

en: Please Select Gate.
cs_CZ: Vyberte bránu.

en: Please select at least one record.
cs_CZ: Vyberte prosím alespoň jeden záznam.

en: Please select atleast one users to reply
cs_CZ: Vyberte prosím alespoň jednoho uživatele, kterému chcete odpovědět

en: Polish Zloty
cs_CZ: Polský zlotý

[ctx: Post Type General Name]
en: Photo Gallery
cs_CZ: FOTOGALERIE

[ctx: Post Type General Name]
en: Society Rules
cs_CZ: Pravidla společnosti

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Photo Gallery
cs_CZ: FOTOGALERIE

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Society Rules
cs_CZ: Pravidla společnosti

en: Pound Sterling
cs_CZ: Libra šterlinků

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: Print
cs_CZ: Tisk

en: Print Detail
cs_CZ: Detail tisku

en: Print Details
cs_CZ: Tisk podrobností

en: Print Payment Receipt
cs_CZ: Vytisknout potvrzení o platbě

en: Problems with user
cs_CZ: Problémy s uživatelem

en: Processing
cs_CZ: zpracovává se

en: Processing...
cs_CZ: Zpracovává se...

en: Profile
cs_CZ: Profil

en: Profile Updated Successfully.
cs_CZ: Profil byl úspěšně aktualizován.

en: Proposal
cs_CZ: Návrh

en: Provider
cs_CZ: Poskytovatel

en: Purchase Date
cs_CZ: Datum nákupu

en: Qualification
cs_CZ: Kvalifikace

en: Quantity
cs_CZ: Množství

en: Quantity
cs_CZ: Množství

en: Quarter I
cs_CZ: Čtvrtletí I

en: Quarter II
cs_CZ: čtvrtletí II

en: Quarter III
cs_CZ: Čtvrtletí III

en: Quarter IV
cs_CZ: Čtvrtletí IV

en: Quarterly
cs_CZ: Čtvrtletní

en: Qulification
cs_CZ: Kvalifikace

en: REASON FOR VISIT:
cs_CZ: DŮVOD NÁVŠTĚVY:

en: Reason For Visit
cs_CZ: Důvod návštěvy

en: Reason Name
cs_CZ: Název důvodu

en: Receiver
cs_CZ: Přijímač

en: Record Updated Successfully.
cs_CZ: Záznam byl úspěšně aktualizován.

en: Record deleted successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně smazán

en: Record inserted successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně vložen

en: Record updated successfully
cs_CZ: Záznam byl úspěšně aktualizován

en: Record updated successfully.
cs_CZ: Záznam byl úspěšně aktualizován.

en: Records Not Found
cs_CZ: Záznamy nebyly nalezeny

en: Records not found.
cs_CZ: Záznamy nebyly nalezeny.

en: Registration Email Template
cs_CZ: Šablona registračního e-mailu

en: Remember Me
cs_CZ: Zapamatuj si mě

en: Remove
cs_CZ: Odstranit

en: Reply
cs_CZ: Odpověď

en: Reply By :
cs_CZ: Odpovědět od:

en: Reply By :
cs_CZ: Odpovědět od:

en: Reply To :
cs_CZ: Odpovědět :

en: Reply To :
cs_CZ: Odpovědět :

en: Report
cs_CZ: Zpráva

en: Report Complaint
cs_CZ: Nahlásit stížnost

en: Reports
cs_CZ: Zprávy

en: Request
cs_CZ: Žádost

en: Request deleted successfully
cs_CZ: Požadavek byl úspěšně smazán

en: Required form field is missing
cs_CZ: Chybí povinné pole formuláře

en: Residential
cs_CZ: Obytný

en: Residential Unit
cs_CZ: Obytná jednotka

en: Residential Unit
cs_CZ: Obytná jednotka

en: Residential Unit Deleted Successfully.
cs_CZ: Obytná jednotka byla úspěšně smazána

en: Residential Unit Information
cs_CZ: Informace o obytné jednotce

en: Residential Unit Inserted Successfully.
cs_CZ: Obytná jednotka byla úspěšně vložena.

en: Residential Unit Updated Successfully.
cs_CZ: Obytná jednotka byla úspěšně aktualizována.

en: Residential Unit inserted successfully
cs_CZ: Obytná jednotka byla úspěšně vložena

en: Residential Unit updated successfully.
cs_CZ: Obytná jednotka byla úspěšně aktualizována.

en: Resolution
cs_CZ: Rozlišení

en: Reson For Visit
cs_CZ: Reson pro návštěvu

en: Route
cs_CZ: Trasa

en: Rules
cs_CZ: Pravidla

en: SAVE
cs_CZ: ULOŽIT

en: SMS SETTING INFORMATION
cs_CZ: INFORMACE O NASTAVENÍ SMS

en: SMS Setting
cs_CZ: Nastavení SMS

en: SMS Setting Information
cs_CZ: Informace o nastavení SMS

en: SMS Settings Updated Successfully.
cs_CZ: Nastavení SMS byla úspěšně aktualizována.

en: SMS Text
cs_CZ: Text SMS

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Save Charges
cs_CZ: Ušetřete poplatky

en: Save Charges & Create Invoice
cs_CZ: Ušetřete poplatky a vytvořte fakturu

en: Save Charges & Update Invoice
cs_CZ: Ušetřete poplatky a aktualizujte fakturu

en: Save Complaint
cs_CZ: Uložit stížnost

en: Save Facility
cs_CZ: Uložit zařízení

en: Save Service
cs_CZ: Uložit službu

en: Save Tax
cs_CZ: Ušetřete daň

en: Schedule Complaint
cs_CZ: Naplánujte stížnost

en: Schedule Maintenance Request
cs_CZ: Naplánujte požadavek na údržbu

en: Schedule Request
cs_CZ: Žádost o rozvrh

en: Schedule Suggestion
cs_CZ: Návrh plánu

en: Scheduled
cs_CZ: Naplánováno

en: Search
cs_CZ: Vyhledávání

en: Search FAQ
cs_CZ: Hledat FAQ

en: Search Photo Gallery
cs_CZ: Hledat Fotogalerii

en: Search Rules
cs_CZ: Pravidla vyhledávání

en: Search for Users...
cs_CZ: Hledat uživatele...

en: Search...
cs_CZ: Vyhledávání...

en: Select
cs_CZ: Vybrat

en: Select A Facility To Book
cs_CZ: Vyberte Zařízení k rezervaci

en: Select Activity
cs_CZ: Vyberte Aktivita

en: Select All
cs_CZ: Vybrat vše

en: Select Apartment Type
cs_CZ: Vyberte typ bytu

en: Select Asset Category
cs_CZ: Vyberte kategorii majetku

en: Select Building
cs_CZ: Vyberte Budova

en: Select CSV File
cs_CZ: Vyberte soubor CSV

en: Select Category
cs_CZ: vybrat kategorii

en: Select Compound
cs_CZ: Vyberte Compound

en: Select Country
cs_CZ: Vyberte zemi

en: Select Currency
cs_CZ: Vyberte možnost Měna

en: Select Date Format
cs_CZ: Vyberte Formát data

en: Select Designation
cs_CZ: Vyberte Označení

en: Select Expense Type
cs_CZ: Vyberte Typ výdaje

en: Select Facility
cs_CZ: Vyberte Zařízení

en: Select Facility Category
cs_CZ: Vyberte kategorii zařízení

en: Select Facility To Book
cs_CZ: Vyberte Zařízení k rezervaci

en: Select Family Type
cs_CZ: Vyberte Typ rodiny

en: Select Image
cs_CZ: Vyberte Obrázek

en: Select Inventory Category
cs_CZ: Vyberte kategorii inventáře

en: Select Invoice Option
cs_CZ: Vyberte možnost fakturace

en: Select Login Page
cs_CZ: Vyberte Přihlašovací stránku

en: Select Member
cs_CZ: Vyberte Člen

en: Select Member Type
cs_CZ: Vyberte Typ člena

en: Select Message Service
cs_CZ: Vyberte Služba zpráv

en: Select Occupied By
cs_CZ: Vyberte Obsazeno

en: Select Profile
cs_CZ: Vyberte soubor CSV

en: Select Profile Picture
cs_CZ: Vyberte Profilový obrázek

en: Select Reason
cs_CZ: Vyberte důvod

en: Select Slot
cs_CZ: Vyberte Slot

en: Select Staff Category
cs_CZ: Vyberte kategorii zaměstnanců

en: Select Staff Member
cs_CZ: Vyberte možnost Člen

en: Select Tax
cs_CZ: Vyberte Daň

en: Select Unit
cs_CZ: Vyberte Jednotka

en: Select Unit Category
cs_CZ: Vyberte kategorii jednotky

en: Select Unit Name
cs_CZ: Vyberte Název jednotky

en: Select all
cs_CZ: Vybrat vše

en: Select user to reply
cs_CZ: Vyberte uživatele, kterému chcete odpovědět

en: Select users to reply
cs_CZ: Vyberte uživatele, na které chcete odpovědět

en: Send
cs_CZ: Poslat

en: Send Mail To Accountant
cs_CZ: Odeslat e-mail účetnímu

en: Send Mail To Gatekeeper
cs_CZ: Poslat poštu Gatekeeperovi

en: Send Mail To Member
cs_CZ: Odeslat poštu členovi

en: Send Mail To Staff Member
cs_CZ: Odeslat poštu zaměstnanci

en: Send Message
cs_CZ: Poslat zprávu

en: Send SMS
cs_CZ: Pošli SMS

en: Sender
cs_CZ: Odesílatel

en: Sender Name
cs_CZ: Jméno odesílatele

en: SenderID
cs_CZ: ID odesílatele

en: Sent
cs_CZ: Odesláno

en: Sep
cs_CZ: září

en: September
cs_CZ: září

en: Service
cs_CZ: Servis

en: Service Details
cs_CZ: Podrobnosti o službě

en: Service Information
cs_CZ: Servisní informace

en: Service Name
cs_CZ: Název služby

en: Service Provider
cs_CZ: Poskytovatel služeb

en: Service Provider Name
cs_CZ: Jméno poskytovatele služeb

en: Service deleted successfully
cs_CZ: Služba byla úspěšně smazána

en: Service inserted successfully
cs_CZ: Služba byla úspěšně vložena

en: Service updated successfully.
cs_CZ: Služba byla úspěšně aktualizována.

en: Services
cs_CZ: Služby

en: Services & Facility
cs_CZ: Servis a zařízení

en: Setup Wizard
cs_CZ: Průvodce nastavením

en: Show
cs_CZ: Ukázat

en: Show on calendar
cs_CZ: Zobrazit v kalendáři

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
cs_CZ: Zobrazuje se 0 až 0 z 0 záznamů

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
cs_CZ: Zobrazeno _START_ až _END_ z _TOTAL_ záznamů

en: Singapore Dollar
cs_CZ: Singapurský dolar

en: Skills
cs_CZ: Dovednosti

en: Slot Assign inserted successfully
cs_CZ: Přiřazení slotu bylo úspěšně vloženo

en: Slot Assign updated successfully.
cs_CZ: Přiřazení slotu bylo úspěšně aktualizováno.

en: Slot Details
cs_CZ: Podrobnosti o slotu

en: Slot For
cs_CZ: Slot pro

en: Slot Information
cs_CZ: Informace o slotu

en: Slot Name
cs_CZ: Název slotu

en: Slot Type
cs_CZ: Typ slotu

en: Slot deleted successfully
cs_CZ: Slot byl úspěšně smazán

en: Slot inserted successfully
cs_CZ: Slot byl úspěšně vložen

en: Slot updated successfully.
cs_CZ: Slot byl úspěšně aktualizován.

en: Slots
cs_CZ: Sloty

en: Society Rules
cs_CZ: Pravidla společnosti

en: Society Rules List
cs_CZ: Seznam pravidel společnosti

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG & GIF files are allowed!.
cs_CZ: Litujeme, povoleny jsou pouze soubory JPG, JPEG, PNG a GIF!.

en: Sorry, only JPG, JPEG, PNG And GIF files are allowed.
cs_CZ: Litujeme, povoleny jsou pouze soubory JPG, JPEG, PNG a GIF.

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed
cs_CZ: Litujeme, povoleny jsou pouze soubory JPG, pdf, docs., JPEG, PNG a GIF

en: Sorry, only JPG, pdf, docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
cs_CZ: Litujeme, povoleny jsou pouze soubory JPG, pdf, docs., JPEG, PNG a GIF.

en: Sorry, only JPG, pdf,docs., JPEG, PNG And GIF files are allowed.
cs_CZ: Litujeme, povoleny jsou pouze soubory JPG, pdf, docs., JPEG, PNG a GIF.

en: Sorry, that username already exists!
cs_CZ: Omlouváme se, toto uživatelské jméno již existuje!

en: Sorry, the username you entered is not valid
cs_CZ: Omlouváme se, zadané uživatelské jméno není platné

en: Source
cs_CZ: Zdroj

en: South African Rand
cs_CZ: Jihoafrický Rand

en: Square Feet
cs_CZ: Čtvereční stopa

en: Square Meter
cs_CZ: Metr čtvereční

en: Square Yards
cs_CZ: Čtvercové yardy

en: Staff
cs_CZ: Personál

en: Staff Category
cs_CZ: Kategorie zaměstnanců

en: Staff Category Name
cs_CZ: Název kategorie zaměstnanců

en: Staff Check-In
cs_CZ: Odbavení zaměstnanců

en: Staff Check-In Information
cs_CZ: Informace o kontrole zaměstnanců

en: Staff Checkin
cs_CZ: Odbavení zaměstnanců

en: Staff Checkin Details
cs_CZ: Podrobnosti o odbavení zaměstnanců

en: Staff Management
cs_CZ: Personální management

en: Staff Member
cs_CZ: Zaměstnanec

en: Staff Member Access Right
cs_CZ: Přístupové právo člena personálu

en: Staff Member Deleted Successfully.
cs_CZ: Pracovník byl úspěšně smazán.

en: Staff Member Information
cs_CZ: Informace o členech zaměstnanců

en: Staff Member Inserted Successfully.
cs_CZ: Člen personálu byl úspěšně vložen.

en: Staff Member Name
cs_CZ: Jméno zaměstnance

en: Staff Member Updated Successfully.
cs_CZ: Člen personálu byl úspěšně aktualizován.

en: Staff Member deleted successfully
cs_CZ: Pracovník byl úspěšně smazán

en: Staff Member inserted successfully.
cs_CZ: Pracovník byl úspěšně vložen.

en: Staff Member updated successfully.
cs_CZ: Člen personálu byl úspěšně aktualizován.

en: Staff Members
cs_CZ: Zaměstnanci

en: Staff Request Updated successfully
cs_CZ: Požadavek na zaměstnance byl úspěšně aktualizován

en: Staff Request deleted successfully
cs_CZ: Požadavek na zaměstnance byl úspěšně smazán

en: Staff Request inserted successfully
cs_CZ: Požadavek na zaměstnance byl úspěšně vložen

en: Staff member
cs_CZ: Zaměstnanec

en: Start Date
cs_CZ: Počáteční datum

en: Start Date To End Date
cs_CZ: Datum začátku do konce

en: Start Time
cs_CZ: Doba spuštění

en: Start Time To End Time
cs_CZ: Čas začátku do konce

en: Start Time*
cs_CZ: Doba spuštění*

en: Starting Year
cs_CZ: Počáteční rok

en: State
cs_CZ: Stát

en: Status
cs_CZ: Postavení

en: Status :
cs_CZ: Stav:

en: Status :
cs_CZ: Stav:

en: Status:
cs_CZ: Postavení:

en: Stripe
cs_CZ: Proužek

en: Sub Total :
cs_CZ: Mezisoučet:

en: Subject
cs_CZ: Předmět

en: Submit
cs_CZ: Předložit

en: Submitted Date
cs_CZ: Datum odevzdání

en: Subtotal :
cs_CZ: Mezisoučet:

en: Suggestion
cs_CZ: Návrh

en: Support Staff
cs_CZ: Pomocný personál

en: Swedish Krona
cs_CZ: švédská koruna

en: Swift Code
cs_CZ: Swiftový kód

en: Swiss Franc
cs_CZ: švýcarský frank

en: System Color
cs_CZ: Barva systému

en: System Color Code :
cs_CZ: Systémový barevný kód:

en: System Settings
cs_CZ: Nastavení systému

en: TAX ID
cs_CZ: DIČ

en: Taiwan New Dollar
cs_CZ: Tchajwanský nový dolar

en: Tap on above icon to add your first Record.
cs_CZ: Klepnutím na výše uvedenou ikonu přidáte svůj první záznam.

en: Tax
cs_CZ: Daň

en: Tax Amount
cs_CZ: Částka daně

en: Tax Amount :
cs_CZ: Částka daně:

en: Tax Information
cs_CZ: Daňové informace

en: Tax Name
cs_CZ: Daňový název

en: Tax Title
cs_CZ: Daňový titul

en: Tax deleted successfully
cs_CZ: Daň byla úspěšně smazána

en: Tax inserted successfully
cs_CZ: Daň byla úspěšně vložena

en: Tax updated successfully.
cs_CZ: Daň byla úspěšně aktualizována.

en: Tenant
cs_CZ: Nájemce

en: Tenant Family
cs_CZ: Rodina nájemníka

en: Thai Baht
cs_CZ: thajský baht

en: There seems to be some problem please try after sometime or contact us on sales@dasinfomeida.com
cs_CZ: Zdá se, že došlo k nějakému problému, zkuste to po nějaké době nebo nás kontaktujte na adrese sales@dasinfomeida.com

en: This Month
cs_CZ: Tento měsíc

en: This Parking Slot Allready Assigned
cs_CZ: Tento parkovací slot je již přiřazen

en: This Parking Slot Already Assigned
cs_CZ: Tento parkovací slot je již přiřazen

en: This Week
cs_CZ: Tento týden

en: This Year
cs_CZ: Tento rok

en: Three Wheeler
cs_CZ: Tříkolka

en: Time
cs_CZ: Čas

en: Title
cs_CZ: Titul

en: To
cs_CZ: Na

en: To (
cs_CZ: Komu (

en: To :
cs_CZ: Komu:

en: To:
cs_CZ: Na:

en: Today
cs_CZ: Tělo

en: Today's Visitors
cs_CZ: Dnešní návštěvníci

en: Today's Visitors Chart
cs_CZ: Dnešní žebříček návštěvnosti

en: Total
cs_CZ: Celkový

en: Total Amount
cs_CZ: Celková částka

en: Total Amount
cs_CZ: Celková částka

en: Total Charge
cs_CZ: Celkový poplatek

en: Total Cost
cs_CZ: Celkové náklady

en: Total Expense
cs_CZ: Celkové náklady

en: Total Income
cs_CZ: Celkový příjem

en: Total Paid Amount :
cs_CZ: Celková zaplacená částka:

en: Turkish Lira
cs_CZ: Turecká lira

en: Two Wheeler
cs_CZ: Dvoukolář

en: Type
cs_CZ: Typ

en: Type:
cs_CZ: Typ:

en: Types Name
cs_CZ: Typy Název

en: U.S. Dollar
cs_CZ: Americký dolar

en: UNIT CATEGORY:
cs_CZ: KATEGORIE JEDNOTEK:

en: UNIT NUMBER:
cs_CZ: ČÍSLO JEDNOTKY:

en: Unallocated
cs_CZ: Nepřiděleno

en: Unalloted Slots
cs_CZ: Nepřidělené sloty

en: Unit
cs_CZ: Jednotka

en: Unit By Building
cs_CZ: Jednotka podle budovy

en: Unit Category
cs_CZ: Kategorie jednotky

en: Unit Category Member
cs_CZ: Jednotka Kategorie Člen

en: Unit Category Name
cs_CZ: Název kategorie jednotky

en: Unit Documents
cs_CZ: Dokumenty jednotky

en: Unit Measurement
cs_CZ: Jednotkové měření

en: Unit Members
cs_CZ: Členové jednotky

en: Unit Name
cs_CZ: Název jednotky

en: Unit Size
cs_CZ: Velikost jednotky

en: Unit is already Occupied.
cs_CZ: Jednotka je již obsazena.

en: Unit name
cs_CZ: Název jednotky

en: United Arab Emirates dirham
cs_CZ: Dirham Spojených arabských emirátů

en: Units
cs_CZ: Jednotky

en: Unoccupied
cs_CZ: Neobsazený

en: Unoccupied Units
cs_CZ: Neobsazené jednotky

en: Unpaid
cs_CZ: Nezaplaceno

en: Update FAQ
cs_CZ: Aktualizace FAQ

en: Update Photo Gallery
cs_CZ: Aktualizovat fotogalerii

en: Update Rules
cs_CZ: Aktualizovat pravidla

en: Upload App Icon
cs_CZ: Nahrát ikonu aplikace

en: Upload Document
cs_CZ: Nahrát dokument

en: Upload Profile
cs_CZ: Nahrát profil

en: Upload image
cs_CZ: Nahrát obrázek

en: Use Paymaster Payment Gateways
cs_CZ: Používejte platební brány Paymaster

en: User Management
cs_CZ: správa uživatelů

en: User Name
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: User Role
cs_CZ: Uživatelská role

en: Username
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: Username Or Emailid Already Exist.
cs_CZ: Uživatelské jméno nebo e-mailové jméno již existuje.

en: Username too short. At least 4 characters is required
cs_CZ: Uživatelské jméno je příliš krátké. Jsou vyžadovány alespoň 4 znaky

en: Users
cs_CZ: Uživatelé

en: VISIT DATE:
cs_CZ: DATUM NÁVŠTĚVY:

en: VISIT TIME:
cs_CZ: ČAS NÁVŠTĚVY:

en: Valid Date:
cs_CZ: Platné datum:

en: Vehicle Model
cs_CZ: Model vozidla

en: Vehicle Number
cs_CZ: Číslo vozidla

en: Vehicle Type
cs_CZ: Typ vozidla

en: Vendor Name
cs_CZ: Jméno prodejce

en: View
cs_CZ: Pohled

en: View Accountant
cs_CZ: Zobrazit účetní

en: View Details
cs_CZ: Zobrazit podrobnosti

en: View Document
cs_CZ: Zobrazit dokument

en: View Event
cs_CZ: Zobrazit událost

en: View FAQ
cs_CZ: Zobrazit FAQ

en: View Gallery
cs_CZ: Zobrazit galerii

en: View Gatekeeper
cs_CZ: Zobrazit Gatekeeper

en: View Invoice
cs_CZ: Zobrazit fakturu

en: View Member
cs_CZ: Zobrazit člena

en: View Notice
cs_CZ: Zobrazit oznámení

en: View Occupied History
cs_CZ: Zobrazit historii obsazenosti

en: View Photo Gallery
cs_CZ: Zobrazit fotogalerii

en: View Rules
cs_CZ: Zobrazit pravidla

en: View Staff Member
cs_CZ: Zobrazit člena personálu

en: Visit Date
cs_CZ: Datum návštěvy

en: Visit Reason
cs_CZ: Navštivte Reason

en: Visit Time
cs_CZ: Čas návštěvy

en: Visitor Field
cs_CZ: Návštěvnické pole

en: Visitor Management
cs_CZ: Správa návštěvníků

en: Visitor Name
cs_CZ: Jméno návštěvníka

en: Visitor Name-ID Number-Vehicle Number
cs_CZ: Jméno návštěvníka-ID číslo-číslo vozidla

en: Visitor Request
cs_CZ: Žádost návštěvníka

en: Visitor Request Approved Successfully
cs_CZ: Žádost návštěvníka byla úspěšně schválena

en: Visitor Request Deleted Successfully.
cs_CZ: Požadavek návštěvníka byl úspěšně smazán.

en: Visitor Request Details
cs_CZ: Podrobnosti požadavku návštěvníka

en: Visitor Request Email Template
cs_CZ: Šablona e-mailu požadavku návštěvníka

en: Visitor Request Information
cs_CZ: Informace o požadavku návštěvníka

en: Visitor Request Template
cs_CZ: Šablona požadavku návštěvníka

en: Visitor Request inserted successfully
cs_CZ: Požadavek návštěvníka byl úspěšně vložen

en: Visitor Request updated successfully.
cs_CZ: Požadavek návštěvníka byl úspěšně aktualizován.

en: Visitor request Approved successfully
cs_CZ: Požadavek návštěvníka byl úspěšně schválen

en: Visitors
cs_CZ: Návštěvníci

en: Visitors Management
cs_CZ: Správa návštěvníků

en: Welcom Admin
cs_CZ: Uvítací administrátor

en: Welcome
cs_CZ: Vítejte

en: Year
cs_CZ: Rok

en: Yearly
cs_CZ: Roční

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: You can use following variables in the email template:
cs_CZ: V šabloně e-mailu můžete použít následující proměnné:

en: You do not have permission to perform this operation.
cs_CZ: K provedení této operace nemáte oprávnění.

en: Your registration is complete. You can access system using your Email ID and password.
cs_CZ: Vaše registrace je dokončená. Do systému můžete přistupovat pomocí svého e-mailového ID a hesla.

en: Your registration is complete. Your account will active after admin will approve.
cs_CZ: Vaše registrace je dokončená. Váš účet bude aktivní po schválení administrátorem.

en: Zip Code
cs_CZ: PSČ

en: accountant
cs_CZ: účetní

en: administrator
cs_CZ: správce

en: category Name
cs_CZ: Název Kategorie

en: charge Per
cs_CZ: poplatek za

en: committee member
cs_CZ: člen výboru

en: email
cs_CZ: e-mailem

en: gatekeeper
cs_CZ: vrátný

en: inventory category
cs_CZ: Kategorie jednotky zásob

en: management
cs_CZ: řízení

en: member
cs_CZ: člen

en: owner family
cs_CZ: rodina majitele

en: save
cs_CZ: Uložit

en: square meter
cs_CZ: metr čtvereční

en: staffmember
cs_CZ: Zaměstnanec

en: tenant
cs_CZ: nájemce

en: we are going to skip
cs_CZ: budeme přeskočit

en: | Bill To
cs_CZ: Bill To
